CPU kullanımı 1.19 GHz'de kalıyor

EmirhnBey

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar işlemcim Intel i7-3630QM BIOS'u sıfırladım yine sorun devam ediyor yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 16498887107061048220817087014153.jpg
    16498887107061048220817087014153.jpg
    99,3 KB · Görüntüleme: 54
Windows arama çubuğuna "güç planını düzenle" yazıp "enter" a basın. Ardından gelişmiş ayarlardan işlemci güç yönetiminden en yüksek işlemci durumunu %100 yapın. Bu arada eğer yükte değilken böyle ise normaldir. Boşuna güç tüketmesin diye Windows hız düşürür boştayken.

Kusura bakmayın çok geç dönüş yaptım sorunum şöyleki şu an güncel oyundayim Valorant'ta tekrardan 1.30GHz de sabit kaldı sorunu tek seferlik bataryayı sokup 10-15 saniye güç tuşuna bastıktan sonra tekrar bataryayı takip PC'yi açtığımda Turbo Boost çalıştı bunu her seferinde yapamam araştırdım 3. taraf programlarla yapabiliyormusuz ama güvenmiyorum pek sistem yukde şu an Discord ve Valorant açık hala GHz 1.30 sabit.

Hocam değer olarak bakmadım ama ilk başlangıçtan itibaren oluyor bazen yani soğuk halde bile az kullanım olduğu için yüktede fazla ısınma olmuyor.

Kusura bakmayın çok geç dönüş yaptım sorunum şöyleki şu an güncel oyundayim Valorant'ta tekrardan 1.30GHz de sabit kaldı sorunu tek seferlik bataryayı sokup 10-15 saniye güç tuşuna bastıktan sonra tekrar bataryayı takip PC'yi açtığımda Turbo Boost çalıştı bunu her seferinde yapamam araştırdım 3. taraf programlarla yapabiliyormusuz ama güvenmiyorum pek sistem yukde şu an Discord ve Valorant açık hala GHz 1.30 sabit.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakileri yaparsanız elle açabilirsiniz turbo boostu. Ben bu şekilde kapattım, şu anda da en yüksek değeri aşmıyor.

Hocam sürekli Turboboost'u açıp kullanmak işlemci için kötü bir şey değilimi bir de her zaman 3. taraf proglamlarla açmak sıkıntı değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı