Creality K1 alınır mı?

sucuklupilav

Decapat
Daha fazla  
Makinenin bilinen kronik sorunu var mıdır, parça yükseltimine ihtiyaç duyar mı onu merak ediyorum. Onun haricinde bu fiyat bandında daha kaliteli olanı varsa önerebilirsiniz, boyutu yüzünden tereddüt ettim ama baskı kalitesinin beni memnun ediceğine inanıyorum. @Siyah Martı hocam sizin de bu yazıcı hakkındaki görüşünüz merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Güle güle kullanın.

Teşekkürler hocam. daha iyileri sizin olsun

Biz porima pla ve porima tough pla ile baskı almayı deniyoruz dilimleme ayarlarını nasıl kullanıyorsunuz hangi filament.
Sanırım cok hızlı basıyormuşum hızı düşürdüm 80ms yaptım biraz daha iyi sonuç almaya başladım dün deneme amaçlı DNS seklinde bir kalemlik basmak istedim başlattım sonra yattım sabah kalktığımda yarısına kadar basmış fakat daha sonra ipliklenmiş basmamış.
Siz dilimlemede nasıl ayar yapıyorsunuz? Hız gibi diğer önemli ayarlar vs.

Bende porima pla kullanıyorum şu an ama hız konusunda o kadar düşürmenize gerek olduğunu sanmıyorum keza ben çoğunlukla 300mm hızda kullanıyorum bazı baskı modellerinde bende bahsettiğiniz hatayı aldım bunun dilimleme program ayarlarından olduğunu düşünüyorum biraz daha programları öğrenmeye çalışıyorum, onun haricinde dilimleme ayarlarında aslında hepsinin önemli olduğunu söyleyebilirim yanı sadece hız veya kalınlık etki etmiyor en ufak ayar bile çok değiştirebiliyor baskıyı, bir de sizin makinenın yanında gelen malzeme kutusundan yapıştırıcı çıktımı.

Teşekkürler hocam. daha iyileri sizin olsun

Bende porima pla kullanıyorum şu an ama hız konusunda o kadar düşürmenize gerek olduğunu sanmıyorum keza ben çoğunlukla 300mm hızda kullanıyorum bazı baskı modellerinde bende bahsettiğiniz hatayı aldım bunun dilimleme program ayarlarından olduğunu düşünüyorum biraz daha programları öğrenmeye çalışıyorum, onun haricinde dilimleme ayarlarında aslında hepsinin önemli olduğunu söyleyebilirim yanı sadece hız veya kalınlık etki etmiyor en ufak ayar bile çok değiştirebiliyor baskıyı, bir de sizin makinenın yanında gelen malzeme kutusundan yapıştırıcı çıktımı.

cevap için teşekkür ederim, yok hocam yapıştırıcı cıkmadı normalde gönderiyorlar diye gördüm videoalrda fakat benim kutudan cıkmadı bende normal bir stik yapıştırıcı aldım.

creality print kendi dilimleme programı destekliyor curede k1 mevcut degil manuel olarak ekleniyor galiba ama o kadar şuan bilgiye sahip degilim.

elimde porima pla , pla tough, abs ve tpu var birde abg marka petg
fakat ben baskıya 50-80ms hızda bile baslasam bazen filament gelmiyor dünse belli bir kısmını bastıktansonra iplik gibi makınanın içine dolmuş baskıyımı kacırmıs anlamadın daha yeniyim bu işde tecrübe etmeye çalısıyorum fakat 2 haftadır beni çileden çıkardı hocam rica etsem düzgün baskı aldığınızda değiştirdiğiniz belli başlı ayarlar varsa onlardan biraz bahseder misiniz ?

Cevap için teşekkür ederim, yok hocam yapıştırıcı cıkmadı normalde gönderiyorlar diye gördüm videoalrda fakat benim kutudan cıkmadı bende normal bir stik yapıştırıcı aldım.

Creality print kendi dilimleme programı destekliyor curede K1 mevcut degil manuel olarak ekleniyor galiba ama o kadar şu an bilgiye sahip degilim.

Elimde porima pla, pla tough, abs ve tpu var bir de abg marka petg.
Fakat ben baskıya 50-80ms hızda bile baslasam bazen filament gelmiyor dünse belli bir kısmını bastıktansonra IP'lik gibi makınanın içine dolmuş baskıyımı kacırmıs anlamadın daha yeniyim bu işde tecrübe etmeye çalısıyorum fakat 2 haftadır beni çileden çıkardı hocam rica etsem düzgün baskı aldığınızda değiştirdiğiniz belli başlı ayarlar varsa onlardan biraz bahseder misiniz?

Hocam geç gördüm kusura bakmayın bir iki ayar söyleyebilirim ben porima pla için sıcaklığı 230 meme, 60 tabla olarak kullanıyorum onun haricinde modele bağlı olarak katman kalınlığı veya model doluluk oranı gibi ayarlar baskıya göre değişebilir şu anda durumunuz nasıl güncelleme yaparsanız sevinirim, bir de ek olarak şu anda benim makine ile baskı alamıyorum sürekli yaşadığım hotend tıkanıklığı yüzünden sık sık kafayı söküp geri topluyordum ancak bu sefer ne yapsamda yine de tıkanıklığı açamadım tam hotend in başlagıcındaki metalde kalıyor resim eklerim sıcaklığı 300 dereceler kadar çıkardım yine de orası açılmıyor şu anda kaç saattir uğraşıyordum pes ettim öylece bıraktım ne yapmam gerektiğini bilmiyorum çok gerildim yardımcı olursanız sevinirim
@Siyah Martı hocam sizde bir el atarsanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230826_215409_Opera.jpg
    Screenshot_20230826_215409_Opera.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 25
Bende makine yok ama baktığım kadarıyla 3 vidayı açınca çıkması kolay gibi duruyor, bir ihtimal heatsink üzerindeki vidayı sökmeyi unutmuş olabilir misin? Ya da sen farklı karakterde termal macun sürdüysen ondan dolayı olabilir mi?🧐

O parçayı ısı bloğundan ayırdım zaten o konuda sıkıntı yok ama o metal borunun içi tıkalı kalıyor anlamadığım bir şekilde bir de siz deyince fark ettim bunun üzerinde ilk başlarda bir şey vardı termal macun olduğunu anlayamamıştım şu anda çok kez sök tak yaptığım için üzerinde termal macunu yok acaba ondan dolayımı ısınıp içindeki filamenti eritmiyor eğer öyleylse PC de kullanmak için termal macun almıştım ondan duruyor sürmem gerekiyorsa sürebilirim ne dersiniz?

O sıcaklıklara uygun bir macun ise evet. Hotend üzerindeki kablolara birşey olmamıştır umarım.

Geçmiş mesajlara daha önce göz gezdirmiştim, kendi içinizde yazıştığınız için araya girmedim ama bende Neptune 4 var, Porima ile maks. 250mm/sn'e kadar yazdırırken sorun yaşamıyorum, sizlerin sorun olmasın diye indiğiniz hızlar çok düşüktü sanırım.

O sıcaklıklara uygun bir macun ise evet. Hotend üzerindeki kablolara bir şey olmamıştır umarım.

Geçmiş mesajlara daha önce göz gezdirmiştim, kendi içinizde yazıştığınız için araya girmedim ama bende neptune 4 var, porima ile maksimum 250mm/sn'e kadar yazdırırken sorun yaşamıyorum, sizlerin sorun olmasın diye indiğiniz hızlar çok düşüktü sanırım.

Elimdeki termal macunun o sıcaklıklara dayancağını çok sanmam ama yine de hafifce süreceğim, ek olarak eve geçince resim eklerim, hız olarak da en düşük 300mm baskı alıyorum 600mm sık sık çıkıyorum slicer ayarlarından kaynaklı bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama makine ilk geldiğinde microzey pla ile baskılar alırken çok sıkıntı yaşadım mesela uzun baskılara bıraktığımda baskının modelden alakasız ipliklenme sonrası topaklanma hatası çok başıma geldi bu topaklanma sırasındada filament hep nozzle ın ucuna yapışmış hep mahvetmiş ek olarak hotend in üstünde silikon koruma olmasına rağmen içi hep taşmış filament doluydu yani hotendin ucundan çıkamayınca kendi içinden fışkırmış elimden geldğinice temizledim ama o hatalardan sonra hotendden bir daha eskisi gibi performans alamadım hep tıkanmaya başladı şimdi de hiç açamıyorum yeni aldığım bir makine şimdi tekrar hotend almak istemiyorum o yüzden düzeltmeye çalışacağım dediğim gibi eve geçince hotendin hataların resmini de eklerim tavsiye edeceğiniz bir hamle varsa çok iyi olur hocam.

Elimdeki termal macunun o sıcaklıklara dayancağını çok sanmam ama yine de hafifce süreceğim, ek olarak eve geçince resim eklerim, hız olarak da en düşük 300mm baskı alıyorum 600mm sık sık çıkıyorum slicer ayarlarından kaynaklı bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum ama makine ilk geldiğinde microzey pla ile baskılar alırken çok sıkıntı yaşadım mesela uzun baskılara bıraktığımda baskının modelden alakasız ipliklenme sonrası topaklanma hatası çok başıma geldi bu topaklanma sırasındada filament hep nozzle ın ucuna yapışmış hep mahvetmiş ek olarak hotend in üstünde silikon koruma olmasına rağmen içi hep taşmış filament doluydu yani hotendin ucundan çıkamayınca kendi içinden fışkırmış elimden geldğinice temizledim ama o hatalardan sonra hotendden bir daha eskisi gibi performans alamadım hep tıkanmaya başladı şimdi de hiç açamıyorum yeni aldığım bir makine şimdi tekrar hotend almak istemiyorum o yüzden düzeltmeye çalışacağım dediğim gibi eve geçince hotendin hataların resmini de eklerim tavsiye edeceğiniz bir hamle varsa çok iyi olur hocam.
Hocam bende de Microzey in her renkten filamenti var bence hızı düşürmeyi deneyin
YA DA creality uygulamasından baskı ayarlarına bakın
Bir arkadaşım o sorunu porima da da yaşadı

Hocam bende de microzey in her renkten filamenti var bence hızı düşürmeyi deneyin.
Ya da creality uygulamasından baskı ayarlarına bakın.
Bir arkadaşım o sorunu porima da da yaşadı.

Hocam şu anki sıkıntım o değil şu an hotend tıkanıklığını açamıyorum hotend in içinde kalan filament erimiyor üstünde termal macun olmadığı içinmi bilmiyorum ama o kadar etkisi olcağınıda sanmıyorum şu an onu nasıl açacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Tıkanıklık olduğunda neden nozzle'ı söküp tıkanıklığı açmayı denemeyip hotende yoğunlaştın?

Hotend kısmında kablolar olmasa ısı tabancası derdim ama mevcut durumda opsiyon dışı. Hala sökülüyse ocakta uygun çapta çiviyi kızdırıp daldırabilirsin belki, gözden çıkarmadan önce o tip denemeler yapılabilir.

Nozzle tıkalıysa belki akmasını engelliyordur, makineye bağlayıp ısıtıp nozzle'ı söküp geniş delikten boşaltmak daha kolay olmaz mı?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı