Corsair Vengeance RGB LED çalışmıyor

Armator37

Decapat
Sistemde kullandığım Corsair Vengeance 2*8 dual kit 3200 RGB'leri 2 gün sorunsuz bir şekildeki çalıştıktan sonra Corsair ICUE yazılımı üzerinden RGB kontrolü yaptığım RAM ışıkları tamamen sönmüş ve ICUE üzerinden artık gözükmediklerini fark ettim. Bu sırada BIOS güncellemiştim ve Corsair Link4 ile Asus Aura yazılımlarınıda bilgisayarıma yüklemiştim.

Bu sorunla karşılaştıktan sonra BIOS un alt versiyonlarından 2 tanesini yükleyip denedim değişen bir şey olmadı. Yüklediğim bütün yazılımları kaldırıp sadece Corsairin yazılımlarını yükledim olmadı, sadece Asus Aura'yı yükledim sonuç aynı. Hatta işletim sistemini tekrar yükledim ama maalesef sorun çözülmedi. Bende kasayı sırtlayıp Vatan Bilgisayarın kapısını çaldım fakat orda da sorunu çözemedik ve RAM'leri garantiye yollayalım dediler. 1 ay yeni yeni sistemimden ayrı kalamayacağım için yollamadım.

Yabancı forumlarda bu sorunla alakalı çok fazla konu açılmış neredeyse bütün çözüm yollarını denedim fakat nafile. En son Corsair e ticket attığımda benimle ilgilenen arkadaşın gösterdiği 1. çözüm yolu BIOS 1 eski veriyonunu yüklemem oldu zaten denemiştim fakat tekrar denedim sonuç aynı. 2. çözüm yolu ise iobit unnistaller ile bütün RGB kontrol yazılımlarını kaldırıp sadece Corsair ICUE yazılımını yüklemem oldu onuda denememe rağmen tekrar yaptım ama nafile.

Ve en sonunda verdiği cevap aynen şu şekilde: 'I'm sorry to hear that. I'm confident that a future BIOS update will resolve the issue. It has in the past.'. Bu konu ile alakalı yardımcı olabilecek biri varsa çok memnun olurum. Sistem bilgilerimi aşağıda paylaşıyorum. Ve son olarak Corsair Vengeance RAM'lerin RGB'lerin anakart üzerinden kontrol edilemiyor olması çok saçma.

• Ryzen 5 2600
  • Asus B450-F Gaming
  • Asus GTX 970
  • Samsung 970 evo
  • 1 TB WD HDD
@Recep Baltaş belki siz yardımcı olabilirsiniz. Problemin am4 soketli anakartlardan kaynaklandığını düşünüyorum. Doğru olabilirmi düşündüklerim acaba?
Güncel.
25.02.2019 tarihinde ICUE yazılımına gelen güncelleme ile birlikte sorunum çözüldü. Bu tip bir sorunla karşılaşan arkadaşlara önerim telaşlanmayın ICUE nun son versiyonunu kullanıp kullanmadıklarını kontrol edin, eğer son sürümü kullanıyor iseniz bir sonraki güncellemeyi bekleyin. Yine de çözülmez ise corsair e ticket atın en geç 2 güne dönüş sağlıyorlar.

Son düzenleme:
Arkdaşlar Bügün aldıgım corsair veneganca rgb pro Ramleri taktım fakat üstekki işiklari yanmadi bu neden kaynaklanır? İcue indirmemmi gerekiyor ? VENGEANCE PRO 8X16 3600MHZ!!

ANAKART B550 MAG MORTAR WİFİ
İŞLEMÇİ : RYZEN 3600
EKRAN KARTİ MSİ RTX 2060 GAMING Z
SSD JAMES DONKEY 256FB
DEPOLAMA JAMES DONKEY 240GB
GÜÇ KAYNAGI GAMETECH 700+80 BRONZE

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-03-11 at 14.00.45.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-11 at 14.00.45.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri