CS:GO'da 150 FPS veren bilgisayar tavsiyesi

Umutcengz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar CS:GO'da rahat rahat 150 FPS de oynayabileceğim bir sistem ne kadara patlar? 1024 768 oynuyorum çözünürlüğü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun için çift kanal RAM ve ortalama bir işlemci/ekran kartı yeterli olacaktır.

10100F ve 2x8 GB RAM ile 250-300 FPS zorlarsın ekran kartın patates olmadığı sürece. Hatta o çözünürlükte i3 10100 ve 2x8 GB RAM ile Intel HD Graphics bile sana 80-150 FPS verir.

Intel HD 720P testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Harici ekran kartı testleri:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer amacın ucuz yollu CS:GO oynamak ise ikinci el sistem bakmak isteyebilirsin. Sıfır alacaksan önerdiğim gibi 10100F bazlı bir sistem topla.

Son düzenleme:
Nasıl yani hocam? Ben pek anlamıyorum biraz daha açıklayıcı yazar mısınız? Şu anki sistemim bu ve AMD uygulaması ortalama 90 95 fps verdiğini söylüyor.
İşlemci: Xeon E3 1240 V3 3.40 GHz
Ekran kartı: AMD Radeon R7 240
RAM: 8(çift kanal) 1600 DDR3
Anakart: Dell 073mmW A03
Güç kaynağım 280W.

Radeon uygulamasından değil oyundan bakın FPS değerlerine anlık olarak. Konsola net_graph 1 yazarsanız FPS'i görebilirsiniz. Çözünürlüğü biraz daha düşürmeyi deneyin ve FPS artıyor mu kontrol edin. FPS artıyorsa ekran kartı darboğaz yapıyor, FPS artmıyorsa işlemci darboğaz yapıyor.

Hocam 1024 768 de zaten ,daha düşürürsem black bar falan oluyor,benim gözlemlediğin kadarıyla 60 80 90 arası gidip geliyor, şikayetci değilim hiç takılmıyor oyun akıcı zaten de, bilgisayarı değiştirmek istiyorum elimdekiler bunlar,ne yapmalıyım?
Hocam 800 600 e aldım black bar olmadı,fps'imdede hiç bir değişiklik olmadı 70 90 arası gitti geldi.

Son düzenleme:
Hocam 1024 768 de zaten ,daha düşürürsem black bar falan oluyor,benim gözlemlediğin kadarıyla 60 80 90 arası gidip geliyor, şikayetci değilim hiç takılmıyor oyun akıcı zaten de, bilgisayarı değiştirmek istiyorum elimdekiler bunlar,ne yapmalıyım?
Hocam 800 600 e aldım black bar olmadı,fps'imdede hiç bir değişiklik olmadı 70 90 arası gitti geldi.

Dostum çözünürlüğü 800x600 yapmana rağmen FPS değişmiyorsa işlemcinin verebildiği FPS limiti bu olabilir. Söylediğinden anladığım bu. İlginç aslında o işlemci ile yüksek FPS alabilmen lazım.

Sizin attıklarınızdan hangi ekran kartını seçmeliyim? Ve bu attığım sistem sizin attıklarınızdan nazaran kaç fps kaybettirir?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı