CPU 4.2 GHz olmasına rağmen oyunlarda 2700 sabit GHz veriyor

uziyus

Femtopat
Daha fazla  
Sistem:
Ryzen 7 5700X.
RTX4060.
32 GB 4000MHz.
Prime B550M-A
512 Kingston SSD.
MSI 650W PSU.
380Hz monıtor.

Oyunda bir gecıkme var. Sanki ekranıma gec gelıyor gibi goruntu sıstem mı kararsız anlamadım. Afterburner'dan baktıgım zaman oyun ıcı 2700 GHz işlemci hızı sabit ama GHz hızım 4.2GHz O.C'li sizce sorunum nedır? Neden gecıkme saglanıyor? Sizce sorun işlemciden mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nihai performansta %100
CPU-Z ve Core Temp programları indirin ve yükleyin. CPU-Z ile stres testine sokup, Core Temp uygulamasından sıcaklık ve frekansları takip edin bakalım.

CPU-Z ve Core Temp programları indirin ve yükleyin. CPU-Z ile stres testine sokup, Core Temp uygulamasından sıcaklık ve frekansları takip edin bakalım.

Buyurun hocam.

1710975923372.png

Nasıl hocam.

Afterburner yanlış mı gosterıyor.

Hocam gecıkmenın RAM'lerden bir sıkıntı olabılır mı?

RAM'ler ile ilgisi yok.

Sorun nedır kı hocam yanı bir gecıkme var hıssıyat olarak monıtorun 360Hz alamıyorum yanı o goruntuye de hakımım.

RAM'ler ile ilgisi yok. Bu nasıl bir gecikme biraz daha açar mısınız?

Mesela hocam cross tutugum yere mermı gecıkmelı gıdıyor bazen degdı dıyorum degmıyor ve sankı adamın ekranına ben daha hızlı dusuyoırum gormeden oluyorum hızlı sekıllerde oluyorum oyun ıcı boyle problemler PC ılk actıgım zamanda bir tekleme oluyor fare donuyor sonra kendıne gelıyor boyle sorunlar. Bazen de FPS 500 600ken 290 ınıp sonra tekrar cıkıyor ekran bazen kapanıyor sonra acılıyor.

Sorun nedır kı hocam yanı bir gecıkme var hıssıyat olarak monıtorun 360Hz alamıyorum yanı o goruntuye de hakımım.

Mesela hocam cross tutugum yere mermı gecıkmelı gıdıyor bazen degdı dıyorum degmıyor ve sankı adamın ekranına ben daha hızlı dusuyoırum gormeden oluyorum hızlı sekıllerde oluyorum oyun ıcı boyle problemler PC ılk actıgım zamanda bir tekleme oluyor fare donuyor sonra kendıne gelıyor boyle sorunlar. Bazen de FPS 500 600ken 290 ınıp sonra tekrar cıkıyor ekran bazen kapanıyor sonra acılıyor.

Hocam saçma olacak ama internet kablosundan dolayı olabılır mı bıraz yıpranmıs koruyucu plastik yırtık ondan diyeceğim ama ping degerlerım ıyı dow upload falan.

Son düzenleme:
Ekranın kapanması bayağı tuhafıma gitti. OCCT ile bilgisayarı kararlılık testine sokar mısın?

Kaç sure yapayım hocam.

Ekranın kapanması bayağı tuhafıma gitti. OCCT ile bilgisayarı kararlılık testine sokar mısın?

1710977232307.png

Geri
Yukarı