Core i5 4460 Sistem toplama orta seviye

froid

Hectopat
Yer
Çekmeköy
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Alimde R9 280 Dual-X ekran kartı var, vatandan indirimdeyken aldım. Bunun yanında 1TB HDD ve 22 inc ekranım var. Bütçem 1700TL idi. Ekran kartı 535TL harcadım ve kalan parçaları kalan parayla toplamam gerek. Ben bi sistem yaptım kalan parayla fakat anakart a kafam takıldı.

Bu arada i5'li sistem istiyorum çünkü amacım oyun için sistem toplamak ve i5'li sistem oyun için daha iyi olduğu söylendi X8'e göre. i5 için anakart h81 alıcam yani ileriye yönelik yeni çıkan 5.nesil işlemci alma ihtimalim olmadığından z97/h97 anakart almama gerek yok. Fakat siz derseniz ki z97/h97 daha iyi performans verir o zaman düşünürüm. Ayrıca H81'lerden hangi anakart alıcağımı çözemedim. Herkes h81m-plus öneriyor. Sizin de görüşlerinizi almak istedim.

i5 4460 Sistem toplama.png

Toplamda 1750TL oldu. Eğer ki h81 in biraz düşüğünü alabilirsem 1700TL ye indiricem. Yoksa ramden kısıp daha sonra 4GB daha ekleme yapıcam. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Not: X8 li sistem önerebilirsiniz duruma göre değişebilirim. X6 istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı