CS:GO Hile Kullanmadan Ban Riski Riski Var mı?

Technoooo

Kilopat
Arkadaşlar, selamlar. Yaklaşık 2 yıllık bir CS:GO oyuncusuyum. Biraz araştırma yaptım ve gördüm ki hile kullanmayan ve ya illegal işlere bulaşmayan adamlar yaptıkları olağan üstü 2-3 vuruş sonrasında karşı takım tarafınca report ediliyor ve ban yiyorlar.

Öncelikle Overwatch sisteminden bahsetmek istiyorum. Valve gibi büyük bir şirketin yapmaması gereken büyük bir hata bence. Sen her kullanıcının böyle bir yetkiyi doğru ve bilinçli bir şekilde kullanacağını nereden biliyorsun? Hadi böyle bir sistem getiriyorsun bari çeşitli şartlar doğrultusunda yetki ver. 150 maç kazan gibi saçma sapan bir şart olamaz! Belirli rütbelere erişmiş elit kullanıcılara verilmesi gereken bir yetki.

Korkuyorum, adamın nereden geleceğini biliyorum bazen vurmaya korkuyorum! Oyunu oynamaktan korkar hale geldim. Hile vb. illegal bir yazılımı bırak herhangi bir config dosyası indirip kullanmadım bile, hatta CS:GO dosyalarına giriş dahi yapmadım. Fakat yine de içimde garip bir korku var. Oynayasım geliyor, güzel bir iş yapıyorum karşı takımdan hemen report alıyorum ve ya moral bozucu hakaretlerde bulunuyorlar.

Soruma gelecek olursak config dosyası indirmeyi bırak CS:GO dosyalarına dahi girmemiş bir oyuncu olarak böylesine saçma bir sistem tarafından haksız yere ban yeme riskim var mıdır? Teşekkürler.

Kim ne derse desin hile kullanmazsan ban yemezsin olayına karşıyım. Geçen bir rekabetçi maça girdim, şansıma bir el pre fire attım. Hemen sonraki elde de içime doğdu flash atacakları, arkamı döndüm adamlar da o sırada gerçekten flash atmışlar ama double doorun içinde patlamış. :D Ne yalan söyleyeyim o günden beri ban yemeyi bekliyorum. :(

Kim ne derse desin hile kullanmazsan ban yemezsin olayına karşıyım. Geçen bir rekabetçi maça girdim, şansıma bir el pre fire attım. Hemen sonraki elde de içime doğdu flash atacakları, arkamı döndüm adamlar da o sırada gerçekten flash atmışlar ama double doorun içinde patlamış. :D Ne yalan söyleyeyim o günden beri ban yemeyi bekliyorum. :(
Ben de de aynı kaygı var. Keyifle bir oyun oynayamayacak mıyım :( ?

VAC oyun dosyalarında değişiklik algılamadığı sürece kolay kolay ban atmaz.
Herhangi bir Config dosyası dahi indirmedim. Oyun dosyalarını da az önce doğruladım 2 eksik vardı, indirdi. Girdim oynamaya devam ediyorum. Fakat içimde boş ve gereksiz bir kaygı var gibi :)

Eğer hile ya da yardımcı yazılımlar kullanırsan VAC Ban yersin, o ban asla kaldırılmaz. Eğer Overwatch Banı yersen desteğe mesaj atabiliyorsun, inceliyorlar.
Dediğim gibi config dosyası dahi indirmedim :) . Fakat Owerwatch banında Valve herhangi bir inceleme yapmıyor mu? Direkt olarak Owerwatch müfettişlerimi banlıyorlar?

Herhangi bir Config dosyası dahi indirmedim. Oyun dosyalarını da az önce doğruladım 2 eksik vardı, indirdi. Girdim oynamaya devam ediyorum. Fakat içimde boş ve gereksiz bir kaygı var gibi :)

Dediğim gibi config dosyası dahi indirmedim :) . Fakat Owerwatch banında Valve herhangi bir inceleme yapmıyor mu? Direkt olarak Owerwatch müfettişlerimi banlıyorlar?

İnceleme yaptıklarını sanmıyorum. Çünkü haksız yere Overwatch banı yiyen birçok kişi var. Desteğe mesaj attıklarında incelediklerini biliyorum.

Oynadığın oyunun kayıtlarını kafalarına göre millete izletip tek bir sonuçtan dolayı vermiyorlar o banı. Oldukça fazla insan izliyor ve bu insanların büyük bir kısmı da zaten oyuna dün başlamış kişiler değil. Belli zaman aralıklarıyla açılıyor bu tarz konular ama genel CS:GO topluluğundan büyük bir eylem yada anket tarzı bir şey görülmedi bu konuyu düzeltmeleri için.

Haksız yere ban yiyen insan çevremde yok. Hiç yoktur demiyorum ama her ay 2 tane konu açtıracak kadar da yoktur. Ayrıca sanıyorum o kayıtları izleyen insanların yaptıkları yoruma göre aldıkları bir değer var ne kadar doğru ne kadar yanlış tarzında. Yani 10 izlediği kayıtta 8 yanlış kanıya varan bir izleyicinin kararı, 10 kayıtta 9 doğru kanıya varan izleyiciden düşüktür. Tekrar diyorum tam anlamıyla emin değilim araştırmak lazım ama öyle olduğunu okumuştum bir kaç ay önce.

Sana şöyle söyleyim adam ses kasarak 2-3 şanslı vuruş yaptı diye overwatch'da raporlayan nova insanlar olabilir. Fakat ben gereksiz yere ban yiyen birine rastlamadım. Yarısından çoğu dosyaları değiştirmişti ( skin changer vs. ) veya hileye başvurmuştu. Yani için rahat olabilir oyunu olduğu gibi oynarsan hiçbir ban yemezsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı