Çözüldü Crucial BX500 Windows açılma süresi 1 dakikanın üzerinde

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle iyi forumlar herkese.

Crucial BX500 240 GB SSD olan sistemimin açılması 1 dakikayı geçiyor. Bunun temel sorunu nedir? Açılış başında sadece bu yavaşlığı hissediyorum daha sonrasında bu sorun düzeliyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüm
fd.PNG

Hocam değerlerim bu şekilde. Yüke bindiği zaman 60 dereceleri görüyor önünde fan olmasına rağmen. Muhtemelen ilk açılışta çok ısınıyor bu da dibe çekiyor değerleri. Kısacası yeni bir 120 GB A400 SSD alacağım gibi gözüküyor.

Eğer sorun devam ederse temiz kurulum yapacağım.
Okuma/yazma testi yapın. @Finisterre.
Basit bir Windows 2004 güncellemesi ile sorunu çözdüm hocam. Şimdi 15 - 16 saniyede açılıyor. :)
Hocalarım bayağı yorum yapılmış ama test eden ve uzun süredir kullanan/kullanmış biri olarak yorum yapmak istiyorum. 120GB ve 240GB modelleri gerçekten sorunlu. 480GB modelini uzun süredir kullanıyorum bende bir sorun çıkmadı ama başkasında olmayacağının garantisi yok.

480GB ve 240GB modellerini test ettiğim konuya da bir bakın derim:

Ofiste kullandığım bilgisayarımdaki 120GB modelin değerlerini de ekleyeyim:

ssd.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
fd.PNG

Hocam değerlerim bu şekilde. Yüke bindiği zaman 60 dereceleri görüyor önünde fan olmasına rağmen. Muhtemelen ilk açılışta çok ısınıyor bu da dibe çekiyor değerleri. Kısacası yeni bir 120 GB A400 SSD alacağım gibi gözüküyor.

Eğer sorun devam ederse temiz kurulum yapacağım.
Okuma/yazma testi yapın. @Finisterre.
Basit bir Windows 2004 güncellemesi ile sorunu çözdüm hocam. Şimdi 15 - 16 saniyede açılıyor. :)

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı