CS: S oyun dosyalarından skin değiştirmek ban sebebi mi?

Değiştirebiliyorsa niye yasak olsun ki.

Encryp bir yöntem kullanılmamış oyunların neredeyse hepsinin dosyalarında değişiklik yapmak mümkün. Buna Online oyunlarda dahil. Bu değişiklikler banlanma yapılmasa oyunlar oynanacak halde olmazdı.

CSS ve CS 1.6'dan yemiyorsunuz. CSS oynayan arkadaşlarım oyunun dosyalarına skin atarak oynuyorlar. CS 1.6'da da yemezsiniz çünkü bu oyunlarda resmi sunucular yok, topluluk sunucuları da buna izin veriyor. Bugüne kadar ban yiyen kimseyi ne duydum ne gördüm.

Ayrıca meraklısına yazı:
Sunucular SV_PURE koduyla korunan bu kod oyunun dışarıdan texture, skin, mod paketleri gibi dosyaların sunucuda çalışmasına izin veren serverside koddur. Bu kod CSS ve CS 1.6'da otomatik olarak aktif, zaten bu kod çalışmasa o sunuculara modlar, pluginler yüklenemezdi. O yüzden CS:S ve CS 1.6 bu konuda esnek yani dışarıdan skin yükleyebiliyorsunuz. Ben awp yerine Zaitsev yüklerdim eskiden :)

Son düzenleme:
CS 1:6'nında çoğu sunucusu VAC ile korunuyor, bilginize.

Öyle mi bilmiyordum yıllardır öyle oynadım :)

CSS ve CS 1.6'dan yemiyorsunuz. CSS oynayan arkadaşlarım oyunun dosyalarına skin atarak oynuyorlar. CS 1.6'da da yemezsiniz çünkü bu oyunlarda resmi sunucular yok, topluluk sunucuları da buna izin veriyor. Bugüne kadar ban yiyen kimseyi ne duydum ne gördüm.

Ayrıca meraklısına yazı:
Sunucular sv_pure koduyla korunan bu kod oyunun dışarıdan texture, skin, mod paketleri gibi dosyaların sunucuda çalışmasına izin veren serverside koddur. Bu kod CSS ve CS 1.6'da otomatik olarak aktif, zaten bu kod çalışmasa o sunuculara modlar, pluginler yüklenemezdi. O yüzden CS: S ve CS 1.6 bu konuda esnek yani dışarıdan skin yükleyebiliyorsunuz. Ben AWP yerine zaitsev yüklerdim eskiden :)

Bu bilgi çok kıymetli çok teşekkür ederim düşününce mantıklı geldi zaten :D

Geri
Yukarı