Covid-19'un getirdiği zararlar

-Işsizlik.
-Doların artması.
-Psikolojik bunalım(Eve tıkılmanın ve işsizliğin yarattığı sorunlar).
-Konsol fiyatlarındaki anormal artış.
-Temel temizlik ürünlerinin bulunmasının zor hâle gelmesi.
-Okulların uzun süre tatil edilmesi.

Ülkeye getirdiği zarar:
  • Ekonominin iyice folloş olması, fakirin daha da fakirleşmesi ve zaten yüksek olan işsizliğin iyice artması.

Ülkeye getirdiği fayda:
  • İstanbul'da hava temizlendi, mis gibi havası var şu an.

Bana getirdiği zarar:
  • Sevgilimi özledim. Skype kesmiyor.

Bana kazandırdıkları:
  • Kişisel gelişim açısından bol vakit.

Zaten eğitim sisteminin, ekonominin kıytırıklığından, günümüzdeki geçim sıkıntısından insanların çoğu kafayı yemiş durumda bir de üstüne evden çıkamama ekleyince artık iyice delirecekler. Bu arada corona zamanı iş olmadığından, utanmadan insanların faturasını ödemeyip evden çıkmayın diyen devletide Allah bildiği gibi yapsın.

En büyük zarar da 1,5 yaşında oğlum var, kendi sağlığımız ve toplum sağlığı için çocuk haftalardır gün yüzü görmedi. Toplumun davranışını gördüğümde kafeste büyüteceğimize keşke dışarı çıkarsaydık dediğim de oluyor. Bencil toplum bireyi bencilleştirir. Az kaldı severim sizin lüksünüzü dememe. P.S. Komşum corona teşhisini bizlere günler sonra iletti, bu süreçte günlük hayatına devam etti, bol bol gezdi, sokaklarda maskesiz dolaştı. Şimdi bu bizi düşünmüyor ben bunu niye düşüneyim demiyor değilim.

dolar.PNG

Adalet sisteminde duraksama, adliyede çalışan herkese (memurlara) duzenyli maaş ödenmesi, serbest avukatların halinin ne olduğunun hiç umursanmaması. Bu şekilde sıralasam olur sanırım.

• Havacılık
  • Tüm ülkelerin para değerinin düşmesi
  • Petrolün düşmesi ( Ülkemizde tam tersi )
-Işsizlik.
-Doların artması.
-Psikolojik bunalım(Eve tıkılmanın ve işsizliğin yarattığı sorunlar).
-Konsol fiyatlarındaki anormal artış.
-Temel temizlik ürünlerinin bulunmasının zor hâle gelmesi.
-Okulların uzun süre tatil edilmesi.
Konsol fiyatlarındaki anormal artış virüs değil stok olmaması. Dünya genelinde bu şekilde.

Geri
Yukarı