Cooler Master MasterKeys Pro L RGB ve MasterPulse Kutu Açılışı

Herkese merhabalar...
Bugün bende olan iki tane ürünü göstereceğim. Ürünlerimiz Cooler Master MasterKeys Pro L RGB ve MasterPulse modelleri. İlk başta şunu söylemek istiyorum. Ürünleri ben satın almadım. Kuzenim bir Cooler Master set dizmek istiyordu. Daha önce MasterMouse Pro L modelini satın almıştı. Şimdi de seti tamamladı ve kulaklık olarak MasterPulse, klavye olarak da MasterKeys Pro L RGB modelini aldı. Ancak 3 haftalığına tatile gitti. Ben de ona ürünler bende dursun hem incelerim hem de güvende olur dedim. O da kabul etti. 3 hafta sonra gelince ürünleri ona geri yollayacağım. Bu konuyu açma sebebim de bu modellerin ilk izlenimlerini paylaşıp, incelemelerinin geleceği hakkında ön bilgi vermek gibi düşünün. Tabii ki kulaklık için ayrı, klavye için ayrı konu açacağım. Biliyorsunuz benim makalelerim biraz uzun oluyor. :)
Ürünlerin ikisini de kullanıyorum şu an. Bildiğiniz gibi normalde benim kullandığım kulaklık HyperX Cloud Core modeli idi. Bir çok noktada iki modeli karşılaştıracağım çünkü aynı fiyat segmentinde iki modelde. Kullandığım klavye ise Devastator 2 setinden çıkan klavye idi. Yani zarlı bir klavye. Pro L RGB modeli ise Cherry MX mekanik anahtarlara sahip olan mekanik bir klavye. O yüzden karşılaştırmak yerine, "normal klavyeden mekanik klavyeye geçmek ne kadar gerekli" sorusu ile yaklaşacağım genellikle. İlk izlenimleri iki model için olumlu yönde. Ancak klavye gerçekten çok hoşuma gitti. Şimdiden belirteyim. :)

Şimdilik bu kadar. 2-3 hafta sonra inceleme yazılarımı görürsünüz sosyalde zaten. Bir iki gün içerisinde de 2+0 hoparlör alacağım. Onun için kısa bir inceleme gelir belki. Herkese iyi sosyaller dilerim. :)

klavye 3.jpg

klavye 4.jpg

kulaklık 2.jpg

kulaklık 3.jpg

Şöyle söyleyeyim ses açısından MasterPulse daha iyi. Rahatlık açısından Cloud Core. MasterPulse ile aralıksız 2 saat kullandıktan sonra kulağınızdan çıkarıp, 30 saniye bekletip tekrardan takmak gerekirken, Cloud Core ile 4 saat saat kullandıktan sonra kulağınızdan çıkarıp, 30 saniye bekletip tekrardan takarsınız. Rahatlık olarak karşılaştırmak gerekirse böyle bir örnek vereyim.

2 saat benim için yeterli. Zaten 2 saat put gibi masa başın da durabileceğimi sanmıyorum. Galiba bu modelde led bulunmuyor. Ses kalitesi daha iyi ise bu modeli almalıyım o zaman. Bass konusunda sizi tatmin etti mi ? 7.1 olan modelini de alabilirim fakat fiyat farkı neredeyse iki katı. Snopy rampage sn rw1 modeline de baktım ses kalitesinin iyi olduğunu müzik performansının berbat olduğu söylüyorlar. Sn rw1 de kullanılan tireşim motorunun da 3310 gibi sarsacağı da kesin.

Bass konusunda kesinlikle tatmin edici ve iyi. Aydınlatma bulunmuyor. Herhangi bir yazılımı falan da yok zaten kulaklığın. 7.1 daha çok oyun için gerekli bir özellik. Müzik için değil. Bu fiyatlara da Snopy model alınmaz zaten. Hiç bakmayın bile onlara. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı