Crysis Remastered'ı nasıl buldunuz?

MetinMumcu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Crysis 1 benim için en iyi oyun. Bunu etkileyen şeyler ilk oynadığım oyunlardan biri ve 6 yaşında bir çocuk için nano kıyafet bayağı etkileyici bir şey gibi geliyordu. Her yıl yazın en az 1 kere Crysis'e girer bitirir çıkarım. Öyle hastasıyım. En zorda o kadar çok bitirdim ki artık düşmanlar çıtır çerez oldu. İlk Crysis haberini duyduğumda remake olsa ne güzel olur. Özüne sadık kalarak belki bölüm eklemeleriyle veya başka şeylerle benim için bayağı güzel olurdu. Ama Remastered olduğunu duyunca biraz üzüldüm. En azından oyunu tekrar oynamak için bir sebebim olacaktı. Daha güzel grafikler. O evreni bir de güzel grafiklerle görelim dedim ama oyun beni aşırı hayal kırıklığına uğrattı. İlk oyunla farkını görünce lanet olsun grafiklere eskisini oynarım daha iyi dedim. Bir de en sevdiğim bölümlerden birini kaldırmışlar. Ne kadar saçma. Umarım bir daha bir Crysis oyunu görürüz ve beni mutlu eder. Sizin düşünceleriniz neler?

Çok kötü. Aslında yine Crysis de olan sorunlar; iğrenç vuruş hissi, saçma yapay zekası, sürekli "kordinatları veriyorum şuraya git" diyen bölüm tasarımı ve silah çeşitsizliğiyle çok eksisi olan bir oyun bence. Ama oyunu oynadım ve zevk aldım. Neden? Çünkü Crysis be abi. Far Cry'da nasıl hâlen daha outpost alırken keyif alıyorsam Crysis oynarken de keyif alıyorum çünkü nano-suit'i ve karakterleriyle eşsiz bir oyun Crysis ve Crysis serisi. Remastered istediğimiz Crysis oyunu veya istediğimiz Remastered değildi ama yine de oynanabilir gayet. Kısa süreli aksiyon bombardımanı işte. Grafikleri de çok güzel bu arada ama yine de günümüz oyunu gibi durmuyor.
Sistemin bu arada anasını ağlatıyor bence hâlen. Ben RX 5600XT yüksek ve çok yükek arası oynadım ve GPU bayağı acı çekti diyebilirim. O yılların PC'lerini kırıp geçen oyun bence şu anda çoğu PC'yi ağlatır. Sonuç olarak 80 TL haketmez ama 50 TL altı olduğu zaman alıp oynanabilecek çerez bir oyun.

Geri
Yukarı