Curved monitör mü, düz monitör mü?

Eğer curved alacaksanız VA panelde kalıyorsunuz. Düz monitörde seçenekler daha fazla. Ha ben de curved kullanıyorum ve pişman değilim. Renk bolluğuna aşırı derecede takıntılı değilseniz panel arası fark pek hissedilmez. Kısacası, aynı fiyata hangisi daha iyi özellik sunuyorsa onu alın. Tek fark paneller olacaktır.

Eğer curved alacaksanız VA panelde kalıyorsunuz. Düz monitörde seçenekler daha fazla. Ha ben de curved kullanıyorum ve pişman değilim. Renk bolluğuna aşırı derecede takıntılı değilseniz panel arası fark pek hissedilmez. Kısacası, aynı fiyata hangisi daha iyi özellik sunuyorsa onu alın. Tek fark paneller olacaktır.
VA panel nereden bakarsan bak görüntü değişiyor mu?

Renkle çok işiniz yoksa illa IPS almaya gerek yok. Hangisinin fiyatı, gecikme değeri daha iyiyse onu tercih edin. VA, IPS ve TN arasında kalıyor. Renkle aman aman işiniz yoksa VA alın.
1 MS alacağım AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA AOC 24G2U/BK 24" 1ms Full HD IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İPS kullandım 15 gün iade etim ölü piksel var diye.
Kararsızım kavisli hiç kullanmadım onu merak ediyorum ama kavisli minimum 27 inç olanları kullanın diye öneriyor insanlar.

1 MS alacağım AOC 24" C24G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör | ITOPYA AOC 24G2U/BK 24" 1ms Full HD IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
İPS kullandım 15 gün iade etim ölü piksel var diye.
Kararsızım kavisli hiç kullanmadım onu merak ediyorum ama kavisli minimum 27 inç olanları kullanın diye öneriyor insanlar.
27'den az olduğunda pek anlamı kalmıyor. O yüzden öyle diyorlar galiba. Fakat, dediğiniz modellerden IPS olan daha ucuz ve özellikler aynı. Curved yerine düz alınabilir. Şimdi IPS panelin bu özelliklerde olduğunu görünce düz olan daha mantıklı geldi. Curved deneyiminizi değiştirmeyecektir. Düz olan model; ucuz ve paneli daha iyi olduğundan daha mantıklı. Ayrıca ölü pikselin panelle pek alakası yok. Ben Acer'in curved monitörünü kullanıyorum, onda da çıktı 2 tane.

Yeni konular

Geri
Yukarı