Çözüldü Crictical process died mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

BABAY4GA

Kilopat
Daha fazla  
RAM'lerimi daha önce Memtest ile test ettim sorunsuzlar. Minidump dosyasını ek olarak yüklüyorum arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Rica ederim. Zayıf da olsa bir çözüm önerim daha var. Malwarebytes'ı indirip virüs taraması yapın. Bulunan virüsleri karantinaya alıp bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra karantinadaki virüsleri silebilirsiniz.

Bir daha mavi ekran alırsanız üstteki çözümü deneyin. Bir daha mavi ekran almazsanız belirtmeyi unutmayın ki sorunun çözüldüğünden emin olabilelim. :)
Minidump dosyalarını paylaşmamışsınız. (Konu sahibi sonradan ekledi.)

Son düzenleme:
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin. Bu komutun yaptığı işlemler bitince de chkdsk f /r komutunu girin. İkinci komuttan sonra Y/N diyen bir yer gelecek. "Y" tuşuna basıp bilgisayarı yeniden başlatın.

Ayrıca BIOS sürümünüz de eski. Üstteki işlemleri yaptıktan sonra aşağıdan en son sürüme güncelleyin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin. Bu komutun yaptığı işlemler bitince de chkdsk f /r komutunu girin. İkinci komuttan sonra Y/N diyen bir yer gelecek. "Y" tuşuna basıp bilgisayarı yeniden başlatın.

Ayrıca BIOS sürümünüz de eski. Üstteki işlemleri yaptıktan sonra aşağıdan en son sürüme güncelleyin.

BIOS güncellemesini yaptım en son sürüm 3.9 biliyordum.
CMD üzerinde diğer işlemleri de yaptım herhangi bir sorun bulunamadı fakat tekrar bu mevi ekran hatasını henüz almadım. BIOS hatırlatması içinde teşekkür ederim :)
Minidump dosyalarını paylaşmamışsınız. (Konu sahibi sonradan ekledi.)

Evet başka bir site üzerinden dosya yüklemesi yapıldığı için uyarı aldım admin kendisi yükleyip konuya eklemiş sağ olsun :)

Rica ederim. Zayıf da olsa bir çözüm önerim daha var. Malwarebytes'ı indirip virüs taraması yapın. Bulunan virüsleri karantinaya alıp bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra karantinadaki virüsleri silebilirsiniz.

Bir daha mavi ekran alırsanız üstteki çözümü deneyin. Bir daha mavi ekran almazsanız belirtmeyi unutmayın ki sorunun çözüldüğünden emin olabilelim. :)

Çözüm

En müsait zamanda deneyip konuya ekleyeceğim düzelip düzelmediğini. :)
Sorunum çözüldü artık bu mavi ekran hatasını almıyorum.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı