CS:GO'yu bırakmayı düşünüyorum

Bunu hep türkler yapıyor. Ben de ilk başladığımda küfür yiyordum ve hep türkler tarafındandı. Çünkü bu tür rekabetçi oyunları çok ciddiye alıyoruz. Yani orda gümüş 1 yazsa ne nova yazsa ne bu kadar önemli mi başkasının kalbini kıracak kadar? Şuan Faceit 8 seviye oyuncusu olarak söylüyorum bunu gerçekten önemli olan eğlenmek lig/seviye değil.

Kendinize eğlenmek için giren 4 arkadaş bulun. Onlarla girip rahat rahat oynayın. Gerçekten daha keyifli oluyor.

Keşke seslerini kapatıp oyuna devam etseydiniz. Bu zorbalara karşı yapılacak tek şey bu. Valorant gibi de değil CS:GO'nun sistemi. Küfür edince ban yemiyorlar.
Ben öyle yaptım da gene arkadan sövmeye devam ettiğini çok fena hissedebiliyorum. Bu arada Valorant’ın ban sistemi CS:GO’dan çok daha iyi.

Evet, CS:GO'yu bırakma düşüncesindeyim artık. Şöyle ki, ben rekabetçi oyunlarda hep küfür yemiş o mağdur kesimden biriyim. Sırf acemilik dolayısıyla küfür yemek benim şu hayatta en sevmediğim şeylerin başında gelir. Bu kişilerle uğraşmak da ayrı bir zahmet. 150 saati devirmiş birisi olarak şunu söylemeliyim ki, CS:GO artık benim için çekilmez bir oyun haline geldi. Az önce girdiğim rekabetçi maçı da beni bu oyunu bırakmaya iten etken oldu. Maça girdim de, girmez olaydım. Takım hep birilerine küfür etme peşinde. Takımdaki 3 kişi bana neredeyse maç boyunca ana avrat sövdüler. Normalde ben hep bu durumla karşılaşmışımdır, ama ben bu tarz şeyleri pek kafaya takmazdım. Ama bu maçta takımımdan o kadar çok rahatsız oldum ki, bir noktadan sonra çıkmak istedim. Karşı takım da öyleydi. Her iki takım birbirine küfür etme peşindeydi. Halbuki yabancılarda öyle değil. Yabancı oyuncularla oynamanın ayrı bir zevki var. Ama bunda böyle bir şey yok. Acemi biri geldi mi ona saldırıyorlar. Ben kendilerini hem maçta, hem de maç sonrası reportladım çünkü bu insanlar saygı denen şeyi bilmiyorlar. Hatta maçın sonlarına doğru kayıt bile aldım. Gerçi orada bir iki küfür var ama siz asıl maçın öncesini görmeliydiniz. Videodaki chat kısmına bakarsanız ne konuştuklarını anlarsınız. Yazının altına hem küfür eden kullanıcıların linklerini, hem de videoyu koyuyorum. Reportlarsınız, reportlamazsınız; size kalmış. Gene bir iç dökme yazımızın sonuna geldik.

Uzun lafın kısası ben bu maçta yapılanlara göz yumamam. Bundan sonra da CS:GO'ya bir süreliğine girmeyeceğim. Çünkü artık ben bu duruma dayanamayacağım. Umarım Valve bu ve bunun gibi küfür, hakaret tarzı durumları ciddiye alır ve bunlar için de eli yüzü düzgün bir ceza sistemi oluşturur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O konuda yalnız değilsin. Zaten CS 2 çıktıktan sonra benim için CS serisi bitmişti. Bugün arkadaşlarımla istediğim oyunu oynayabilmek için (bende yok satın almam lazım) drop almaya çalıştım. 4 maç attım. Bu 4 maçta sadece küfür yedim. Onun dışında takımın toxic davranışları ve salakça davranışları ayrı seviye. Zaten gelen bütün droplar kötü. Son 3 aydır bana sadece yılan kasası ve yanında kullanmadığım silahların saçma sapan skinleri geldi. CS 2023 yılında bence bitti. Toxiclik yükseldi. Droplar ayrı dünya. Muhtemelen az sonra silerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı