CPU ısınınca bilgisayarın kapanması

Kasayı açıp güç kaynağının marka ve modelini öğrenmedikçe boşa kürek çekmeye devam edeceğiz. Termal macunu yeniledim dedin. Ne marka model termal macun aldın ve nasıl uyguladın? Yardım istiyorsan sorulara açık ve anlaşılır cevaplar vermen gerek.

Thermaltake TT500AL PSU

Thermaltake TG1 macun aldım. İlk başta çok sürdüğümden dolayı makina direk kapanıyordu. Daha sonra bu problemi düzelttim.

ORTHOS STREES diye bir programla CPU ve RAMlere test uyguladım 24dk boyunca en fazla 73 dereceyi gördü ve stabil devam etti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Thermaltake TT500AL PSU

Thermaltake TG1 macun aldım. İlk başta çok sürdüğümden dolayı makina direk kapanıyordu. Daha sonra bu problemi düzelttim.

ORTHOS STREES diye bir programla CPU ve RAMlere test uyguladım 24dk boyunca en fazla 73 dereceyi gördü ve stabil devam etti.

Böyle bir PSU yok. Model adını yanlış yazmışsın. Yine de Thermaltake'in piyasada etiketteki gücü veremeyen bazı modelleri vardı...

Termal macunu sürdükten sonra soğutucuyu mümkün olduğu kadar sıkıştırmalısın. Macun kenarlardan sızmalı... Arada kesinlikle hava boşluğu kalmamalı.

Stres testinden güzel sonuçlar almışsın. PC'nin kapanmaması da sorunun gerçekten PSU'da olduğunu gösteriyor.

Öte yandan neden 700W alacaksın? Gerek yok 700W'a. Birileri gözünü fena korkutmuş.

Zalman markası da kalitelidir ama vatan bilgisayardan % 25 indirimle OCZ daha ucuza mal oluyor.

Ayrıca zalman da modüler kablo yok.

Bugün gittim ve eksen bilgisayardan OCZ - MODEXTREM modelini araştırdığım bir çok yerden daha ucuza aldım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı