Crucial BX500 Isınma ve Ömür Sorunları

1.5 yıldır kullanıyorum. Windows’u BX500’e yükledim.
Altı ay kadar kullandım. Sonra Seagate Firecuda 510 aldım. Windows’u oraya kurdum.
BX500’ü kullanmaya devam ediyorum.
9 TB civarı yazma görünüyor.
Sıcaklık 37-55 derece arası değişiyor.
Sağlığı da hep %100’dü. Geçen gün burada bir konu görünce bakayım dedim. %99 görünüyordu. Bence bir sıkıntı yok.
PC’ye takmadan önce de harici disk kutusunda kullanmıştım. Zaten alırken buraya bakıp @Recep Baltaş önerisiyle alınır mı alınmaz mı sorularının içinde yorumunu okuyup almıştım. Teşekkürler.

@temmuzz
Hocam ben de 15 aydır BX500 480 GB kullanıyorum. 7.5 TB veri yazmışım ve sağlık %97. Bu süre içerisinde maksimum 60 derece gördüm, o da yaz sıcağında. 480'lerde pek problem yok ama 120 GB ve 240 GB olan modellerde ciddi problemler olduğunu okumuştum. Siz 9 TB yazmışsınız %99 olmuş, ben 7.5 TB yazmışım %97. Pek bir problem yok gibi ama size gelen ürün sanırım biraz daha mı dayanıklı veya kullanıma göre mi değişiyor onu anlamadım.

Bu arada sağlık sorunu değil de çeşitli donma sorunları yaşıyordum ama son zamanlarda gelen birkaç firmware update ile epey azaldı.

@temmuzz
Hocam ben de 15 aydır BX500 480 GB kullanıyorum. 7.5 TB veri yazmışım ve sağlık %97. Bu süre içerisinde maksimum 60 derece gördüm, o da yaz sıcağında. 480'lerde pek problem yok ama 120 GB ve 240 GB olan modellerde ciddi problemler olduğunu okumuştum. Siz 9 TB yazmışsınız %99 olmuş, ben 7.5 TB yazmışım %97. Pek bir problem yok gibi ama size gelen ürün sanırım biraz daha mı dayanıklı veya kullanıma göre mi değişiyor onu anlamadım.

Bu arada sağlık sorunu değil de çeşitli donma sorunları yaşıyordum ama son zamanlarda gelen birkaç firmware update ile epey azaldı.
Hiçbir sağlık ve donma sorunu yaşamadım. Ancak ömrünü çok kafaya takmıyorum. Diyelim ki %80’e düştü. Bu yakında bozulacağı anlamına gelmiyor bence. Ya da geliyorsa benim bilgisizliğimdendir.

Hiçbir sağlık ve donma sorunu yaşamadım. Ancak ömrünü çok kafaya takmıyorum. Diyelim ki %80’e düştü. Bu yakında bozulacağı anlamına gelmiyor bence. Ya da geliyorsa benim bilgisizliğimdendir.

Doğru, fabrika çıkışlı olarak ömürleri o şekilde yazılıyor, mesela bizim 480 GB olan modeller için 120 TB yazma ömrü biçilmiş ama düzgün kullanılırsa belki çok daha fazla gider gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı