CS:GO anlık oyuncu sayısında tekrardan rekor kırdı!

İki kitle de toksik bu arada. Biri der "Bu muydu beklediğiniz şey Riot sizin 10 yıldır beklediğinizi tek update'le yapıyor" başka biri der "Valorant çöp oyun, sol tıkla ateş ediliyor CS'den çalıntı" (mr.esat hocam sizden bahsetmiyorum, yanıt yazacağım birazdan.)

Oyunları kaşılaştırmak istemeleri normal değil mi?
Hocam genelde karşılaştırmak yerine çamur atıyorlar ama. Ben "Valorant'taki koşarak vurma sorunu can sıkıcı" veya "CS:GO'da ping sorunu var" gibi eleştirileri genelde daha az görüyorum, muhtemelen siz de daha az görüyorsunuzdur.

Ben CS'ciyim açıkçası, yanıt yazıp konuşmayı izlemeye geçeceğim :)

Oyunları kaşılaştırmak istemeleri normal değil mi?
Tabiki normal ama her yerde bu tarz yorumlar görmek herkesi sıkıyor hocam. Diğer arkadaşların bahsettiği gibi al birini vur ötekini iki kitlede toksik. Benim anlamadığım olay CS:GO'nun rekor kırmasıyla valorant'ın ne alakası var. Bu bana bi çeşit yedirememezlik gibi geliyor.
Arkadaşlar anlıyorum fakat her CS konusunun altına Valorant'la kıyaslama yapmanız bence mantıksız. Çok basit ve kıymetsiz bir oyun bence, konuşmaya değmez. Hele CS ile karşılaştırılmaya değecek bir oyun değil bile. Zaten herkes neyin ne olduğunu biliyordur diye düşünüyorum. Yılların FPS oyununu Riot mu devirecek? Sallayın geçin bence 😊

Valocular alev aldı.
Bu da bir örnek :D. Vatanınızı savunur gibi bir oyunu savunmaya gerek yok.

Tabiki normal ama her yerde bu tarz yorumlar görmek herkesi sıkıyor hocam. Diğer arkadaşların bahsettiği gibi al birini vur ötekini iki kitlede toksik. Benim anlamadığım olay CS:GO'nun rekor kırmasıyla valorant'ın ne alakası var. Bu bana bi çeşit yedirememezlik gibi geliyor.
Neyi yedirememezlik? Valorant oyuncuları cs güncellemesinin altına yine valorant’ı geçemez yazıyor bu mu yedirememezlik oluyor?

Tamam diyebilir, Valorant'ın başarılı olması kaliteli olduğu anlamına gelmiyor mâlesef. Kendi kitlesinde başarılı olabilir fakat kendi kitlesinin nasıl bir kitle olduğunu hatırlatmak isterim. Her ne kadar içinde efendi oyuncular olsa da her şeye söven bir kitle. Abidik gubudik, oyunun temeli CS'den kopyalanmış bir oyun. İki skill eklemişler piyasaya sürmüşler. Gerek bile yok bence karşılaştırmaya.
Kitle konusunda haklısınız, temeli CS'den kopyalanmış lafına gelecek olursam.. modern ve aşırı gerçekçi olmayan yapıdaki MMOFPS oyunlarının çoğunun temeli CS'den geliyor zaten.

Aşırı farklı bir yapım olmadığı sürece bu tarz oyunların temeli genelde CS'ye dayanır, buna herhangi birinin çıkıp itiraz edebileceğini düşünmüyorum.

Karşılaştırmaya gerek var bence çünkü ikisi de rekabetçi arcade yapıda MMOFPS oyunu olarak piyasaya çıktı, insanlar düşüncelerini aktarmak istiyor.

Bakmayın bende bayılmıyorum Valorant'a, ancak farklı bir şeyler görmek tekellikten daha iyi.

Geri
Yukarı