CS:GO Spray Atarken Tuş Kombinasyonu Nasıl Olmalıdır?

Neinfurius

Hectopat
Daha fazla  
Ben adamı gördüğüm gibi ''shift+ilk sprayı sağlarım+CTRL '' bu şekilde oynuyorum fakat arkadaşlarıma ve profesyonel oyunculara baktığım zaman şunu görüyorum.

Düşmanı gördükleri anda tamamen durup sadece spray+CTRL kombinasyonunun görüyorum ve cidden zor geliyor bana sizce hangisi daha iyi?

Yani benim olayım bir takıntıdan mı ibaret? Shifte basmak alışkanlık oldu kontrolü sağlamak adına yardım ediyor çünkü recoil olayında. Diyelim ki karşımda birinin olduğunu biliyorum. Shifte basarak gidiyorum gördüğüm anda da Shift+A, D, A, A tuşlarına basıyorum spraye başlarken sonra ise CTRL tuşuna basıyorum.

Sizce adamı gördüğünüz anda hareket etmeden ona ateş edip CTRL mi basmak daha mantıklı yoksa diğeri mi? Örneklerle açıklarsanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla en iyi Spray'i yapmak istiyorsan aim botz haritasına gir ve tüm silahlarda en iyi hangi şekilde kullanıyorsan öyle devam etmeye çalış. Çünkü elinin alıştığı bir durum, yeni alışmaya çalıştığın bir şeyden daha iyi sonuç verir. AK-47 çok kontrol isteyen bir silahtır fakat M4A1 ile "a" ve"d" yaparak minik hareketlerle sağ sol yapmış olduğunda bile karşındakini vurabilirsin. Kısacası her silahın Spray tepkilerine alışmışsan sorun olmaz, yeni şeylerle kafanı yorma kendi alıştığın kontrolleri geliştirmeye çalış. Bunlar dışında söylenecek çok şey var ama anlatmak bir şey ifade etmez. Çünkü sen kendi kendini deneyerek bu sorunları çözeceksin.

Valla en iyi Spray'i yapmak istiyorsan aim botz haritasına gir ve tüm silahlarda en iyi hangi şekilde kullanıyorsan öyle devam etmeye çalış. Çünkü elinin alıştığı bir durum, yeni alışmaya çalıştığın bir şeyden daha iyi sonuç verir. AK-47 çok kontrol isteyen bir silahtır fakat M4A1 ile "a" ve"d" yaparak minik hareketlerle sağ sol yapmış olduğunda bile karşındakini vurabilirsin. Kısacası her silahın Spray tepkilerine alışmışsan sorun olmaz, yeni şeylerle kafanı yorma kendi alıştığın kontrolleri geliştirmeye çalış. Bunlar dışında söylenecek çok şey var ama anlatmak bir şey ifade etmez. Çünkü sen kendi kendini deneyerek bu sorunları çözeceksin.

hocam bana eğitim verirmisin?

Kendinizin öğrendiği şey sizin için en iyisi olur. Profesyonel oyuncular onu yapıyor diye aynısını yapmak zorunda değilsiniz. Ha deneyebilirsiniz iyi bir sonuç verirse yapılabilir. Ama alışma süresi var belirteyim. Bana kalırsa kendi oynayabildiğiniz şekilde devam etmeniz.

Düşük ranklarda genelde aimi gövdeye koydukları için eğilip spray denersen HS yiyerek ölme olasılığın var :)) yanlış anlama sadece tecrübeme dayanarak söyledim. Bence en iyisi spray yerine AK-47'de 3 4 atıştan sonra tek tek sıkmaktır, M4A4 ve diğer silahlarda ise ateş etmeye başlarken ilk 2 3 mermiden sonra aimi aşağıya çekmek daha iyi oluyor (umarım anlatabilmişimdir). Bunun dışında diğerlerinin de dediği gibi Aim BotZ hatirasında aim kasmak en iyisidir.

Her silahın " Spray Pattern " i var. Fareyi hiç aşağıya çekmeden kendi haline bırakıp taradığınız zaman görürsünüz, her zaman aynıdır. Yukarıya doğru sağa ve sola dalgalanmalı şekilde çizgi oluşur. Tararken o çizginin tam tersi hareketini yaparsan mouse ile spray atmış olursun. Rankın daha çok düşük, @Hybrid Theory arkadaşın dediğin tek tek sıkma olayı belli bir seviyeden sonra işe yaramıyor çünkü sen 3-4 mermi atana kadar ben spray bildiğim için 10 tane göndermiş oluyorum mesela. Bu yüzden spray genelde çok daha mantıklıdır.

Peki one tap atsam daha hızlı ölmez mi?
Ben genelde P90 oynarım maddiyat izin veriyorsa AWP ortalama 20 kill alıyorum.

Geri
Yukarı