Çözüm Corsair Void serisi dip ses ve cızırtı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Merhabalar, bugün Corsair Void Elite kulaklıkta yazılımsal olarak oluşan dip ses ve cızırtı sorunun çözümünü göstereceğim. (İCUE yazılımını yükleyince dip ses ve cızırtı sorunu yaşayanlar için)

1) ilk önce otomatik sürücü yüklemelerini devre dışı bırakmamız gerekiyor, bunun için sırasıyla; Windows simgesine sağ tık> sistem> sağ taraftan gelişmiş sistem ayarları> donanım> aygıt yükleme ayarları> hayır. (videolu anlatım için: Link)

2) ardından yüklüyse iCUE yazılımını bu yazıdaki gibi tamamen silmeniz gerekiyor.

3) ardından kulaklığı sistemimizden kaldırmamız gerekiyor, bunun için sırasıyla; Windows simgesine sağ tık> aygıt yöneticisi> ses, video ve oyun denetleyicileri> Corsair Void Elite USB Gaming hedset ögesine sağ tık> cihazı kaldır(kaldırırken aşağıda bulunan 'bu aygıtın sürücülerini sil' kutusunu işaretlemeyi unutmayın.

4) ardından sisteminizi yeniden başlatırken kulaklığı çıkarın.

5) sonrasında önce iCUE yazılımını yükleyip program açıldıktan sonra kulaklığı takın.

Sorunun çözülmüş olması gerekiyor. Eğer cızırtı tekrar gelirse sırasıyla 1 ve 3. adımları tekrarlayın.

Son düzenleme:
Eğer benim gibi arkadan tıss diye ekstra bir ses geliyorsa ve iCue yazılımını YÜKLEMESENİZ bile dip ses oluyorsa şanssızsınız demektir =))
cözümü yok, iade/değişim gerekir. Ama benim gibi incehesap'tan aldıysanız (veya öbür iade almayan firmalar) iade edemezsiniz, arıza görülmedigi icin zaten değişim de olmaz.

Eğer benim gibi arkadan tıss diye ekstra bir ses geliyorsa ve iCUE yazılımını yüklemeseniz bile dip ses oluyorsa şanssızsınız demektir =))
Çözümü yok, iade/değişim gerekir. Ama benim gibi İncehesap'tan aldıysanız (veya öbür iade almayan firmalar) iade edemezsiniz, arıza görülmedigi için zaten değişim de olmaz.

Sorun iCUE yazılımından önce Windows'un sürücü yüklemesinden kaynaklanıyor. Sizin için 3. maddenin yararlı olacağını düşünüyorum(uygulamadan önce otomatik sürücü yüklemeyi kapatın).

Sorun iCUE yazılımından önce Windows'un sürücü yüklemesinden kaynaklanıyor. Sizin için 3. maddenin yararlı olacağını düşünüyorum(uygulamadan önce otomatik sürücü yüklemeyi kapatın).
iCue yazılımını yüklemesem bile dip ses oluyor, bu yazınız yazılıma bağlı oluşan dip ses için geçerli degil mi?

iCUE yazılımını yüklemesem bile dip ses oluyor, bu yazınız yazılıma bağlı oluşan dip ses için geçerli degil mi?

Yazılımsal bir sorundan kastım sorunun donanımda olmadığı, yanlış sürücü de yazılımsal bir sorun. Muhtemelen Windows kulaklığınız için yanlış sürücüyü yükledi. Doğru sürücüyü yüklemek için adımları uygulamanız muhtemelen sizi çözüme ulaştıracaktır.

Yazılımsal bir sorundan kastım sorunun donanımda olmadığı, yanlış sürücü de yazılımsal bir sorun. Muhtemelen Windows kulaklığınız için yanlış sürücüyü yükledi. Doğru sürücüyü yüklemek için adımları uygulamanız muhtemelen sizi çözüme ulaştıracaktır.
Düzelmedi maalesef.

Düzelmedi maalesef.

Teknoloji şans işi hocam, geçmiş olsun. Çözümün sadece iCUE yazılımını yükleyince dip ses başlayanlarda işe yaradığını görmüş olduk.
Eğer benim gibi arkadan tıss diye ekstra bir ses geliyorsa ve iCUE yazılımını yüklemeseniz bile dip ses oluyorsa şanssızsınız demektir =))
Çözümü yok, iade/değişim gerekir. Ama benim gibi İncehesap'tan aldıysanız (veya öbür iade almayan firmalar) iade edemezsiniz, arıza görülmedigi için zaten değişim de olmaz.

EQ ayarlarını nasıl yaptınız hocam? Ben bir türlü beceremedim.

hs 70 modelinde yaşadım sorunu ilk yaptıgımda olmuştu format attım yeniden yaptım 3 4 defa denedim olmuyor icue yazılımını yüklemesemde olur ancak ramlerin rgbleri yanmıyor öylede nasıl yapabiliriz acaba
Arkadaşlar icue programını yeniden yükledikten sonra yani işlemleri uyguladıktan sonra programın içinden kulaklıgınıza tıklayın ve mik vol. yazan yerin yanındaki Sidetone seçenegini tamamen kapatın büyük ihtimalle ses gidebilir bende öyle oldu programın içindeki sidetone açık kalınca ses oluyor oradan kapatabilirsiniz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı