CS:GO 4:3 çözünürlükte kare oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Fallen God

Hectopat
Ekranımı 4:3 yapınca ekranım kare oluyor ve 4:3 olmuyor ama neden?

F010EA59-4530-4190-B7BC-6895FD40E7FE.jpeg

Hocam masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası deyin. Açtıktan sonra sol taraftaki sekmeden masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla sekmesine tıklayın. Orada en boy oranı, tam ekran gibi seçenekler olacaktır. Tam ekranı işaretleyin ve uygula deyin. CS:GO'ya gir çık yapın sorun düzelecektir.

Düz mantıkla ekran kartı NVIDIA ise NVIDIA ayarlarından en boy oranını koru ayarını tam ekran yapacaksın. AMD ise Radeon ayarlarından ölçekli kısmını tam panel yapacaksın.

Öyle yaparsa masaüstü çözünürlüğü 1024x768 olur yani yazılar bulanık olur bu ayarı NVIDIA üzerinden yapmak lazım.

Onu nasıl yapacağım?

Düz mantıkla ekran kartı NVIDIA ise NVIDIA ayarlarından en boy oranını koru ayarını tam ekran yapacaksın. AMD ise Radeon ayarlarından ölçekli kısmını tam panel yapacaksın.

Öyle yaparsa masaüstü çözünürlüğü 1024x768 olur yani yazılar bulanık olur bu ayarı nvdia üzerinden yapmak lazım.
sonra csyi 4:3 yapıp geri alsın düzelecek :)

Hocam masaüstüne sağ tıklayıp NVIDIA Denetim Masası deyin. Açtıktan sonra sol taraftaki sekmeden masaüstü boyutunu ve konumunu ayarla sekmesine tıklayın. Orada en boy oranı, tam ekran gibi seçenekler olacaktır. Tam ekranı işaretleyin ve uygula deyin. CS:GO'ya gir çık yapın sorun düzelecektir.

Hocam yapamadım ekran görüntüsü atar mısınız lütfen.

Geri
Yukarı