Corsair 200R Kablo Düzenlemesi

Hmzy

Hectopat
Herkese selamlar arkadaşlar iyi forumlar. Kasamın kablo yapısı çok dağınık ve ön kapağındaki kırıktan dolayı birazcık düzenleme ve modifiye yapmayı düşündüm. Bunun için sizlerden yardım almanın en doğrusunu düşündüm. Çünkü parçaları modifiyemalzemecisi.com üzerinden alacağım yani elle tutup inceleme olasılığımız yok. Sleeve alacağım fakat kaç mm olmalı kaç tane almalıyım ben karar veremedim. Kullandığım parçaları yazacağım ve boşta kalan kabloları aşağı yukarı siz tahmin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Kullandığım parçalar ise;

Kasa: Corsair Carbide 200r Mid Tower Kasa ( Psu Yok - n11.com

Güç Kaynağı: Corsair CP-9020097-EU VS 550W 120mm Fanlı 80+ Bronze PSU Güç Kaynağı Ünitesi

Ekran Kartı: EVGA - Products - EVGA GeForce GTX 960 SC GAMING - 02G-P4-2962-KR

İşlemci: Intel® Core™ i3-4160 Processor (3M Cache, 3.60 GHz) Teknik Belgeler

Anakart: H81M PRO-VD | MSI Türkiye | Motherboard - The world leader in motherboard design

Fan Toplayıcı: Akasa Flexa P5 5 Çıkışlı, Özel Kılıflı Pwm Fan Çoklayıcı Kablo - n11.com

İşlemci Fanı: Cooler Master RR-TX3E-22PK-R1 Amd + İntel Hyper TX3 EVO CPU Fiyatı

SSD: Samsung 850 EVO 120GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD Fiyatı

HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk

Link olarak atma sebebim özelliklerini inceleyip daha iyi yardımcı olabilmeniz içindi. Benim düşündüğüm parçalar şu şekilde sizce eksik veya gereksiz bir şey var mı?

6 mm Sleeve (2 adet düşünüyorum): Siyah Sleeve (6 mm) - Modifiye Malzemecisi

12mm Sleeve (1 adet düşünüyorum): Turuncu Sleeve (12 mm) - Modifiye Malzemecisi

Kablo kelepçeleri (1 adet düşünüyorum zaten fazlasıyla var içerisinde 15 adet): Kablo Kelepçeleri (Siyah) - Modifiye Malzemecisi

Son olarak da bu kablo düzenleme olayını yapmak için uzatma kablosu almama gerek var mı sizce?
Biraz uzun oldu fakat bana yardımcı olmanız gerek. Tek başıma bu işin altından kalkamam. Yardımcı olan olmayan herkese teşekkür ediyorum. İyi sosyaller.
Dipnot: İsterseniz kasa içi resimleri atabilirim. Ayrıca moderatörler biraz uzun oldu yazım hatası yaptıysam affola lütfen şu önemli konuda ceza vermeyiniz.. :)

Son düzenleme:
Bence yok cm 650 pure kasada bile kusursuz bir kablolama yapabildim isem sen süper birşey yaparsın ama benimki 1 saatten uzun sürmüştü :D

Hocam benim amacım güzel görüntü sağlayıp ledli bir ortam yapmak. Sol taraftaki kapağı çıkarıp pleksi glass alacağım. Öndeki HDD yuvasını söküp oralara da ledli fan takacağım. İşim uzun sürecek ama uğraşmaya değecek diye düşünüyorum. Ayrıca bir şey daha sormak istiyorum. Ben kasamın ön tarafına sinirlenip tekme attım ve kapağı çatladı. Bu ön taraf için 400R kasasının ön tarafındaki kapak gibi bir şey temin edebilir miyim internet üzerinden? Yorumunuz için teşekkür ederim bu arada. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı