CS:GO smurf hesaplardaki FPS'in daha yüksek olması

Atölye mapleri silindi. Profil varsayılana alınıp gereksiz vitrinler kaldırıldı. Ek olarak "materials" klasörü silinip, dosya doğrulaması yapılarak gereksiz map kalıntıları vs. kaldırıldı.
Rekabetçi fps değeri yine maximum 400'ü gördü ancak droplarda 200 küsürlere inme olayı ortadan kalktı. 300'ün altını görmedi. Bir sonraki rekabetçide skinleri de tamamen kaldırıp öyle deneyeceğim.
Skinlerin çok etki yaratacağını sanmıyorum. Ama skinlerden dolayı performans kaybını en aza çekmek için ayarlardan skin detaylarını kısabilirsiniz. Birde kasma, donma, takılma v.s olmuyorsa FPS'i pek takmaya gerek yok. Monitörünüzün Hz değerinden fazla FPS alın yeterli olacaktır.

Skinlerin çok etki yaratacağını sanmıyorum. Ama skinlerden dolayı performans kaybını en aza çekmek için ayarlardan skin detaylarını kısabilirsiniz. Birde kasma, donma, takılma v.s olmuyorsa FPS'i pek takmaya gerek yok. Monitörünüzün Hz değerinden fazla FPS alın yeterli olacaktır.
Öyle tabi, bu denemelerimin sebebi aynı bilgisayarda bir hesap nasıl öbürünün 1.5 katı fps alıyor onu bulmaktı. Bulamadım. :D

Öyle tabi, bu denemelerimin sebebi aynı bilgisayarda bir hesap nasıl öbürünün 1.5 katı fps alıyor onu bulmaktı. Bulamadım. :D
Smurf Steam hesabınızda sadece CS:GO mu var? Belki CS:GO nasıl ayarları v.s hafızasında tutuyorsa Steam'de aynı şekilde tutuyor olabilir. Eğer ana hesabınız kalabalıksa ondanda bir ihtimal kaynaklanabilir diye düşünüyorum.

Smurf Steam hesabınızda sadece CS:GO mu var? Belki CS:GO nasıl ayarları v.s hafızasında tutuyorsa Steam'de aynı şekilde tutuyor olabilir. Eğer ana hesabınız kalabalıksa ondanda bir ihtimal kaynaklanabilir diye düşünüyorum.
Ana hesapta bedava oyunlarla beraber 731 oyun varmış. Smurfte sadece cs var. Biraz da yabancı kaynakları araştırayım belki bir şeyler çıkar.
Redditte biraz araştırma yaptım ve uyguladıklarım şunlar;

1. Envanter her oyun tekrar yükleniyormuş ısınmada vs değişiklik yapılabildiği için. Bir kasa satın alıp gereksiz her şeyi içine attım.
  2. Fps'in yüksek olduğu smurf hesabın userdata\730\local\cfg'daki ayarlarını maine aktardım.
  3. Mat_queue_mode seçeneği farklıymış 2 olarak değiştirdim.
  4. Config dosyamdakiler ile userdata'da bulunan config kodlarda birbirinin zıttı olanları bulup düzelttim.
Bu işlemler sonunda smurf'e yakın fpsleri görmeye başladım. Zaten amacım 300 altını görmemekti faydalı oldu. Umarım birilerinin de işini görür.

Son düzenleme:
Merhaba, bu durumu bir tek ben mi yaşıyorum yoksa benim gibi farkında olanlar var mı?
Bomboş smurf hesaba giriyorum. 400 - 700 arası FPS alabilirken, main hesaba geçtiğimde FPS en fazla 400'ü görüyor arada 250'lere bile düşüyor.
Sebebi ne olabilir? Görüntü ayarlarını düşünmemize gerek yok, aynılar.
O kadar fps'i ne yapacaksın tartışmalarına girmeyelim. Amacım 200 küsürlere düşmemesi. Smurf hesapta düşmüyor.
Sistem ne ?

Geri
Yukarı