CS:GO hesabım çalındı

Arkadaşlar bugün hesap satacaktım çok saçma şekilde dolandırıldım. Boşuna şunu yapsaydın vs demeyin biliyorum tüm suç bende. Olay şu benim kart bilgim verdiğim hesaptaydı ama harcamaları kapattım. Fakat içimde tedirginlik var. Daha hesabı yeni almıştım. Ve destek talebi açık olduğu için şu an Steam'e kurtarma ile ilgili mesaj da atamıyorum. Sanırım 15 gün sonra kapatılıyordu destek talepleri (yanlışsan aydınlatın) şu an ne yapabilirim? Şimdi aklıma geldi adam zaten biliyordur böyle bir durum olduğunu çünkü ona verirken burada kart bilgisi var? Demişti. Bence her türlü üstesinden gelirim çünkü kaldırdıysa boş hesaptı olsa olsa hesap gitmiş olur. Kaldırmadıysa benim bilgim olduğu için geri alırım.
Steam'de Türkiye'de kendi ödeme yöntemi kullanmıyor, BoaCompra'yı kullanıyor. Kaydedeceğini zannetmiyorum.

Çok bir şey anlamadım ama hesabın çalındıysa e-postana onaylama kodu gelip değiştirebilirsin. Gülmeyin yanlış bir şey dediysem. Bir şey anlayan yok çünkü. Ama CS:GO bence eskide kaldı. Hile dolmuş oynanmıyor. Steam'de ilk çıktığı zamanlar yorumlarda neredeyse hiç olumsuz yoktu. Ama şimdi öne çıksın diye tavsiye edip oyuna sövenler var.

Arkadaş hesabını satmaya çalışırken çaldırmış. Hesabı satacağı kişi de “kredi kartı bilgilerin hesapta duruyor.” diyerek şaşırmış. Bunun üzerine arkadaş şüphelenip hemen kartını kullanıma kapatmış. Ama yine de kartından harcama yapılmasından korkuyor. Üstelik Steam ile de iletişime geçememiş ama sebebini ben de anlamadım. Böyle yorumladım.

Steam'le iletişime geçemememin sebebi birkaç gün önce yine biri çaldı direk geri aldım. Ama destek talebi hala aktif sayıldığı için şu an o hesap için açamıyorum.

Arkadaş hesabını satmaya çalışırken çaldırmış. Hesabı satacağı kişi de “kredi kartı bilgilerin hesapta duruyor.” diyerek şaşırmış. Bunun üzerine arkadaş şüphelenip hemen kartını kullanıma kapatmış. Ama yine de kartından harcama yapılmasından korkuyor. Üstelik Steam ile de iletişime geçememiş ama sebebini ben de anlamadım. Böyle yorumladım.

Beyler olay bu adamın alttığı gibi. Onun anlamadığı yer ise bu hesap birkaç gün önce yine dolandırıldı. Destek talebiyle geri aldım. Fakat 15 gün falan açık kaldığı için destek talepleri, açamıyorum şu an. Şimdi ne yapmalıyım? 15 gün sonra deneyeceğim şansımı. Desteğe girdiğim kartı versem ve olumsuz dönseler kartı silmiştir değil mi?

Hesap satmak, almak veya takas yapmak Steam abonelik sözleşmesine göre yasak. Eğer Valve, hesabın satın alındığını tespit ederse hesabı kilitler. Hesap alıcı tarafa da satıcı tarafa da yâr olmaz. Yani hesabını geri alabilsen bile bir süre sonra Valve hesabın satılıp kural ihlalinde bulunduğunu tespit edebilir ve haber vermeden direkt kilitler. Kart olayına gelirsek, hesabını geri alana kadar alışverişlere kapalı halde tut.

Hocam diyelim bir tane müşteri Steam hesabı satın aldı. Hesabın her şeyini biliyor CD Key, kredi kartını vs. Steam bunu nasıl tespit edecek?

Arkadaş hesabını satmaya çalışırken çaldırmış. Hesabı satacağı kişi de “Kredi kartı bilgilerin hesapta duruyor.” diyerek şaşırmış. Bunun üzerine arkadaş şüphelenip hemen kartını kullanıma kapatmış. Ama yine de kartından harcama yapılmasından korkuyor. Üstelik Steam ile de iletişime geçememiş ama sebebini ben de anlamadım. Böyle yorumladım.
CVV bilinmeden harcama yapılmaz ki.

Arkadaşlar bugün hesap satacaktım çok saçma şekilde dolandırıldım. Boşuna şunu yapsaydın vs demeyin biliyorum tüm suç bende. Olay şu benim kart bilgim verdiğim hesaptaydı ama harcamaları kapattım. Fakat içimde tedirginlik var. Daha hesabı yeni almıştım. Ve destek talebi açık olduğu için şu an Steam'e kurtarma ile ilgili mesaj da atamıyorum. Sanırım 15 gün sonra kapatılıyordu destek talepleri (yanlışsan aydınlatın) şu an ne yapabilirim? Şimdi aklıma geldi adam zaten biliyordur böyle bir durum olduğunu çünkü ona verirken burada kart bilgisi var? Demişti. Bence her türlü üstesinden gelirim çünkü kaldırdıysa boş hesaptı olsa olsa hesap gitmiş olur. Kaldırmadıysa benim bilgim olduğu için geri alırım.

Steam Desteğe baska bir hesaptan yaz. Eski kullanici adi ve sifreni soyle. Onlarda kayitlidir eski bilgiler. Hesabını geri verebilirler.

Hocam diyelim bir tane müşteri Steam hesabı satın aldı. Hesabın her şeyini biliyor CD Key, kredi kartını vs. Steam bunu nasıl tespit edecek?

Hocam öncelikle geç cevap için özür dilerim. Bunda birçok etken var, hesabın oluşturulduğu ilk konumdan bile anlayabilirler satıldığını. Ama satın alan kişi diğer her şeye sahipse tabii ki anlamaları daha zor olur.

Geri
Yukarı