Corsa 1.2 Twinport Yarı Otomatik LPG

Ben tersini düşünüyorum hocam.

1) Benzinli araca helede günde 80km binilmez. Yakıt belinizi büker.
2) Dizel arabada alırken çok fark verdiğiniz gibi artık kimse dizel araba almak istemiyor çünkü dizel fiyatları benzine çok yaklaştı artık dizelin pek bir avantajı kalmadı, birde mazot pompa riski, turbo riski falanda olunca helede 40 bin lira gibi bir rakama alacağınız yüksek km'li bir dizel araç hiç mantıklı gelmiyor.
3)Yine en mantıklısı lpg'li bir araba almak. Lpg'yide shell,bp gibi düzgün bir yerden alırsanız performans farkı sizin hissedemeyeceğiniz kadar az olur. Tabi burada düzgün bir montajlı güzel bir kit ve güzel bir ayarla sağlanır.

Ülkemizde maalesef lpg montajları ayağa düştü iyice, bilen bilmeyen herkes lpg dönüşümü yapıyor hayatında bilgisayar kullanmamış adamlar bilgisayarla aracınıza kalibrasyon yapmaya çalışıyor.

Benim aracımda(BRC) lpg'li benzin-lpg arasında hiçbir performans farkı yok, yalnızda ipragaz-mogaz gibi ucuz yerlerden gaz aldığınızda performans farkını hissettiriyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı