CS:GO vs Valorant

CS:GO vs Valorant

• Oy verenlerin toplamı
    107
Arkadaşlar bugün dayanamayıp Counter-Strike: Global Offensive indirdim, ve yine aynı şeyler oldu.
CS:GO'ya başlama rutinim:
1-Oyunu indir.
2-Oyundaki müzik kitin ile gaza gel.
3-Oyunu ara.
4-Bir değil on tane aptal 20 saniye bekletip onay basmasın.
5-Tekrar ara.
6-Bu sefer 19. saniyede herkes onay versin.
7-Maça gir.
8-Normalde 500 FPS alman gereken oyunun motoru MÖ 290 yılında yapılıp güncellenmediği için 180 FPS ile yetin.
9-Tabiri caizse Mevlana gibi (tövbe tövbe) dönen bir adam gelsin seni vursun.
10-Karşı takıma hileyi atmasını Türkçe söyle.
11-Ruslar tarafından annene, babana, ölü dedene, ölü ebene, milletine 5 dakika aralıksız sövülsün ve takımı taşırken oyundan atıl.
12-Haksız yere 30 dakika ban ye.
13-Tekrar oyuna gir ve son saniye kabul edilsin.
14-Bu sefer herkes bileğinin hakkıyla oynasın.
15-Rus birisine helal de.
17-Oyundan atıl.

Senin dediğin şeylerle 100 el oynadıysam 5 kere karşılaştım. O kadar çok abartmışsın ki. Valorant'ı arşa çıkarmıyorum. Daha 6 aylık bile olmayan oyunu neden bu kadar çok linçliyorsunuz anlamadım. Grafikleri gayet yerinde ve en kötü sistem bile açabiliyor. Hile korumasına zaten lafım yok ki oyun daha kaç aylık olmasına rağmen bunları sağlayabiliyor.

R6S 1 kere oynadım ve hiç zevk alamadım. Oyunu kötülemiyorum iyi oyundur illaki fakat e spor havası alamadım, arkadaşlarla kafa dağıtmak için girilecek konsol kalitesinde bir oyun gibi geldi. Yani R6S, CS GO ve Valorant ile aynı kulvarda değil şahsen.
E-spor maçlarında zaten kilit bir yere pusacan ya da saldıranların spawn yerindeyken vuracan. İşte Rainbow'un en kötü noktası da bu sen tam spawn oluyon adam barikatı kırıyor sen koşarken tarıyor ve öldün ama bunu sen yapınca ayrı bir zevk veriyor. 🤭
Doğrudur herkes beğenmiyor oyunu arkadaşımdan biliyorum.

CS'ciyken Valorant'a kayan sonrada FPS oyunlarından soguyan biri olarak rutinimi anlatıyım ben de sana:
MM girince:

(1K saatim var, rütbem de global bu arada...)
Yarım saat aimbotz'da ısın
Yarım saat Deatmatch sunucularında ısın
5 kişi bul veya bulama maça gir...

Genellikle olanlar:

1.İhtimal
-Karşıya 1 cheater gelir ve bizim tüm takım mükemmel oynasa bile karşıda bir kişi oynamasına ragmen 15-15 biten kanser bir maç olur.
O bir kişi tüm takıma info verir ve her side'a girdigimizde en az 4 kişi ile karşılaşırız yada anlamsız bir pre-fire'a kafa atarız.

2.İhtimal
En az 3 hile gelir ve farkla kazanırlar bide üstüne "gg ez" felan yazarlar.

3.İhtimal
Ben o kadar ısınmama ragmen biri gelir ve der ki: "Beyler yeni uyandım ya, kusura bakmayın" en fazla 10 kill alarak, takıma da uymayarak oynar ve maçı kaybederiz.

4.İhtimal
Sinirlenip solo girerim ve ruslar daha da kanser eder.

5.İhtimal
Takımdan 2 kişi boş yere birbirine laf atıp kavga eder ve alıcagımız maçı bilerek satarlar.(Valorant'ta da oluyor bu.)
64 Tick gibi sorunları saymıyorum bile...

Faceit Free girince:
Troller gelir, maç başlamaz(bu 3 kez felan tekrar edebilir.) yada sadece rusça konuşan insanlar gelir.

Valorant girince olanları yazıyım bide:

Bazılarının direk karakteri kitlemesi ve oynayamaması.

Mid'e rush'layıp tek yiyenler.

Takımda kimse almadı diye sage almak zorunda kalmam ve arkada oynamama ragmen saldırgan karakterlerden bile çok kill alarak kaybetmemiz.

Hileye daha 2 veya 3 kez rastladım ve rapor ettigim bir oyuncu oyunbozanlıkdan ceza aldı geçen gün, bana e-posta geldigini görünce bile çok sevindim oysa CS:GO'da son zamanlarda yaptıgım mevlana gelen Overwatch'lardan bile bir uyarı almıyorum.

Geçen gün 32 kill ile oyunu bitirdim ve yine kaybettik takımda bana en yakın kill ise 15, biliyorum her şey kill degil ama destek de olmadılar... Ayrıca adam kavga edip daha 0-3 yenilirken oyunu sattı.

Güzel takım bulunca aslında çok eglendiren bu tarz oyunlar hep solo girdigimden(ve diger problemlerden)olsa gerek beni yeterince soguttu ve bu gidişle sanırım Singleplayer oyunlara yönelicem ve FPS oyuncusu olan tarafım körelicek ama yapıcak bir şey yok oyunlar eglenmek içindir kanser olmak için degil.

Bu arada ikisi arasından kesinlikle Valorant çünkü CS:GO tarafında oyun ile pek ilgilenilmiyor ve uzun zamandır sorunu olan hileye bir çözüm getiremedi ayrıca direkt Valorant çıkmasa güncelleme bile getirmiyorlardı...
Valorant'ın direk 128 Tick çıkması gibi bir güzelligi de var.
Valorant'ta da spray olayı ve bunny hope olayı saçma geldi bana, 5 mermi'den sonra spray atabilen varsa helal olsun.

Son düzenleme:
Valorant'a alışmak biraz daha zor. Yetenekleri nere için kullanmak ne zaman kullanmak, neye yarıyor gibi işler olduğundan adamı silahla öldürmek daha zor.

CS:GO neredeyse hiç oynamadım çünkü önceden paralıydı alasım da gelmiyordu. Ücretsiz olduğunda çok hile var diyen vardı o yüzden yüklemedim bile.

Peki şöyle ücretsiz, çok yer kaplamayan güzel bir rekabetçi oyun önerir misiniz?
Aklıma Rocket League geldi o ücretsiz olunca indiririm.

Çok zor olmasa gerek yeni bir sunucu kurmak koskoca valve için.
Bu haliyle de satıyor uğraşmayalım diyorlar herhalde. Aynı hilecilere karşı olduğu gibi kararlı anlaşılan Valve bu konuda da🤣

Geri
Yukarı