Corsair Spec Delta RGB Fan Önerisi

rmzngny

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen, Web-Grafik Tasarımcı
Profil Kapağı
1521477463
Corsair Spec Delta RGB kasaya sahibim. MSI B450 Tomahawk Max anakartım üzerinden fan hızını ve rgb ışıkları kontrol edebileceğim 2 adet fan arıyorum. Corsair SP120 fanlara baktım ama anakart üzerinden kontrol imkanı yokmuş sanırım. Önerilerinize açığım.

Benim kasadan RGBleri tekliye dönüştüren kablo çıktı fakat fotonun üstünde yazdığım gibi, henüz anakarta takılı değil. Ledler de yanmıyor yani. Güç kablolarını tekleyen bir kablo gelmedi, hatta bu güç kablolarını oradaki görevli boştaki bir moleks tekleyici kablo taktı bana verdi.
Fan hızını, RGB kablolarını anakarta baglayınca anakart programı üzerinden kontrol edemez miyim? Kablolar ve şekilleri alttaki gibi.
Fan hızını RGB kabloları üzerinden kontrol edemezsiniz. Normalde kasanın içinden fan kablolarını anakarttaki tek girişe takmanızı sağlayan bir çoğaltıcı kabloların ucunda hazır takılı olarak geliyor. Ya sizin kasanızda bu kablo fabrikasyon hatası eksik olarak geldi, ya da bahsettiğiniz görevli bu kabloyu kaşla göz arasında çıkarıp yerine elindeki molex kabloyu taktı. Görevli arkadaşa tekrar sorun. Sıkıntılı bir durum. Ayrıca belirtmeden edemeyeceğim görevli arkadaş daha önce bilgisayar toplamamış gibi hareket etmiş. Kabloların bağlantısını yapmadan teslim etmek iş ahlakına uygun değil. Eğer bu ürünü size o sattıysa ve size kurulum vaadinde bulunduysa takmadan vermek iş ahlakı açısından hiç etik bir davranış olmamış. Acemice bir kurulum olmuş.

RGB kabloları da takmanız için bütün kablolar kasa içerisinde zaten hazır olarak bulunuyor yine. Ben kendi bilgisayarımı kurarken hiçbir ekstra kablo satın almadan kasanın içerisinden çıkanlarla takabildim. Sizin durumunuzda görevli arkadaş kabloları kendisine alıp bambaşka bir şey yapmış. Yerinizde olsam görevlinin yakasına yapışıp doğru düzgün halletmesini söylerdim.

Fan hızını RGB kabloları üzerinden kontrol edemezsiniz. Normalde kasanın içinden fan kablolarını anakarttaki tek girişe takmanızı sağlayan bir çoğaltıcı kabloların ucunda hazır takılı olarak geliyor. Ya sizin kasanızda bu kablo fabrikasyon hatası eksik olarak geldi, ya da bahsettiğiniz görevli bu kabloyu kaşla göz arasında çıkarıp yerine elindeki molex kabloyu taktı. Görevli arkadaşa tekrar sorun. Sıkıntılı bir durum. Ayrıca belirtmeden edemeyeceğim görevli arkadaş daha önce bilgisayar toplamamış gibi hareket etmiş. Kabloların bağlantısını yapmadan teslim etmek iş ahlakına uygun değil. Eğer bu ürünü size o sattıysa ve size kurulum vaadinde bulunduysa takmadan vermek iş ahlakı açısından hiç etik bir davranış olmamış. Acemice bir kurulum olmuş.

RGB kabloları da takmanız için bütün kablolar kasa içerisinde zaten hazır olarak bulunuyor yine. Ben kendi bilgisayarımı kurarken hiçbir ekstra kablo satın almadan kasanın içerisinden çıkanlarla takabildim. Sizin durumunuzda görevli arkadaş kabloları kendisine alıp bambaşka bir şey yapmış. Yerinizde olsam görevlinin yakasına yapışıp doğru düzgün halletmesini söylerdim.
Şöyle anlatayım, ben parçaları tek tek topladım ve kendim birleştirdim. Corsair Spec kasasının tüm incelemelerinde de RGB çoklama (daha doğrusu teke indirme) kablosu var fakat 3 pinli güç kablolarını teke indiren konektör yoktu. O nedenle üzerinde durmadım. 4 pin RGB kabloları anakarta bağlayacağım yeri var ve kabloların hepsi tek kablo halinde fakat güç kablolarını tek tek bağlayacak olsam 4 pin girişli CHAFan 1-2-3 tane çıkış var anakartımda. Bunları mı kullanmam gerekecek?
Güç kablolarının teklenip, anakarttan tek yerden güç alınmasının zararlı olduğuna dair bazı yazılar da okumuştum, siz kullanıyorsunuz var mı sıkıntı ?

Geri
Yukarı