Corsair HS70 Carbon (Renewed) Model'i İzlenimlerim

Merhaba arkadaşlar.

Forumdaki bir çok arkadaşımın kafasına takılan bir soruyu bugün cevaplandırmaya çalışacağım. Kendimde üzerine araştırma yaptığım halde çok fazla bilgi bulamadığım amazonun renewed eşyaları hakkında kendi aldığım ürün üzerinden bilgi vermeye çalışacağım.

Haydi başlayalım! Öncelik olarak ürünün fotoğraflarını yükleyip üzerine yorumlar yapmak istiyorum.

414926
414927
414928

Ürün Amazon özel kutusunun içerisinde başka bir kutu içinde geliyor. Yukarıda koymuş olduğum şekilde iyi paketlenmiş bir halde çıkıyor. Kullanım kılavuzu üzerine 1 yıllık Corsair garantisi verdiğini belirten çıkartmalı bir yapışkan basmış. Daha sonrasında kutu içeriği;
414930

-1 adet Geri Dönüşüm Bilgilendirmesi
-1 adet Kullanım Kılavuzu
-1 adet HS70 kulaklık
-1 adet Mikrofon
-1 adet Wifi Bağlantı USB
-1 adet Sarj Kablosu

414932
414933
414934

Burada da ürünün çeşitli yönlerden çekilmiş fotoğrafları var. Ürünü bugün 12.31 sularında aldım ve açtığım gibi hemen bir inceleme konusu açıp fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim. Bir kaç saatlik kullanımım gelecek için küçük ipuçları verdi. Ses kalitesi mükemmel! Ev içerisinde özgürce gezebiliyorum herhangi bir şekilde kesinti, ses azalması vs. gibi bir problem yaşamadım. Çoğunluğun yaşadığı DİP ses sorunu benim kulaklığımda 'renewed' model olmasına rağmen çıkmadı. Yaklaşık olarak 380liraya aldım. TR piyasasında en ucuzu indirimlerle bile 599,99TL'ye geliyor. Ve ayrıca direk olarak 90gün Amazon Garanti programı kapsamında buna ek olarak bu sürenin tamamlanmasının ardından 1 yıllık Corsair Global garantisi altında. Herhangi bir problem yaşanılacağını düşünmüyorum fakat olurda yaşanırsa neler yapılabileceği konusunda bu bilgilendirmeyi yapmak istedim.

PUBG, CS:GO gibi FPS oyunlarında deneme fırsatı buldum. iCue ayarlaması bile yapmadan mükemmel ses aktarımı sağlıyor ve karşıdaki oyuncunun yerini neredeyse birebir veriyor diyebilirim.

Şu ana kadarki tek eksisi renewed modeli olmasından da kaynaklı güç tuşunun üstünde beyaz bir leke gibi bir şey var fakat çok dikkatli bakmanız gerekiyor görmeniz için. Bununla birlikte artık Renewed modellere yönelip gönül rahatlığıyla alabileceğime inanıyorum.

Kullanım sürem ilerledikçe, konuya eklemeler yapmaya çalışacağım. Sizinde kafanıza takılan sorular olursa ya da konuda eksik noktalar varsa söylerseniz cevaplamak, tamamlamak isterim. İyi günler diliyorum! :)

Valla indirim bilemiyorum hocam. İki indirim aldım zaten sövmesin adamlar arkamızdan diye düşünüyorum. Ama olursa da beleş paraya hayır demeyiz sonuçta ufak maduriyet var. :D Ayrıca kesinlikle değişim düşünmüyorum. Bu sefer dip ses falan olur pişman oluruz.

Valla Cloud Flight için stereo olduğunu söylüyorlar. Şarjı çok çok iyiymiş ve ses kalitesi de bir o kadar iyiymiş. Fiyat farkına bağlı. Aralarında çok fiyat farkı yoksa ben olsam Cloud Flight alırdım heralde. HS70'te dip ses çıkma ihtimali oldukça var çünkü.
Doğru dediniz hocam dip ses mevzusunu unuttum, çekilmez o olursa. Neyse çok şükür oturalım oturduğumuz yerde :D.
Merhaba cloud flight ile bunun arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?
Hocam oyun için Flight daha iyi diye tahmin ediyorum, fiyat farkı azsa genel özelliklere bile bakınca kablolu kullanım ve uzun süre şarj desteği güzel artılar. Fiyat farkı sizin tartacağınız konu. Ayrıca bu seviyelerdeki ürünlerin üzeceğini de sanmıyorum. Birde arkadaşa ek ben 7.1 i hiç açmıyorum oyun oynarken bir fark hissetmedim açıkcası, hatta bazı oyunlarda sanki biraz daha boğuluyor.

Çiğ değilde tizler bazen dolmuş kornası gibi adamın kulağını tırmalıyor fakat buna değecek kadar güzel yön hissiyatı var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valla ne bileyim tizler iyi basslarda iyi. Full ses bass boost yapılmış şarkı dinlerken insanın boğazını gıdıklıyor titreşim valla.
Keyifler nasıl? Sanki şarj süreside birazcık azalma var gibime gelmeye başladı.
Bazen düşünüyorum da bunu satıp üzerine biraz daha ekleyerek Steelseries Arctis 1 wireless mi alsam?
Onun telefonda kullanabilme ve kablolu olarak kullanılabilmesi büyük ekstra. Uzatma kablosu da yanında çıkıyor menzili arattırmak için. Dışarı da kullanmalık kulaklık arıyordum. Bass performansı kötü diyorlar ama bilemedim.

Son düzenleme:
Yorumları çok güzeldi. Öncesinde Amazon chat ve satıcı olan Corsair mağazasıyla görüştüm. Bana kargolama anından, bitişine kadar bilgilendirme yaptılar. Bundan ötürü çok memnun kaldım. Muhtemelen önümüzdeki günlerde aynı mağazadan bir mekanik klavye ve başka bir mağazadanda iPhone 8 XR 64 GB almayı planlıyorum. Eğer onları da alırsam, onlar içinde birer inceleme konusu açacağım :)

Hocam eski konu biliyorum ama Amazon'dan artık renewed ürün alınmıyor mu? Türkiye'ye gönderim yok diyor.

Salgın sürecinde bir çok firma yurt dışı gönderimlerini kapattı. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

Hocam selamlar, bir çok kişi ses kalitesinden pişman, siz çok beğenmişsiniz bize bir örnek iletebilir misiniz? Sarj süresinde azalma yaşadınız mı? Geçikme durumu nasıl hocam? Son olarak ses kasmak, ayak sesleri duymak için sesler bass olarak geliyor değil mi?

İkinci el alacağım, renewed modeli ile normal model arasında fark mevcut mu?

Tek tek cevap verirseniz çok müteşşekir olurum. :)

Selamlar,

Ben şanslı olanlardanım. Ürünümde çok şükür hala dip ses sorunu mevcut değil. Kulaklığımı geceden tam olarak şarj edersem, oyun ve dizi/film kullanımında sabah 12.00'dan yaklaşık gece 2-3'e kadar kullanım sağlayabiliyorum. PUBG ve Valorant gibi FPS oyunlarında gayet ses kasabiliyorum.

Dipnot: Şarj süresi 13-14 saat gidiyor şu anda fakat ilk aldığımda daha fazla gidiyordu.

Geçikme durumu nasıl hocam?
Bu soruya cevap verir misiniz?, çok önemli.

siz çok beğenmişsiniz bize bir örnek iletebilir misiniz?, Çok memnun olurum size kalmış.

Örnek verebilir misiniz? :)

İkinci el alacağım, renewed modeli ile normal model arasında fark mevcut mu?
Lütfen buna da :), Aklımı tırmalayan bir diğer soru.

---
Mesafesi ne kadar acaba, örneğin arkada yatağa gidip telefon alsam bağlantı kesilir mi? Bu da keza çok önemli 110Tl bütçe ile başladım aramaya 500'e kadar dayandırdım. Bir an önce almalıyım yoksa işler karışıcak. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı