Creality K1 alınır mı?

Normalde 103$ olması gerekiyor sıkıntılı seri için yaptıkları bi çalışmaydı seri numaranı yazıp kod alıyordun sanırsam yeni seride herhangi bi problem olmadığından bizim faydalanabileceğimiz bi kampanya değil diye düşünüyorum
3 dolarlık paket için öyle ama 1 dolarlık paket içinde sadece filament ve kamera bulunuyor. Yani sadece sorunlular için olsa 1 dolarlık paketi koymazlardı bence. Ama kampanya 23 eylülde son bulmuş. Tekrar gelirmi bilmiyorum mail attım olumlu dönüş olursa yazarım.

Hocam bana dağıtıma çıktığında mesaj geldi ondan öncesinde bende takip edebilecek bir yer bulamadım bim göndermiyor direk genix gönderiyor bilginiz olsun

Genix ile görüştüm takip numarasını aldım muhtemelen yarın gelicek gibi gözüküyor

K1 için cura'da profil oluşturan ve dosyasını paylaşabilecek biri var mıdır ? Netten biraz baktım da tam emin olamadım

Son düzenleme:
Üstatlar makinesi gelen var mı crealitynin kendi filamentinde hiç sıkıntı yaşamadım da sonradan aldığın pla filamenti yazdırmıyorum tıkanıklık mı var filamenti mi çekmiyor içine anlamadım Farklı filamenti dün takıp kullandım gayet güzel yazdırdı şimdi çıkarmıyor içinden yada çok az geliyor nozzleı felan mı sökmek gerekiyor tıkanıklığa bakmak için

Üstatlar makinesi gelen var mı crealitynin kendi filamentinde hiç sıkıntı yaşamadım da sonradan aldığın pla filamenti yazdırmıyorum tıkanıklık mı var filamenti mi çekmiyor içine anlamadım Farklı filamenti dün takıp kullandım gayet güzel yazdırdı şimdi çıkarmıyor içinden yada çok az geliyor nozzleı felan mı sökmek gerekiyor tıkanıklığa bakmak için
Hangi marka filament? Iyice ittirdiginden emin ol bazen tikaniyor gibi ama ittikce gidiyor filament borudan. Bir de filamentin ucunu 45 derece aciyla kesmen lazim.

Benim de şöyle bir sorunum var mesela groot baby bastim elleri tablaya temas ediyordu haliyle parmak bosluklarina da bi dolgu cekmis cihaz ama bu tablaya temas eden dolgular duzgun cikmiyor sanki bir katman var tablayla model arasi.

Dün sabah 5e kadar uğraştım hotend harıcı çoğu şeyi söktüm temizledim elimle ittirdim bi çıkmaya başladı sonra aynı şey oldu içerde bi sıkıntı vardı 2-3 defa denedim bi ara nozzleı tam oturmadan takmışım galiba oradan filament geldiğini fark ettim hemen nozzle ı cıkarttım tekrar temizledim yolu ama nozzleın yuvasına bakmadım en son bugün nozzleı takarken elimde kaldı en sona kadar sıkarken nozzleın başı kırıldı

Son düzenleme:
Dün sabah 5e kadar uğraştım hotend harıcı çoğu şeyi söktüm temizledim elimle ittirdim bi çıkmaya başladı sonra aynı şey oldu içerde bi sıkıntı vardı 2-3 defa denedim bi ara nozzleı tam oturmadan takmışım galiba oradan filament geldiğini fark ettim hemen nozzle ı cıkarttım tekrar temizledim yolu ama nozzleın yuvasına bakmadım en son bugün nozzleı takarken elimde kaldı en sona kadar sıkarken nozzleın başı kırıldı
Ben biten filamenti sanırım yanlış yöntemle çıkarmıştım, geri ittirme yerine eriterek, içinde 3 cm lik filament donmuş söküp dağıtıp onu aradan alıp, yeni filamenti takıp biraz uğraştıktan sonra düzgün çıkmaya başladı

Sizde de creality print programında cihazı eklediğinizde bi offline bi online şeklinde her saniye gidip geliyor mu cihaz ?

Son düzenleme:
Ben biten filamenti sanırım yanlış yöntemle çıkarmıştım, geri ittirme yerine eriterek, içinde 3 Cm'lik filament donmuş söküp dağıtıp onu aradan alıp, yeni filamenti takıp biraz uğraştıktan sonra düzgün çıkmaya başladı

Sizde de creality print programında cihazı eklediğinizde bir offline bir Online şeklinde her saniye gidip geliyor mu cihaz?

Ben de sorun yaşadım. Filament bittikten sonra geri ittirme yaptım ama geri düşmedi kalan filament. Biraz önden akıttı yine boru içerisinde kaldı. Extrude yapa yapa içini boşalttım. Ya da diğer riskli yöntem. Filament bitti dedikten sonra takacaksın içindeki kalan filamente doğru ittiricen sürekli ta ki yeni taktığın filament akıncaya kadar.

Creality printle ilgili dediğiniz sorunu yaşamadım. Ama çok fazla çöktüğü oldu programın.

Birebir aynı sorunu yaşadım. Sanırım ben de tam sıkmamışım garip karamelize renkte filament parçaları yapışmaya başladı modellere. Nozzlı çıkarıp tekrar takayım derken de sıkarken kırıldı ucu, kalan kısmı da içerde kaldı. içerde kalan kısmı nasıl çıkardın?

Bir uyarı da yapayım. nozzlı çıkartırken döndürerek çıkartıyoruz ama üstteki parçayla birlikte dönmesin üst parçayı anahtarla tutup nozzlı döndürün. O hataya düştüm ve devredeki 2 bacak neredeyse kırılarak bağlı olan sıcaklık sensör kabloları çıktı. Zor da olsa 2 kabloyu kırık bacaklara takabildim.

@SercanODBS

Son düzenleme:

Geri
Yukarı