Çorum Samsung Plaza Rezilliği

Erkan Çevik

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Uzun süredir Sosyal'de aktif olamasam bile teknolojiyi elimden geldiğince takip ediyorum. Kolumdaki saatin bozulması sonucu bir saat ihtiyacı duydum. Bu ihtiyacı 50-100 TL arası alınmış bir ürünle kapatmayı düşünmüyordum, sonuçta 1 hafta içinde bozulması garanti gibi bir şey. Ben de uzun çabalar sonucu biriktirdiğim paramla, Gear S2 alma fikrine başvurdum, sonuç büyük bir hüsran... Samsung mağazasına gittiğimde benden belli bir "kapora" karşılığı ürünün sipariş edebileceklerini, Çorum'da alacak kişi bulunmayacağı için mağazada bulundurmadıklarını söylediler. Kısacası işlerine gelmiyor. Çünkü ürünün mağazaya getirdiği para miktarı çok düşük. Her neyse, peki dedim ve siparişi 10/12/2015 tarihinde geçtiler. 1 hafta geçmesine rağmen ürün mağazaya ulaşmamış. Savunmaları çok basit, "Yılbaşı var önümüzde, o sebepten yavaş çalışıyoruz. Bu hafta içinde elinizde olur. " denildi. Yarın günlerden cuma ve arayan kimse yok. Samsung'un sitesinden mağazası hakkında bilgi edinmek için girdiğimde Çorum'u göremedim, doğruca canlı desteğe gittim ve sordum.

Aldığım cevap şu:
durum.PNG

Peki bu sizin sitenizde niye yazmıyor?.. Adamların e-posta adresleri bile "hotmail.com", nasıl bir mağaza bu?

1 haftadır büyük umutlarla beklediğim Gear S2'den aniden soğudum. Bu kadar bekleyeceğimi bilseydim internet üzerinden alırdım... Bunun üstüne Samsung'a şikayet için telefon açtığımda bana verdikleri cevap çok güldürücü. "Şikayet talebiniz alınmıştır, en kısa zamanda departmanımıza iletilecektir."... Burada ben mağaza ismi bile söylemedim. Adamlar hazır cevap, direk işlerine gelen cevabı veriyorlar. Buradan Samsung'un desteğini ve Çorum mağazasını kınıyorum. Çorum için rezillik... Eğer ürün elime ulaşmazsa bütün yasal yollara başvuracağım. Desteklerin için teşekkürler Samsung Türkiye. (!)

Ah tabii... Ben ona odaklanınca olayı unuttum. Samsung ile daha önce benim de sorunum oldu. Tam olarak benim değil kuzenimin ama yanında bende vardım. Servisleri ile ilgili ciddi bir sorun var. Garantiye gönderilen ürünler geç geliyor. Tekrar hatalı geliyor falan... Geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı