Cumhurbaşkanı değişince her şey bitecek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Devleti satmaya ve birilerini zengin etmeye, eğitimi ve adaleti batırmaya, insanları umutsuzluğa sürüklemeye, işsizliğe ve enflasyona AKP ile tam gaz devam o halde!
Hocam ben şahsen artık yaşamaktan bıktım. Ölmek istiyorum.

Devleti satmaya ve birilerini zengin etmeye, eğitimi ve adaleti batırmaya, insanları umutsuzluğa sürüklemeye, işsizliğe ve enflasyona AKP ile tam gaz devam o halde!
Kim satmış devleti? He siz ülkeyi şikayet edince sorun yok ama elinde kanıt olmadan sattı deyince satmış mı oluyoruz? Kim aç, kim yolsuz göstersene bana bir. Kulaktan dolma bilgiler ile iş yapıyorsunuz.

Senin bana bunu demen için önce biraz araştırıp öğrenmen lazım. Atatürk'çüyüz diye geçiniyorsunuz ama başınızda daha Atatürk'ün laflarını bilmeyen adam var. Vergi diyorsunuz, CHP iktidardayken var olan açlıkları, yolsuzlukları, bankada biten paraları, oluşan kuyruklardan haberiniz yok. Sizden kalma borçları kim ödedi desek, tık yok. Ben mi oluyorum koyun? Sözlerine dikkat et karşında sandığın kişi yok.
Şu an yeni savaştan çıkmış büyük bir imparatorluk yıkıldıktan sonra borçlarını ödemeye çalışan savaşta ölen erkekler yüzünden nüfusun fazla artamaması Amerika Birleşik Devletleri'nin yarattığı büyük buhran etkisinde olan doğu da kürt sorunu olan ama asker olmadığı için gönderemeyen yeni ve büyük bir savaşın başladığı dönemde tarafsız kalmaya çalışırken sol tarafında bir taraf sağ tarafında bir tarafın olduğu halkın yorgun olduğu ve böyle nice problemlerin başta geldiği bir dönemde mi yaşıyoruz?

Hiçbir şey olmayacak. Şu an da Cumhurbaşkanlığı görevini hakkıyla yerine getirebilecek biri gelmiyor aklıma. Hatta düşündüğüm kişi gelirse daha da batarız.

Şu an yeni savaştan çıkmış büyük bir imparatorluk yıkıldıktan sonra borçlarını ödemeye çalışan savaşta ölen erkekler yüzünden nüfusun fazla artamaması Amerika Birleşik Devletleri'nin yarattığı büyük buhran etkisinde olan doğu da kürt sorunu olan ama asker olmadığı için gönderemeyen yeni ve büyük bir savaşın başladığı dönemde tarafsız kalmaya çalışırken sol tarafında bir taraf sağ tarafında bir tarafın olduğu halkın yorgun olduğu ve böyle nice problemlerin başta geldiği bir dönemde mi yaşıyoruz?
O dönemleri konuşmak istediğine emin misin? Biraz araştırmanı rica ediyorum. Şu an durum çok mu iyi? Dünyayı kasıp kavuran bir felaket. Yakında çıkacak 3. Dünya Savaşı...

Devletin her şeyden önce temeli oturmalı ve bir politikası olmalı. En büyük örnek olarak ABD gösterilebilir. Başa kim geçerse geçsin hedef bellidir. Emperyalizm ile yayılıp dış ülkeleri sömürüp kendi halkına refah kazandırmak, kapitalizm ile dünya ekonomisine yön vermek ve demokrasi ile de dış ülkeler için işgal bahanesi oluşturmak. Başa geçen kişi ya da parti önemli olmuyor, politika hep aynı, hedef hep aynı. Bu tarz, buna benzer, bundan daha insancıl ya da bundan çok daha canice bir politika -fark etmez- yeter ki ileriye dönük devletin temeline oturmuş bir politika olsun. Ancak böyle bir şey olursa başa kim geçerse geçsin iyi yönde ilerleyeceğiz. Aksi taktirde başımızda bulunan kimse ve onun düşünceleri neyse tüm devlet politikası ona göre yürütülecek. Bu da aynı ceketin laciverti demektir. Yani... şu anda da böyle bir politikamız olmadığına göre başa X, Y, Z kim geçerse geçsin bir şey değişmeyecek.

10 yılda batan bir ekonomiyi, seçimden sonra 2 yılda toparlayamazsınız. 10 yılda batan bir dış politikayı da 2 yılda toparlayamazsınız. Bizim gençliğimiz ve refah dolu hayallerimiz çoktan bitti. Bu nesilin "gençliğinde" refah görme ihtimalini unutun artık.

Cumhurbaşkanı ve hükümet değiştiğinde yeni gelecek olanlar büyük bir enkaz ile karşılaşacaklar. Ne yaptıklarını bilen, sabırlı ve özgürlükçü olmaları gerekiyor. Gerçekten işleri zor.

Cumhurbaşkanı ve hükümet değiştiğinde yeni gelecek olanlar büyük bir enkaz ile karşılaşacaklar. Ne yaptıklarını bilen, sabırlı ve özgürlükçü olmaları gerekiyor. Gerçekten işleri zor.
Ne enkazı ile mesela?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı