CS:GO 144 FPS sabitlenmiyor

hasann gg

Hectopat
Daha fazla  
Fps_max 144 yapınca FPS 139 kadar düşüyor. Fakat benim fps_max 0 yapınca 400 FPS alıyorum. Sabitlenmiyor. Valorant'ta böyle bir sıkıntı yok.

Bence 3. parti yazılım kullan, MSI Afterburner ile beraber yüklenen RivaTuner'ı öneririm bu konuda.

Bence 3. parti yazılım kullan, MSI Afterburner ile beraber yüklenen RivaTuner'ı öneririm bu konuda.

Hocam CS:GO'da 3. parti yazılım kullanılmıyor, kodla kullanılsa da güven faktöründe büyük bir düşüş yaşatıyor.

Ayarlardan dikey eşitleme açıp fps_max 0 yazın sorununuz çözülecektir.

@LAglace katılmadığınız konu nedir?

Hocam CS:GO'da 3. parti yazılım kullanılmıyor, kodla kullanılsa da güven faktöründe büyük bir düşüş yaşatıyor.

Ayarlardan dikey eşitleme açıp fps_max 0 yazın sorununuz çözülecektir.

3. parti derken MSI Afterburner ve RivaTuner'ın CS:GO'da herhangi bir problem yaşatmadığını ekleyeyim. 3. parti yazılım deyince oyuna müdahale eden bir şey sanmayın hemen.

Ayrıca arkadaş zaten fps_max 0 kodu ile 400 FPS aldığını belirtmiş, neden 144'e sabitlenmiyor diye soruyor.

3. parti derken MSI Afterburner ve RivaTuner'ın CS:GO'da herhangi bir problem yaşatmadığını ekleyeyim. 3. parti yazılım deyince oyuna müdahale eden bir şey sanmayın hemen.
Bahsedilen uygulamaları cs:go'da çalıştırmak için güvenli modu kapatmak gerekiyor. Bu da güven faktörünün düşüşüne sebep oluyor. Olay problem yaşatıp yaşatmaması değil.

Hocam siz yorumumu gayet yanlış anlamışsınız. Ben MSI Afterburner gibi programlar zararlı demiyorum, CS:GO uzun bir zaman önce 3. parti yazılımları kapattı, herhangi bir FPS programı, Discord arayüzü vesaire. Böyle uygulamaları kullanmak için konsola kod yazmanız gerekiyor
Bu kodu yazınca böyle bir uyarı çıkıyor, ve hala kullanmak isterseniz güven faktörünüzü büyük bir ölçüde düşürüyor. Sonra da hilecilerle boğuşuyorsunuz. Umarım anlamışsınızdır.

Dosya Ekleri

• 1664141073413.png
    1664141073413.png
    33,7 KB · Görüntüleme: 41
Bahsedilen uygulamaları cs:go'da çalıştırmak için güvenli modu kapatmak gerekiyor. Bu da güven faktörünün düşüşüne sebep oluyor. Olay problem yaşatıp yaşatmaması değil.

Ben güvenli modu kapatmadan kullanıyorum. Bende farklı bir durum mu mevcut? Bahsettiğim programların ne amaçla kullanıldığından haberiniz var mı acaba?

FPS'i sabitlemek için fps_max değerinden sonraki gireceğiniz değeri sabitlemek istediğiniz değerden 4-5 sayı daha büyük girdiğinizde sorun düzelir. fps_max 148 veya fps_max 149 şeklinde girmeyi dener misiniz?

Ayrıca arkadaş zaten fps_max 0 kodu ile 400 FPS aldığını belirtmiş, neden 144'e sabitlenmiyor diye soruyor.

Ah hocam yine yanlış anlamışsınız. Dedim ki, ayarlardan dikey eşitleme (Vsync) açın, yani monitörün hertz değerine sabitleniyor. Sonra da fps_max 144 yazınca 139 FPS civarı aldığı için fps_max 0 yazmasını önerdim. fps_max 0 yazınca otomatik olarak oyun en yüksek FPS değerini almaya çalışacak, fakat vsync izin vermediği için maksimum 144 almış olacak. Umarım anlatabilmişimdir.

Ayrıca bir diğer çözüm de sayın @Silinen üye ve @southwest hocamın dediği.

Geri
Yukarı