Cooler Master MB511 650W 80+ kasada PSU arızası ve PSU önerisi

eckngl

Decapat
Öncelikle herkese iyi akşamlar. Yeni bir sistem topladım ve kasa olarak Cooler Master MB511 tercih ettim. Tercih etme sebebim kasanın hava akışının iyi olması ve dahili bir PSU'ya sahip olmasıydı. Fakat sistemi topladıktan sonra fark ettim ki PSU'dan tıkırtı şeklinde bir ses geliyor. Satıcı ile irtibata geçtim PSU'yu gönderin inceleyip gerekeni yapalım dediler.
Sizce iade mi etmeliyim, aynı marka modelle değişim mi isteyeyim ya da farklı bir PSU mu isteyeyim?

Farklı bir PSU önerirseniz sistemim;
-MSI Pro Max ATX anakart.
-Corsair 2x8 GB RAM.
-AMD Ryzen 5 3600 işlemci.
-MSI RTX 2060 Super Armor ekran kartı

Görüşleriniz benim için değerli önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dahili PSU işini hiç yurtdışında görmedim, acaba mantıklı bir şey midir ? En azından CoolerMasterin PSUsu olduğu için yeni bir tane almak istersen o zamana kadar idare eder bence. 400 TL Kasa +650 W PSU görünce saatli bomba zannediyorum.

Bu dahili PSU işini hiç yurtdışında görmedim, acaba mantıklı bir şey midir ? En azından CoolerMasterin PSUsu olduğu için yeni bir tane almak istersen o zamana kadar idare eder bence. 400 TL Kasa +650 W PSU görünce saatli bomba zannediyorum.
910 TL'ye aldım hocam kasayı. Dahili olarak alınca tek tek almaya göre küçük bir fiyat avantajı olduğu için aldım. Kasa gerçekten çok kaliteli ama sanırım PSU'da kronik bir sorun var. Az önce forumda okudum aynı sorunu yaşayan kişi sayısı biraz fazlaymış

910 TL'ye aldım hocam kasayı. Dahili olarak alınca tek tek almaya göre küçük bir fiyat avantajı olduğu için aldım. Kasa gerçekten çok kaliteli ama sanırım PSU'da kronik bir sorun var. Az önce forumda okudum aynı sorunu yaşayan kişi sayısı biraz fazlaymış
Evet bilgisayarım olsa, tercih edeceğim kasalardan birisi olurdu, Amazonda baya bir kişi satın almış ve yüksek puan vermişler(US) Tabi orda PSUsuz satılıyor 50 dolara. Sisteminizde çok güzel, tek soru isareti PSU kalır bundan sonra.Arkadaşımda dahili güç kaynağı olan bir kasa aldı ondada aynı ses problemi var.

Şu an indirimde 7 yıl garantili oldukça kaliteli bir PSUdur. Galiba ben de tam olarak aynı kasanın aynı PSU'sunun aynı ses sorunu nedeniyle alacağım bundan bir tane.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı