Renewed Corsair HS70 Uzun Kullanım Testi

• Konuyu başlatan Tisy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 971
Yaklaşık 3 ay önce Corsair HS70'i (Renewed) Amazon'dan 35$ gibi bir fiyata almıştım SE rengini. 200TL maliyeti oldu diyelim.

Pil Ömrü:
-İlk olarak pil ömründen bahsetmek istiyorum, 1 saat şarj ettikten sonra ortalama 4-5 saat gidiyor fena değil ancak daha iyi olabilirdi. Kutusunun içinden çıkan şarj kablosu da gerçekten çok kısa hem kullanıp hem şarj edebilme imkanımız yok. Eğer farklı bir kablo kullanmıyorsanız.

Rahatlık:

-Padler fena değil ancak normalde 100$ bandında olan bir kulaklıkta değiştirebilir padlerin olması gerekiyor, ileride kullandıkça yıpranacak çünkü. Gelelim en önemli noktaya! Kulaklığın içinde çıkıntı var ve bu çıkıntı, belli bir zaman sonra dehşet şekilde ağrıya sebep oluyor kulaklığı nasıl taktığınız önemli değil bu arada. Neden koymuşlar anlamış değilim kulaklarım çok büyük değil ancak ortalama 1-2 saat sonra ağrısını hissedebiliyorum.

Mikrofon:

-Mikrofonu gerçekten kaliteli bu konuda tartışmayacağım ancak P, T ile başlayan kelimelerde patlama yapabiliyor. HyperX kulaklığımda mikrofon sünger ile kaplı ve bunun önüne geçiyordu.

Yazılım:

-ICUE gerçekten güzel ve kullanışlı bir yazılım diğer klavye, mouse gibi şeylerle de entegre olması güzel.

Ses:
Ses olarak başarılı buldum sanal 7.1 desteği de sunuyor. CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda iyi performans sergiliyor.

Son olarak kulaklığa 10 üzerinden 5 veriyorum. Sebebi ise içindeki o saçma çıkıntı😕 Görsel isterseniz yükleyebilirim.

Ben de aynısını düşünüyorum. Gürültü engelleyicisi çok agresif çalıştığından dolayı ses çok robotik gidiyor ama mikrofon dışarıdan az ses alıyor.

Siz mikrofondan hala memnun musunuz?

Geri
Yukarı