Crucial BX500 Isınma ve Ömür Sorunları

Sorunsuz kullanan birçok kişi mevcut.
Crucial daha dün piyasaya çıkmış bir marka değil. Arkasında NVIDIA'nın RTX 3000 serisinde kullandığı GDDR6X bellekleri geliştiren Micron var.

Isınma da ürünün performansını ve ömrünü etkilemediği sürece sorun teşkil etmez. Kaldı ki ülkemizdeki gereksiz ısınma takıntısını herkes biliyor. Bileşenlerin kullanılırken ısındığını bilmeyen bir kitle var.
Hocam BX500 kronik sorunlu bir model. Hem sosyalde hem de başka forumlarda konulara bakabilirsiniz. Bunu bizzat kullanmış biri olarak söylüyorum. Aynı şekilde bende de ısınma ve hız sorunları vardı. İade edip Samsung 860 EVO aldım.

Isınma ve hızdan kastım SSD 25 GB dosya kopyalamada yaklaşık 75 dereceye çıkmıştı. Kopyalama hızı ise 3-5 MB/s arasında gidiyordu. Sistem donmaya ve takılmaya başladı. Defalarca testlerde aynı sorunu yaşadım ve sonunda iade ettim.

Dediğiniz gibi sorun yaşamayan kullanıcılar da var ama kronik sorunlu demek %100 oranda herkese sorunlu gelecek demek değil. Sorunsuz çalışanlar olacaktır elbet. Tıpkı ADATA SU630/650 veya Toshiba TR200 serileri gibi.

Arkadaş memnun kalıp ikinciyi almış: Crucial BX500 SSD Alınır mı? - Technopat Sosyal

Crucial ile şu anda çalışmıyoruz. Geçmişte sadece RAM ürünleri ile çalıştık diye hatırlıyorum. Şu anda bizde ne Crucial RAM ne de SSD incelemesi var. Crucial ile çalışmıyor olmamız ürünlerin kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmez. Crucial öneriyorum, WD öneriyorum, Samsung zaten öneriyorum, biliyorsunuz.

James Donkey önermiyorum 😅
Merhabalar, Corsair ve Kingston markalarını önerirmisiniz?

Hocam BX500 kronik sorunlu bir model.
Değil. Kronik sorunlu olması için bütün modellerde sorun olması gerekir.

Crucial ile konuştum ve bir yılda 10.000'den fazla satan SSD'nin sadece 70 tanesi geri gelmiş. Buna kronik sorun demek mümkün değil.

1 senedir BX500 120 GB kullanıyorum, daha ne ısınma sorunu ne sağlık düşme sorunu yaşadım, oldukça memnunum. Aldığım zaman diğer SSD'lere göre daha ucuzdu, fiyat/performans oranı çok iyiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı