Corsair HS70 Carbon (Renewed) Model'i İzlenimlerim

Merhaba arkadaşlar.

Forumdaki bir çok arkadaşımın kafasına takılan bir soruyu bugün cevaplandırmaya çalışacağım. Kendimde üzerine araştırma yaptığım halde çok fazla bilgi bulamadığım amazonun renewed eşyaları hakkında kendi aldığım ürün üzerinden bilgi vermeye çalışacağım.

Haydi başlayalım! Öncelik olarak ürünün fotoğraflarını yükleyip üzerine yorumlar yapmak istiyorum.

414926
414927
414928

Ürün Amazon özel kutusunun içerisinde başka bir kutu içinde geliyor. Yukarıda koymuş olduğum şekilde iyi paketlenmiş bir halde çıkıyor. Kullanım kılavuzu üzerine 1 yıllık Corsair garantisi verdiğini belirten çıkartmalı bir yapışkan basmış. Daha sonrasında kutu içeriği;
414930

-1 adet Geri Dönüşüm Bilgilendirmesi
-1 adet Kullanım Kılavuzu
-1 adet HS70 kulaklık
-1 adet Mikrofon
-1 adet Wifi Bağlantı USB
-1 adet Sarj Kablosu

414932
414933
414934

Burada da ürünün çeşitli yönlerden çekilmiş fotoğrafları var. Ürünü bugün 12.31 sularında aldım ve açtığım gibi hemen bir inceleme konusu açıp fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Bir kaç saatlik kullanımım gelecek için küçük ipuçları verdi. Ses kalitesi mükemmel! Ev içerisinde özgürce gezebiliyorum herhangi bir şekilde kesinti, ses azalması vs. gibi bir problem yaşamadım. Çoğunluğun yaşadığı DİP ses sorunu benim kulaklığımda 'renewed' model olmasına rağmen çıkmadı. Yaklaşık olarak 380liraya aldım. TR piyasasında en ucuzu indirimlerle bile 599,99TL'ye geliyor. Ve ayrıca direk olarak 90gün Amazon Garanti programı kapsamında buna ek olarak bu sürenin tamamlanmasının ardından 1 yıllık Corsair Global garantisi altında. Herhangi bir problem yaşanılacağını düşünmüyorum fakat olurda yaşanırsa neler yapılabileceği konusunda bu bilgilendirmeyi yapmak istedim.

PUBG, CS:GO gibi FPS oyunlarında deneme fırsatı buldum. iCue ayarlaması bile yapmadan mükemmel ses aktarımı sağlıyor ve karşıdaki oyuncunun yerini neredeyse birebir veriyor diyebilirim.

Şu ana kadarki tek eksisi renewed modeli olmasından da kaynaklı güç tuşunun üstünde beyaz bir leke gibi bir şey var fakat çok dikkatli bakmanız gerekiyor görmeniz için. Bununla birlikte artık Renewed modellere yönelip gönül rahatlığıyla alabileceğime inanıyorum.

Kullanım sürem ilerledikçe, konuya eklemeler yapmaya çalışacağım. Sizinde kafanıza takılan sorular olursa ya da konuda eksik noktalar varsa söylerseniz cevaplamak, tamamlamak isterim. İyi günler diliyorum! :)

Hocam kablo işi çok sorun değilse çok beklentinizi karşılamayabilir, Arctis 3 epey iyi bir kulaklık.

Hocam siz batarya işini ne yaptınız? Benim 1 ay olmasına birkaç gün kaldı ve şuan farkettiğim epey göstergede sorun var. Birkaç saat öncesinde şarjı dolmuştu yeşil yanınca çektim, kafama taktım birkaç dakika sonra battery low uyarısı verdi. Baktım şarjım %5 görünüyor ve üstüne saatlerdir kullanmaktayım hala şarj %5 görünüyor. Sizce ne yapabilirim, ne tavsiye edersiniz? Fiyatından dolayı iade etmek istemiyorum ama değişim işi sıkıntılı olur mu? Ya da belli bir ücret indirimi mi talep etmeliyim? Değişime gitse gelse iyi ama o zorsa ne yapmamı önerirsiniz? Sizlerde benzer sorun var mı? @Gwiazdka
Valla hocam Corsair Outlet ülkemdeki Corsair yetkili servisinden yardım isteyebileceğimi veya para iadesi talebinde bulunabileceğimi söyledi. Ama para iadesiyle birlikte büyük ihtimalle ürünü de isterler. Bende saldım şuanlık valla napayım. Sizde de ortaya çıktıysa kronik bir şey olabilir demek ki.

Valla hocam Corsair Outlet ülkemdeki Corsair yetkili servisinden yardım isteyebileceğimi veya para iadesi talebinde bulunabileceğimi söyledi. Ama para iadesiyle birlikte büyük ihtimalle ürünü de isterler. Bende saldım şuanlık valla napayım. Sizde de ortaya çıktıysa kronik bir şey olabilir demek ki.
Amazon üzerinden fiyat indirimi ya da değişim yapamaz mıyız acaba? Siteye baktığımda sadece iade seçeneği görebildim. Satıcıyla görüşme şansımız var mı site üzerinden? İade yerine indirim ya da değişim talep edebileceğimiz bir yol olmalı bence.

Amazon üzerinden fiyat indirimi ya da değişim yapamaz mıyız acaba? Siteye baktığımda sadece iade seçeneği görebildim. Satıcıyla görüşme şansımız var mı site üzerinden? İade yerine indirim ya da değişim talep edebileceğimiz bir yol olmalı bence.
Valla hocam hem Amazon'dan hem satıcıdan indirim aldım pek yüz bulamıyorum doğrusu :D

Onu nasıl yaptınız hocam ya bizde talep etsek. :D
Bahsettiğim şeyler hocam önceden. Satıcıdan fiyat düştüğü için aldım 5 dolar, Amazon'dan ise kargo ücreti iadesi aldım 9 dolar. 25 dolar üzeri kargolar beleş olmuş artık ancak her ürün de değilmiş. Ama bana istisnai olarak(en azından bana öyle dediler) kargo ücretinin geri ödemesini yaptılar.

Bahsettiğim şeyler hocam önceden. Satıcıdan fiyat düştüğü için aldım 5 dolar, Amazon'dan ise kargo ücreti iadesi aldım 9 dolar. 25 dolar üzeri kargolar beleş olmuş artık ancak her ürün de değilmiş. Ama bana istisnai olarak(en azından bana öyle dediler) kargo ücretinin geri ödemesini yaptılar.
Evet hocam hatırlattığınız çok iyi oldu, siz söylediğinizde bende yazmıştım ve iadeyi bende aldım. Başka arkadaşlar varsa şanslarını denesinler, istisnai olarak bana da söylediler fakat o aslında bize özelden ziyade bu şekilde bir olayı kast ediyorlar diye anladım. Gerçekten güzel fiyata aldık, canlı destekle de görüştüm 90 gün iade hakkımız varmış bir süre daha kulaklığı test edeceğim sorun olursa mümkünse değişim talep ederim. 90 gün meselesi içimi epey rahatlattı. Türkiye'den alsak bu şekilde olmazdı ne yazık ki..

Evet hocam hatırlattığınız çok iyi oldu, siz söylediğinizde bende yazmıştım ve iadeyi bende aldım. Başka arkadaşlar varsa şanslarını denesinler, istisnai olarak bana da söylediler fakat o aslında bize özelden ziyade bu şekilde bir olayı kast ediyorlar diye anladım. Gerçekten güzel fiyata aldık, canlı destekle de görüştüm 90 gün iade hakkımız varmış bir süre daha kulaklığı test edeceğim sorun olursa mümkünse değişim talep ederim. 90 gün meselesi içimi epey rahatlattı. Türkiye'den alsak bu şekilde olmazdı ne yazık ki..
Hocam ne için iade düşündünüz ki? Benim sorunlarım çekim kalitesinin beklediğimden zayıf oluşu ve programın batarya yüzdesini doğru göstermemesi. Valla 234 liraya göre değerlendirdiğimde bu sorunlar gayet rahat bir şekilde göz ardı edilebilecek sorunlar. Ha 600 lira veripte böyle sorunlar olsa kafayı fıttırırdım heralde.

Hocam ne için iade düşündünüz ki? Benim sorunlarım çekim kalitesinin beklediğimden zayıf oluşu ve programın batarya yüzdesini doğru göstermemesi. Valla 234 liraya göre değerlendirdiğimde bu sorunlar gayet rahat bir şekilde göz ardı edilebilecek sorunlar. Ha 600 lira veripte böyle sorunlar olsa kafayı fıttırırdım heralde.
Hocam iade derken değişim ya da indirimi kastediyorum, yoksa bende büyük bir sorun çıkmazsa iade etmek istemiyorum.

Hocam iade derken değişim ya da indirimi kastediyorum, yoksa bende büyük bir sorun çıkmazsa iade etmek istemiyorum.
Valla indirim bilemiyorum hocam. İki indirim aldım zaten sövmesin adamlar arkamızdan diye düşünüyorum. Ama olursa da beleş paraya hayır demeyiz sonuçta ufak maduriyet var. :D Ayrıca kesinlikle değişim düşünmüyorum. Bu sefer dip ses falan olur pişman oluruz.
Merhaba cloud flight ile bunun arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?
Valla Cloud Flight için stereo olduğunu söylüyorlar. Şarjı çok çok iyiymiş ve ses kalitesi de bir o kadar iyiymiş. Fiyat farkına bağlı. Aralarında çok fiyat farkı yoksa ben olsam Cloud Flight alırdım heralde. HS70'te dip ses çıkma ihtimali oldukça var çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı