CS:GO'da CPU sıcaklığı 85-95 derece

İşlemciye yüklen,p ekran kartını salması lazım ekran kartımax 65 derece olması gerekir o ayarlarda. Kasanı ve ekran kartı modelini yazar mısın?
Kasanı ve işlemcini yazar mısın. Ayrıca termal macun yenilemen gerekebilir veya fanın oturduğundan emin ol.

İşlemcinizin termal macunu ömrü bittiyse uzun zamandır değiştirmiyorsanız normaldir. Takılı fan stok fanıysa ve sürülü termal macun bittiyse fan işlevini yerine getiremiyor olabilir.

Dizüstü bilgisayarlar kategorisinde açılmış konu arkadaşlar. Stok fan, kasa falan... Dizüstü bilgisayarların genel olarak ısınma sorunu mevcut, özellikle Intel ise ısınması gayet normal.(9750H-9300H gibi işlemciler daha da ısınıyor) Yapabileceğiniz en güzel şey kaliteli bir termal macun ve temizlik, ayrıca mümkünse ek soğutucu alabilirsiniz, 5 dereceye kadar fayda eder. Alamazsanız bile laptopun altına hava boşluğu bırakma amaçlı bir şeyler koymanızı öneririm.

Yukarıda arkadaşın belirttiği gibi altına kitap tarzı birşey koyun, inanın çok fark ediyor. En azından benim gözlemim öyle 2-7 derece arası değişen sıcaklıklar gözlemledim.

Ayrıca 85 dereceyi geçmemesi gerekiyor benim gözümde işlemci sıcaklığı.

Sisteminizi yazın lütfen.
Gtx 1050 ti/8Gb ram/İ5 8300H
Sisteminizi ne zamandan beri kullanıyorsunuz? Eğer uzun bir süre geçti ise termal macun değiştirme zamanı gelmiştir.
Yaklasik 1 yil filan
Dizüstü bilgisayarlar kategorisinde açılmış konu arkadaşlar. Stok fan, kasa falan... Dizüstü bilgisayarların genel olarak ısınma sorunu mevcut, özellikle Intel ise ısınması gayet normal.(9750H-9300H gibi işlemciler daha da ısınıyor) Yapabileceğiniz en güzel şey kaliteli bir termal macun ve temizlik, ayrıca mümkünse ek soğutucu alabilirsiniz, 5 dereceye kadar fayda eder. Alamazsanız bile laptopun altına hava boşluğu bırakma amaçlı bir şeyler koymanızı öneririm.
Yukarıda arkadaşın belirttiği gibi altına kitap tarzı birşey koyun, inanın çok fark ediyor. En azından benim gözlemim öyle 2-7 derece arası değişen sıcaklıklar gözlemledim.

Ayrıca 85 dereceyi geçmemesi gerekiyor benim gözümde işlemci sıcaklığı.
Tavsiyeniz için teşekkürler.Deneyecegim
Sorunu çözdüm. Ama konuyu nasıl kapatacğımı bilmiyorum.Yardım edermisniz

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı