Custom Sıvı Soğutma Tanıtım Rehberi

Güzel bir konu ancak Türkiye'de dar bir pazar olduğu için aradığınız parçayı bulamıyorsunuz. Daha önce bu işe kalkışan pek çok firma da istikrar sağlayamadı.

Konunun burada kapanması çok kötü olmuş custom sıvı soğutma yapmak istiyorum mümkünse giriş seviyesi parçalarla başlayacağım zamanla görselli zenginleştirmek istiyorum ama nasıl yapılacağını bilmiyorum ilk adımı attık mı gerisi kolay. Konuyu açan arkadaşımız resim resim her şeyi en başta ne güzel anlatıyordu umutluydum keşke konuya devam edilse.

Arkadaşlar bende sıvı soğutma almak istiyorum. Custom sıvı soğutma ile hazır sıvı soğutma arasındaki farklar nelerdir? Birde custom sıvı soğutma maliyeti ne kadar tahmini bir fiyat biçebilir miyiz?

Şu sistemi toplarken özel sıvı soğutma kullanmışlardı. Zevkli ve zahmetli işe benziyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@zafer akpınar, Hazır soğutma ile Özel soğutma arasında fark var, şöyle ki; Örneğin hazır sıvı soğutmaların radyatörleri genelde çok ince, küçük olur ama özel sıvı soğutmalarda radyatörü istediğiniz büyüklükte seçebiliyorsunuz. Büyük radyatör her zaman daha iyi soğutur. Tabi büyük radyatörlere göre de pompa+ Rez. seçilir.
Hazır sıvı suğutmadan daha iyi soğutacak custom S. soğutmanın maliyeti 1,000 TL'den başlar.

@Emir Öztürk, o sistemin yapılışı oldukça basittir, istenilirse 13 yaşındaki kızıma o yapılmış custom s. soğutmayı yaptırıp video şeklinde paylaşabilirim.:D

Fiyatı oldukça yüksek :)

Hazır sıvı soğutma almak daha mantıklı o zaman. :) Bu ay yurtdışı sitelerden H110 sipariş vermeyi planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, özel (toplama) sıvı soğutma ne için alınır diye soranlar varsa videoya baksın :) Estetik için seçenek bol, videodaki gibi özel modlar yapanlar da var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Tabi bunun yanında performansı olan soğutma sistemleridir. Özel sıvı soğutmada, alüminyum radyatör, düşük radyatör yaprak yoğunluğu ve zayıf pompa kullanan AIO (All-in One) sıvı soğutmalara karşılık, (tek veya çift çekirdekli, farklı ölçülerde) bakır radyatörler, daha yüksek radyatör yaprak yoğunlukları ve (sıvı soğutmalar için standart veya endüstriyel tip)güçlü pompalar gibi elinizi güçlendirecek seçenekler mevcut. İstediğiniz kadar bileşen ekleyip çıkarabilmeniz de cabası. İstediğiniz kadar derken, şaka değil, aşırı bir örneği de var.
@er36po Hocam, ben de az dolaşmadım FrozenCPUlarda :D Ekstra bir bilgisayar maliyeti görünce vazgeçmek zorunda kaldım, şimdiki X79' da kullanmayacağım kesin gibi. Bir sonraki Intel - E' de inşallah :) Siz nerelerden alışveriş yapmıştınız? Hiç sızıntı ile karşılaştınız mı? Bir de sıvı soğutma bileşenlerindeki marka önerileri konusunda düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı