Cübbeli Ahmet'ten ekonomi yorumu: Ekonominin bozuk olması günahları engelleyici bir şey

Bu her şey için geçerli olmayabilir ama genelleme yapılmış. Ben cips yiyince günaha mı giriyorum hadi günah ya da harak olan şeyleri esas alsa Müslüman'lar için mantıklı olurdu da yani biraz saçma olmuş. Ekonomiye kötü diyesi gelmiyor adamların.

Cemaatçiler böyle zaten. Onlar için senin günah işlememize engel olmak yani tebliğ etmek, cehenneme girmemizi engellemek ''bizim iyiliğimize'' olduğundan böyle bir açıklama yapması da normal. Tek doğru İslam ya.

Cemaatçiler böyle zaten. Onlar için senin günah işlememize engel olmak yani tebliğ etmek, cehenneme girmemizi engellemek "bizim iyiliğimize" olduğundan böyle bir açıklama yapması da normal. Tek doğru İslam'ya.

Bu şahsın islamla alakası yok kıyma almak iyi bir telefon almak günah değil.

Son düzenleme:
@mrht1234 Telefon almak, et almak bunlara günah demedim zaten. Mesajım oldukça da kısa aslında, nasıl çarpıtabildin anlamadım. Konu sahibinin mesajında bile ''içki, kumar, zina'' falan yazıyor. Neyse, ben cemaatçi dedim. Cübbeli de cemaatçi olduğundan tebliğ kafasını çok güzel yaşıyor, uyguluyor. Benim gibi Müslüman olmayan bir insanın varlığını hiçe sayarak ''aman yeğenim zaten günah işleniyordu para bolken'' diyor. Çünkü şöyle düşünüyor zaten: ''İslam tek doğru. Başka doğru yok. Ben imansız insanları İslam'a yöneltiyorum çünkü bu gidişle cehennemde yanacaklar. İyilik yapıyorum yani.'' Cübbeli, konunun ilk mesajındaki açıklamasıyla bu cümleye uymuş mudur uymamış mıdır?

Cemaatçilerin İslam ile alakalı olup olmaması burada tartışmak istediğim, özellikle seninle tartışmak istediğim bir konu değil. Hepsi de yerin dibine girsin.

Şu yobaz takımı hala insanların hayatına karışarak en büyük günahı işlediklerinin farkında değiller ya da farkındalar ve bundan çok zevk alıyorlar. Biz armut gibi yaşıyoruz siz de kötü yaşayın diyor olabilirler. Bana ikincisi daha bir mantıklı geldi yazarken :D

Geri
Yukarı