Corsair RMA paketi nasıl hazırlanır?

CHEK LAP KOK HK diye bir yerde gözüküyor. Benim adreste büyük ihtimalle Türkçe karakterden dolayı yanlış çıktı. İsim soyisim bile yanlıştı önceki gönderide. :D
Şöyle bir güncelleme bırakayım. Sistemde kontrol ettiğimde en son güncelleme gümrük tarafında yapılmış. 12.02 de. Telefonla aradığımda 4 gündür yolda olduğu söyleniyor. Geçen ay kaybolan gönderimle aynı hikayeyi yaşıyorum şuan. Yarına kadar bekleyeceğim yarında aynı şekilde düzgün bir bilgi vermezlerse hiç beklemeden tüketici haklarına başvuracağım. Sıktı artık bu durum.
Ürün 22.02.2021 tarihinde elime ulaştı. Orijinal kendi kutusunda geldi bana.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam benim de şu an RMA başvurum onaylandı ve DHL kargo için PDF atıldı. Hangi adımları yapmalıyım? Kargolama vs. nasıl olmalı? Kutunun içine tüm aksesuarları koymalı mıyım? Direkt kulaklığın kutusunu mu vereceğiz kargoya yoksa sağlamlık açısından bir kutu içine mi koymalıyım? Çıkartılması gereken 3 adet nüsha muhabbeti nedir?
80 dolarlık rehin ücreti ne oluyor? Eğer öyle bir ücret ödemem gerekirse şu an ödeyemem ekonomik sıkıntılar yüzünden. Süreci özet geçebilecek birisi olursa minnettar kalırım.

Arkadaşlar selam benim de şu an RMA başvurum onaylandı ve DHL kargo için PDF atıldı. Hangi adımları yapmalıyım? Kargolama vs. nasıl olmalı? Kutunun içine tüm aksesuarları koymalı mıyım? Direkt kulaklığın kutusunu mu vereceğiz kargoya yoksa sağlamlık açısından bir kutu içine mi koymalıyım? Çıkartılması gereken 3 adet nüsha muhabbeti nedir?
80 dolarlık rehin ücreti ne oluyor? Eğer öyle bir ücret ödemem gerekirse şu an ödeyemem ekonomik sıkıntılar yüzünden. Süreci özet geçebilecek birisi olursa minnettar kalırım.

Eğer size Advanced RMA sunmamışlar ise rehin ücret bırakmanıza gerek yok. Keza kargo kağıtları geldiyse zaten Advanced olmayacak. Kutuyu mutlaka bir kolinin içine koy. Yoksa paramparça olur yolda. Sana gönderilen belgelerin hepsinden 2'şer adet fotokopi al. Ne olur ne olmaz. Sana commercial invoice göndermişlerdir. Onları ve kargo firmasının kağıtlarını kargo görevlisine teslim et. O gerisini halledecektir. Başka sorun varsa çekinmeden yaz.

Evet bir tane commercial invoice belgesi bir de DHL belgesi var 2 adet. Taiwan'a gidecek galiba. Herhangi bir yer olursa takıldığım yazarım. Süreç hakkında bilgiyi de veririm süreç tamamlanınca. Belki başına gelen birisi olursa aynı adımları uygular kolayca. Teşekkür ederim ilginiz için.
Dear umut gül,

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

When returning a product to Corsair internationally, you need to provide a commercial invoice together with your package. (this does not apply to shipments within the european union.) In this case, we have provided a pre-filled commercial invoice as an attachment to this message. Please print three copies of the invoice, and sign and date them. You will need to put the shipping label we sent earlier and the commercial invoice into a clear pouch (available at no charge at DHL locations) and attach the pouch to the outside of your package.

If you are re-using a shipping box, please be sure to cover up any previous shipping labels and barcodes, as this can delay or misroute your shipment.

You may have already received a standard return label from us, please disregard it.

If the DHL service point member or driver picking up your package has trouble scanning the prepaid label, tell them to enter the waybill number manually.

Thank you,

Gelen maili tekrar kontrol ettiğimde 3 adet commercial invoice nüshası isteniyor ve imzalamam gerektiği yazıyor. Kutunun üstüne ise DHL bayiisinde bulunan poşetin içinde faturayı ve kargo için gönderilen belgeleri koymam gerek galiba. 3 tane imzalı commercial invoice belgesini ve shipping label belgesini kutunun üstündeki poşete koyacağım anladığım kadarıyla.

Kargo için gönderilen 2 belgeyi de 2'şer olarak çıkaracağım o zaman çünkü fatura nüshalarının yanına shipping label belgesini de koy diyor. DHL'e gittiğimde onlar da ister galiba fotokopisini çünkü ön ödemeli olduğu için. 3'er commercial invoice 2'şer shipping label fotokopisi çıkaracağım anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
Selamlar aynı kulaklığı 2 gün önce bende kargoya verdim dün kargo teslim edilmiş kulaklık corsairde ne kadar süre kalıyor ve kaldığı süre boyunca bizimle iletişime geçiyorlar mı?

Dostlarim ben de Advanced RMA e basvurdum onaylandi, birazdan yeni urunun parasini odeyip rehin birakacagi. Sizlere sorum su, yeni urunler gelirken gumruk vergisi cikiyor mu? Sonucta bana ilk basta yeni urun gelcek.

Dostlarim ben de Advanced RMA'e basvurdum onaylandi, birazdan yeni urunun parasini odeyip rehin birakacagi. Sizlere sorum su, yeni urunler gelirken gumruk vergisi cikiyor mu? Sonucta bana ilk basta yeni ürün gelecek.

Çıkmadı hocam bana. FedEx ile gümrüğe takılmadan geldi.

Geri
Yukarı