CS:GO'nun İnsanları Sömürmesi

Fatih J.

Hectopat
Daha fazla  
Hesabımda 200TL para vardı ve oyunda kutu çıktıkça güzel bir şey çıkar hayaliyle hepsini açtım ve en fazla 1 tane mor P90 çıktı. Kısacası bu oyun 100TL paramı sömürdü ve karşılığında dandirik, beş para etmez şeyler verdi. Sizin düşünceleriniz neler?

CS:GO'nun kendi kasalarını açmak bana şahsen mantıksız geliyor. Bakmayın youtuber'ların falan açtığına onlar büyük bütçelerle giriyorlar. 100-200 TL ile olacak iş değil kasa açmak, hele hele CS'nin kendi kasasından açmak o parayı çöpe atmak gibi birşey.

Aynen katılıyorum Zula dene oyuna başladım daha zevkli.

Sonuç da hepsi aynı en azından kendi oyunumuz bizim firmalar gelişsin.

TDK'ya göre sömürünün anlamı : Bir kimseden veya bir şeyden haksız ve sürekli çıkarlar sağlamak.

Valve senden haksız bir kazanç sağlamadı. Ne olabileceğini bildiğin bir risk, yani kumar bu. Bildiğin kumar hırsına paranı kaybetmişsin. Ortada sömürü falan yok.

CS:GO'nun kendi kasalarını açmak bana şahsen mantıksız geliyor. Bakmayın youtuber'ların falan açtığına onlar büyük bütçelerle giriyorlar. 100-200 TL ile olacak iş değil kasa açmak, hele hele CS'nin kendi kasasından açmak o parayı çöpe atmak gibi birşey.
Şu anki hesabıma her girdiğimde verdiğim paranın boşa gittiği aklıma geliyor ve sırf bu yüzden yeni hesap açmayı bile düşünüyorum.

Buna kumar deniyor. Daha çok ya da daha iyisini kazanma hırsıyla harcanan emek ya da para.
Açılan başlık şununla aynı anlamda: "Kumarın insanları sömürmesi".
Ne düşündüğüme gelirsek: o zaman oynamasaydın.

Oyun keyfinin dışında, kumar halini almaya başladı bu durum. Para harca, renkli silah kazan. Çoğunluk para dökerken, küçük bir kısım parça satıyor ve aman para kazandım oluyor. Firmalar için oyun satışı sonrası para kazanmaya devam etme yolu, kullanıcı için bildiğimiz kumar. Yayın yapan arkadaşların bir kısmı da bunu pazarlıyor. Oyunların kendisi ve hikaye DLC'leri haricinde hiç para harcamadım bugüne kadar. Oyunun ekstraları oynadıkça açılmalı diye düşünüyorum. Ama en sonunda tercih meselesi, keyif alan yapıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı