Cooler Master MasterKeys Pro L RGB ve MasterPulse Kutu Açılışı

Herkese merhabalar...
Bugün bende olan iki tane ürünü göstereceğim. Ürünlerimiz Cooler Master MasterKeys Pro L RGB ve MasterPulse modelleri. İlk başta şunu söylemek istiyorum. Ürünleri ben satın almadım. Kuzenim bir Cooler Master set dizmek istiyordu. Daha önce MasterMouse Pro L modelini satın almıştı. Şimdi de seti tamamladı ve kulaklık olarak MasterPulse, klavye olarak da MasterKeys Pro L RGB modelini aldı. Ancak 3 haftalığına tatile gitti. Ben de ona ürünler bende dursun hem incelerim hem de güvende olur dedim. O da kabul etti. 3 hafta sonra gelince ürünleri ona geri yollayacağım. Bu konuyu açma sebebim de bu modellerin ilk izlenimlerini paylaşıp, incelemelerinin geleceği hakkında ön bilgi vermek gibi düşünün. Tabii ki kulaklık için ayrı, klavye için ayrı konu açacağım. Biliyorsunuz benim makalelerim biraz uzun oluyor. :)
Ürünlerin ikisini de kullanıyorum şu an. Bildiğiniz gibi normalde benim kullandığım kulaklık HyperX Cloud Core modeli idi. Bir çok noktada iki modeli karşılaştıracağım çünkü aynı fiyat segmentinde iki modelde. Kullandığım klavye ise Devastator 2 setinden çıkan klavye idi. Yani zarlı bir klavye. Pro L RGB modeli ise Cherry MX mekanik anahtarlara sahip olan mekanik bir klavye. O yüzden karşılaştırmak yerine, "normal klavyeden mekanik klavyeye geçmek ne kadar gerekli" sorusu ile yaklaşacağım genellikle. İlk izlenimleri iki model için olumlu yönde. Ancak klavye gerçekten çok hoşuma gitti. Şimdiden belirteyim. :)

Şimdilik bu kadar. 2-3 hafta sonra inceleme yazılarımı görürsünüz sosyalde zaten. Bir iki gün içerisinde de 2+0 hoparlör alacağım. Onun için kısa bir inceleme gelir belki. Herkese iyi sosyaller dilerim. :)

klavye 3.jpg

klavye 4.jpg

kulaklık 2.jpg

kulaklık 3.jpg

Kuzenine hayırlı olsun o zaman. :) Klavyenin tasarımını ne kadar beğenmesem de performans olarak CM'nin iyi iş çıkarttığına eminim. Birde yazılımı yok sanırım RGB ledler için. Gene tuş üzerinden yapılıyor herhalde.

Bu arada Youtube gibi bir platforma başlarsanız ben de elimden geldiğince desteğimi yaparım. :) Sizin içerikleriniz başarılı ve kaliteli olacağına inanıyorum. :)

Yazılımı mevcut. Aydınlatma ayarlarını yazılım üzerinden yapıyorsunuz. Makro atamaları klavye üzerinden yapıyorsunuz. Açıkçası tasarım benim kullandıkça daha da hoşuma gitmeye başladı. :)

Sizlerin de desteğini alarak YouTube platformunda iyi içerikler çıkarmak isterim açıkçası. Aslında sosyal de anlaştığımız ve bu konuda istekli olan bir kaç kişi ile bu işe girişebiliriz bence. Kafamda belli başlı konseptler ve içerikler var zaten. Oturup konuşuruz ona göre kararlar veririz. Tabii dediğim gibi henüz mümkün değil. Koskoca bir 12.sınıf ve LYS-YGS var. :)

Kanal açarsanız ben:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hahahaha, sesli güldüm efsane :D.
Güldür Güldürü sürekli takip ederim :).

Tabii dediğim gibi henüz mümkün değil. Koskoca bir 12.sınıf ve LYS-YGS var.
Hocam, 12. sınıf en kolay geçen yıl. Ben son 2 ay hiç gitmedim toplam 90 gün devamsızlığım falan vardı Onur belgesi ile bitirdim sınıfı. Bence şimdiden biraz biraz başlamak lazım konuşmalara. Mesela ben içerik üretmeye şimdiden başlayabilirim, ekipmanımı aldıktan sonra tabii. :)

Şöyle ki okuldan çok YGS-LYS sınavı önemli benim için. Çünkü hedefim yüksek ve ciddi bir çalışma temposuna gireceğim. Yavaştan başladım şu anda. Kafamı da tek bir yere konsantre vermek istiyorum yoksa diğer işler kalitesiz olmaya başlıyor. Daha önce haber yazdığım bir site vardı tam okul dönemine geldiği için bırakmıştım çünkü yetişemiyordum ve haberlere istediğim gibi özen gösteremiyordum. Aynı durum bunun için de geçerli. Siz bir şeyler yapmak istiyorsanız şu anda seve seve destek olurum. Ama içerik üretimi konusunda dediğim gibi bu LYS-YGS sınavları bittikten sonra başlayacağım. O zaman sırf onun için uğraşacağım çünkü. :)

Bence oyun performansı da müzik performansı fiyatına göre çok iyi. Tabii diğer oyuncu kulaklıklardan kendini ayıran en büyük unsur bence de müzik performansı. Bu henüz inceleme değil ayrıca. İnceleme için ön bilgi gibi bir şey. İncelemelerim bu kadar kısa olur mu hiç. :)

Hocam bende bu fiyat bandında bir kulaklık arıyorum. Cloud core ve bu kulaklık arasında kaldım. Kulaklıktan beklentim derin basslar da bozulmaması, oyunun ve müziğin içine dalıp gitmem önemli. En çok müzik dinleyeceğim. Lakin oyun da oynayacağım için ses kasmam gerek. Cloud core kullanan kişiler bassların tatmin etmediğini söylüyorlar. Mikrofon sesimi alsın yeter. Kulağımda biraz büyük şu iki kulaklığın kulak ped'lerinin arasında ki boşluğu ölçebilir imisiniz ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı