Crucial BX500 Isınma ve Ömür Sorunları

SaviorAngel™

Hectopat
Makaleler
2
Ekran Resmi 2020-03-23 22.03.25.png

Size bu şahsiyetin yazdığı cevabı (ve admin) takdim ediyorum, önerdiğim SSD (Özellikle Recep Baltaş'ın mesajına dikkat):

Eki Görüntüle 519330
Size bu şahsiyetin yazdığı cevabı (ve admin) takdim ediyorum, önerdiğim SSD (Özellikle Recep Baltaş'ın mesajına dikkat):

Arkadaş memnun kalıp ikinciyi almış: Crucial BX500 SSD Alınır mı? - Technopat Sosyal

Crucial ile şu anda çalışmıyoruz. Geçmişte sadece RAM ürünleri ile çalıştık diye hatırlıyorum. Şu anda bizde ne Crucial RAM ne de SSD incelemesi var. Crucial ile çalışmıyor olmamız ürünlerin kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmez. Crucial öneriyorum, WD öneriyorum, Samsung zaten öneriyorum, biliyorsunuz.

James Donkey önermiyorum 😅

Arkadaş memnun kalıp ikinciyi almış: Crucial BX500 SSD Alınır mı? - Technopat Sosyal

Crucial ile şu anda çalışmıyoruz. Geçmişte sadece RAM ürünleri ile çalıştık diye hatırlıyorum. Şu anda bizde ne Crucial RAM ne de SSD incelemesi var. Crucial ile çalışmıyor olmamız ürünlerin kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmez. Crucial öneriyorum, WD öneriyorum, Samsung zaten öneriyorum, biliyorsunuz.

BX500 serisi biraz problemli. Crucial kaliteli bir marka zaten. BX500 240 GB modelini kullanıyorum. 2 defa değişimden geldi. Isı konusunda problemi yok. Tek sorunu sağlık. Daha 2 TB veri yazmadan sağlığı %97'lere düştü. Değişimden gelen SSD de buna dahil. Sağlık açısından kronik sorunlu bir SSD diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BX500 serisi biraz problemli. Crucial kaliteli bir marka zaten. BX500 240 GB modelini kullanıyorum. 2 defa değişimden geldi. Isı konusunda problemi yok. Tek sorunu sağlık. Daha 2 TB veri yazmadan sağlığı %97'lere düştü. Değişimden gelen SSD de buna dahil. Sağlık açısından kronik sorunlu bir SSD diyebilirim.

Hangi yazılımda sağlığı %97 ölü hücre sayısı kaç?

Hangi yazılımda sağlığı %97 ölü hücre sayısı kaç?
Yanlış hatırlamıyorsam CrystalDiskInfo programıydı. Ölü hücre sayısına bakmadım. Bilgisayarım arızalı olduğu için şu an bakamıyorum. Sağlık düşmeye başladıktan sonra, ani olarak 2-3 saniye mouse donmaları mevcut olmaya başladı. Bu donmalar iki SSD de oldu. Aynı şekilde, aynı sağlık oranlarında devam etti. Mouse donmaları için HDD kullandım, sorun çıkartmadı. En sonunda Samsung 860 Evo 250 GB SSD aldım. Onu kullanacağım.

Adında bile hayır yok James Eşek.

Crucial daha dün piyasaya çıkmış bir marka değil. Arkasında NVIDIA'nın RTX 3000 serisinde kullandığı GDDR6X bellekleri geliştiren Micron var.

Isınma da ürünün performansını ve ömrünü etkilemediği sürece sorun teşkil etmez. Kaldı ki ülkemizdeki gereksiz ısınma takıntısını herkes biliyor. Bileşenlerin kullanılırken ısındığını bilmeyen bir kitle var.

Yeni konular

Geri
Yukarı