CS Source 2 biraz fazla abartılmıyor mu?

CS2, oyunun teknik altyapısında yapılan bir güçlendirme böyle düşünün, tickrate olayının kaldırılmasını hafife alıyor olabilirsiniz fakat bunu anca yeni bir oyun motoru ile yapabilirlerdi.

Şöyle düşünün bir oyun olsun ve bu oyun eskiden unity ile yapılmış olsun, şimdi ue5 e geçti diyelim oyundaki haritalar vs. aynı olsa bile ikisine aynı oyun diyebilirmiyiz? Bence hayır, oyunun fiziği mekaniği altındaki herşey değişti, ama kullanılan model ve kaplamalar aynı.
Ben böyle algılıyorum en azından.

-----
CS:GO da, sunucudaki veri ile benim gördüğüm kesinlikle bir değil. CS2 de bu sorunun kalktı deniyor ki umarım kalmıştır.

CS:GO, köşe başında bir ileri bir geri "peek" yapanların, yani oyunu bir manipülasyon ile karşı oyuncuyu vuranların oyunu olmuş sadece. Taktik yürütmek vs. yerine çok iyi "peek" yapıyorsanız çok iyi oyuncusunuz.
Valvenin CS2 deki iddiaası ise "ne görürsen o" (Kaynak) yani artık bu durumun önüne geçilecek. dahada açıklayıcı olursam; yani bir kişinin görüntüsü, mermisinden önce gelecek.
Oyunda yaşamışsınızdır, önce ölüp, sonra rakip oyuncunun sola/sağa doğru çıktığını görmüşsünüzdür, bu artık olmayacak. Umarım iddiaaları doğru çıkar.

Aynı sorun valoranttada var, tickrate 128 de olsa aynı şeyi yaşayabiliyoruz o oyundada. Hatta o oyun daha kötü bir halde bana göre. Zira UE4 motorunun fps oyunlarına uygun olmadığını düşünüyorum, o kadar anti hile sistemi kullandırtmaya zorlayıp, veri toplamasına rağmen oyunda hile kullananların tekrar tekrar geri gelmesine engel olamayıp, üstüne tüm oyuncuların verilerini anti hile yazılımı ile almaları kabul edilebilir değil.(Paylaşmadıklarını iddiaa etselerde.)

Son düzenleme:
Tamam arkadaşlar yeni oyun. Ama bıktım artık. Yıl 2023 olmuş merminin smokenin içinden geçince boşluk yaratmasına şaşırıyorsunuz. Çok kolay bir şey bu oyun motoru ile. Ben de heyecanlıyım ama yeni oyundan başka smoke'mış, tick Rate'miş falan hypelanacak şeyler değiller gibi. Her yerde görüyorum sadece 2 şey; tick Rate ve smoke.
kanki sizin kafadakiler böyle ışık hüzmeleri,süper grafikler, gerçeğiyle eş tepme vs şeyler bekliyordu. Bu tarz bir güncelleme oyunun tüm eğlencesini bozar bu hikayeli değil rekabetçi bi oyun. grafikler yine rekabetçi seviyesini aşmamalı.oynanış da aynı şekilde. Gelbilecek en mantıklı güncellemeler geldiği için haklı bir hypeı var.

Aga FPS oyunu bu ne bekliyorsunuz Unreal Engine 5 falan mı mapler i duzeltip sunmuşlar diyor adam, yeni bir tick sistemi üretmişler anti cheat ve mm düzeltilmiş efektler animasyonlar grafikler cidden güzelce gelistirilmiş gercekcilik arttırılmış daha da başka bir şey olmaz zaten şu an piyasadaki tüm FPS rekabetçi oyunlarından teknik olarak daha iyi bir yerde bazıları CS:GO'ya Source 2 panorama guncellemesi ile geldi diyordu zamanında ki o bile mantıklıydı.

Tamam arkadaşlar yeni oyun. Ama bıktım artık. Yıl 2023 olmuş merminin smokenin içinden geçince boşluk yaratmasına şaşırıyorsunuz. Çok kolay bir şey bu oyun motoru ile. Ben de heyecanlıyım ama yeni oyundan başka smoke'mış, tick Rate'miş falan hypelanacak şeyler değiller gibi. Her yerde görüyorum sadece 2 şey; tick Rate ve smoke.

Ne olsun peki kanka gerçek hayatta smoke a ateş ettiğini düşün ne olabilir en fazla fikir üret ekleyelim oyuna. Tickrate e hyplancak şey değil demişsin bu yeni bir sistem daha dünyada yok ve çok iyi bir şey ayrıca smoke ve tickrateden başka şeyler de yukarıda söyledim.

En basiti hileler bitiyor. Source 2 asıl bunun için isteniyordu. Oyunun fizikleri değişiyor. Source 2'nin neler yapabildiğini bilsen böyle konuşmazsın bu arada. Adamlar istese Mobile bile geçirebilir şu an.

Şaka maka gerçekten abartılıyor bence sadece mapi yenileyip 2 diye çıkarmaları ben beğenmedim.
Öncelikle fanboy değilim. CS2 güncellemesi bazı kısımlarda yetersiz geldi fakat map yenilemekten daha fazla şey yapılmış. En önemli şey ile başlayayım. VAC Live AC geliştiriliyor ve daha iyi çalışacağı yazılmış. Valorant'taki gibi hileler maç sırasında ban yediğinde maç iptal olacak ama yine de şüphelerim var çünkü Valve'ın en rezalet yaptığı şey AC. Smokelar artık interaktif ve dinamik, mermiye, ışığa ve bombaya tepki gösteriyor. Bunun bir game changer olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında birkaç silah değişimi var. Subtick sistemiyle hareketler daha akıcı olmuş ve artık merminin gitmeme gibi bir durumu yok. Shroud dahi yayında bunu onayladı. Hit register gerçekten iyi çalışıyor. Bunun da yanında Rubikon sistemi kullanılmış ve oyun daha gerçekçi olmuş. Bomba efektleri yine aynı şekilde geliştirilmiş. Bir de motor değişikliğine dolayısıyla genel bir grafik iyileştirilmesi var. Hareketlerin yavaşlatılması okuduğum kadarıyla beğenilmemiş, ben de beğenmedim. Oyun CSGO'ya göre daha kolay gibi duruyor.

Yine de beta sürümü olduğunu unutmayalım.

Henüz çıkmadığını ve sadece limited test sürümde olduğunu idrak edemeyecek bir zekaya sahipseniz cidden kahkahaya boğulurum. Şu anda limited test sürümünde, çıkacağı tarihe daha 2-3 ay var. Önden test için açmışlar, henüz beta sürümü bile değil bu. Çıktığı zaman eğer böyle devam ederse o zaman konuşuruz.

Henüz çıkmadığını ve sadece limited test sürümde olduğunu idrak edemeyecek bir zekaya sahipseniz cidden kahkahaya boğulurum. Şu anda limited test sürümünde, çıkacağı tarihe daha 2-3 ay var. Önden test için açmışlar, henüz beta sürümü bile değil bu. Çıktığı zaman eğer böyle devam ederse o zaman konuşuruz.
Sitesinde zaten bir çok şeyin temeli olduğu da yazıyor. Konuda bir kaç tane Valorant fanboyu olduğunu gördüm zaten. Daha denemede olan özellikler bile çok iyiyken gelecek olan güncellemeler için sabırsızlanıyorum. Özellikle oynamayan insanların bile ''CS'de çok hile var ya'' dediği bir dönemde VACLive güncellemesi için çok heyecanlıyım.

Sitesinde zaten bir çok şeyin temeli olduğu da yazıyor. Konuda bir kaç tane Valorant fanboyu olduğunu gördüm zaten. Daha denemede olan özellikler bile çok iyiyken gelecek olan güncellemeler için sabırsızlanıyorum. Özellikle oynamayan insanların bile ''CS'de çok hile var ya'' dediği bir dönemde VACLive güncellemesi için çok heyecanlıyım.
Aksine heyecan verici olduğunu söylemek yerine bunları söylemelerine patlıyorum. Okuma yazma yeteneğine sahip değiller gibi geliyor, koskoca Limited Test yazıyor. Sizin de dediğiniz gibi açıklamışlar her şeyin daha temeli olduğunu. Tam sürümü daha çıkmamış bir güncellemeye laf etmeleri zaten zeka seviyelerini belli ediyor, ancak Valorant gibi leş bir oyunu oynayabilirler :D VACLive özellikle beni de çok heyecanlandırıyor, sonuçta Valve devasa bir şirket ve bir şey yapmak istediğinde en iyisini yapıyor. Bu sistemi de öne sürdüklerine göre bayağı iyi bir özellik bizi bekliyor olacak. Valorant dediğimiz oyunda aynı sistem var ama çalışmıyor ve rezalet. Valve yaparsa kralını yapar diyebiliriz.

Geri
Yukarı