Corsair Void RBG nasıl?

murat_02

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X3D Anakart: MSI B450 M2 PRO GPU: ASUS ROG STRİX RTX 2080 8GB RAM: 16 Gb (8x2) Corsair Vengeance 3200 MHZ KASA+PSU: Corsair 300R - 600+80 Watt SSD: MLD M300 1 TB M2 SSD.
Logitech G430 aldım surround sesi çok hoşuma gitmesine rağmen ses seviyesi düşük geldiği için iade ettim ve Corsair Void RBG 7.1 sipariş verdim. Kulaklığı oyun öncelikli, özellikle de Rainbow Six Siege oyunu için almış bulunmaktayım. Kullanan deneyimleyen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Acaba Hyperx Cloud 2 mi almalıydım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Void USB modelini kullanıyorum. G430 ve Cloud II'ye göre daha iyi bir model.
Anladım, forumda da bayağı tavsiye edildiğini gördüm fakat biraz daha müzik için diyen arkadaşlara rastladım, acaba Arctic 5 mi alsaydım? Ses yüksekliği nasıl? önemli olan aslında benim için, özellikle oyunlarda ses kasmak için almıştım, siz ne amaçla kullanıyorsunuz?

Bende Corsair Void Special Edition modelini sipariş edicem yarın baya bi araştırdım Corsair almaya karar verdim. Sosyalde'de baya tavsiye edilen bir model zaten olumsuz kullanıcı yorumu göremedim.

Anladım, forumda da bayağı tavsiye edildiğini gördüm fakat biraz daha müzik için diyen arkadaşlara rastladım, acaba Arctic 5 mi alsaydım? Ses yüksekliği nasıl? önemli olan aslında benim için, özellikle oyunlarda ses kasmak için almıştım, siz ne amaçla kullanıyorsunuz?
Rahatlık ve ses kalitesi olarak daha iyi. Tabii Arctis 5'in müzik kalitesi biraz daha iyi. Ama 7.1'de ikisinde de müzik dinlenmiyor.

Oyunlarda, özellikle Rainbow veya CS:GO'da sesini deneyeniniz var mıdır?

@Akif Corsair Void kullanmış biri olarak sizce Arctis 5 ile değişim yapmalı mıyım? Oyun için Rainbow ve Overwatch gibi oyunlarda ses kasmak için almıştım. Buda şayet güzel ise tekrar değişimle uğraşmak istemiyorum.

Açık konuşayım Void yuvarlak olsa Arctis serisiyle karşılaştırma bile yapmazdım. Onun dışında Void’in ses performansı daha iyidir. Aynı şekilde mikrofonu da. Arctis 5’teki 7.1 DTS olduğundan sanırım oyunlarda daha uç noktalardaki sesi daha çevresel sunuyor. Ancak bu kayda değer bir şey değil. Corsair Void’i genel anlamda daha başarılı buluyorum.

Açık konuşayım Void yuvarlak olsa Arctis serisiyle karşılaştırma bile yapmazdım. Onun dışında Void’in ses performansı daha iyidir. Aynı şekilde mikrofonu da. Arctis 5’teki 7.1 DTS olduğundan sanırım oyunlarda daha uç noktalardaki sesi daha çevresel sunuyor. Ancak bu kayda değer bir şey değil. Corsair Void’i genel anlamda daha başarılı buluyorum.
Teşekkürler hızlı cevap için. Bana açıkçası çevresel ses lazım yani en azından mid-range ayak seslerini duyabilmem lazım, lakin az buz paralar vermiyoruz. Olmadı arctis 5 ile değişim yapayım, şu an çok kararsızlık içerisindeyim.

O zaman Corsair void'i aldım gitti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı