Cyberpunk 2077 CD Project RED'e Büyük Kayıplar Yaşattı!

7 yıllık bir emekle yakın zamanda oyunculara sunulan Cyberpunk 2077'nin CD Project'e mali açıdan neler yaşattığı yayınlanan raporla gün yüzüne çıktı.

Cyberpunk 2077 CD Project RED'e Büyük Kayıplar Yaşattı!.jpeg

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin çıkışıyla 1 milyar dolar zarar ettiğini açıkladı. Oyunun çıkışında 8 milyon ön sipariş aldığı fakat çıktıktan sonra hatalar ve sorunlarla yüzleşen CD Projekt Red, oyunun çıkışından sonra 1 milyar dolar zarar ettiğini yeni yayınladığı raporda belirtti.

Sizce CD Project Cyberpunk 2077'inin sorunlarının altından kalkabilir mi? İyi sosyaller :)

Uyduruk haber. CD Projekt'in bu oyundan an itibarı ile zarar etmesi mümkün değil. Burada bahsedilen şey sadece kardan zarar. Muhtemelen iade edilen kopya sayısının parasal değerinden söz ediliyor. Emin olun iade eden herkes oyunu şimdi olmasa 6 ay sonra geri alacak. Ben mesela hiç almadım, çünkü böyle bir durum olacağını biliyordum. Muhtemelen herkes beğenmezsek iade ederiz diye düşünerek oyunu satın aldı.

Ben bu firmaya nedense diğer hepsinden daha çok güveniyorum. Witcher 3 ilk çıktığında da benzer sorunlar yaşanmıştı. Şunu da eklemek gerek ki beklenti çok yüksek olduğu için oyundaki en ufak hatada linçe uğrama potansiyeli vardı ve gerçek oldu. CD Projekt Witcher 3'ü hiç yapmadan bu oyunu çıkarmış olsaydı Cyberpunk ile zirveyi yapacaktı. Biraz talihsizlik diyebiliriz.

Şahsen oyunu oynadım ve sokak çocuğu ile şirketçiyi bitirdim oynanış ve ilerleyiş kısa sürüyor ama çok güzel, mesela sokak çocuğunda sevgili yaptım adı PANAM öpüyorsun onu özlüyorsun falan oynanış çok hoşuma gitti fakat dediğim gibi çok kısa sürüyor ana görevler, yan görevleri oyna oyna bitmez çok fazla var, oyunda eleştireceğim şey aşırı Bug var ve yapay zeka sorunları örnek vermek gerekirse.
Bina içinde sivil vurunca polis duvarın içinden sıkıyor yanında spawn oluyor kısacası CS 1.5'deki botlar daha akıllıdır bu oyundaki yapay zekadan,Optimizasyon olarak baya bi geliştirilmesi gerek.
Sistemim:
İNTEL İ7 3630QM 4 Core 4 Thread 3.2GHz işlemci
SAPPHİRE AMD RX570 4Gb O.C
16GB DDR3 1600MHZ Ram
256GB SSD-1TB HDD

Oyunda ultra ayarlarda:30-40 FPS
Orta ayarlarda:40-50 FPS
Düşük ayarda:60-70 FPS

Şahsen oyunu oynadım ve sokak çocuğu ile şirketçiyi bitirdim oynanış ve ilerleyiş kısa sürüyor ama çok güzel, mesela sokak çocuğunda sevgili yaptım adı PANAM öpüyorsun onu özlüyorsun falan oynanış çok hoşuma gitti fakat dediğim gibi çok kısa sürüyor ana görevler, yan görevleri oyna oyna bitmez çok fazla var, oyunda eleştireceğim şey aşırı Bug var ve yapay zeka sorunları örnek vermek gerekirse.
Bina içinde sivil vurunca polis duvarın içinden sıkıyor yanında spawn oluyor kısacası CS 1.5'deki botlar daha akıllıdır bu oyundaki yapay zekadan,Optimizasyon olarak baya bi geliştirilmesi gerek.
Sistemim:
İNTEL İ7 3630QM 4 Core 4 Thread 3.2GHz işlemci
SAPPHİRE AMD RX570 4Gb O.C
16GB DDR3 1600MHZ Ram
256GB SSD-1TB HDD

Oyunda ultra ayarlarda:30-40 FPS
Orta ayarlarda:40-50 FPS
Düşük ayarda:60-70 FPS
Panam’ın arada bir mesaj atması yok mu bir de 🙂 Ek sahne bile olmasa arada bir ziyaretine gidiyorum. Aynısı Witcher 3’de BoW DLC’sinde de olmuştu. CDPR karakterleri çok güzel şekillendiriyor gerçekten. İyi yaptıkları işlerde en üst sıralardadır.

Panam’ın arada bir mesaj atması yok mu bir de 🙂 ek sahne bile olmasa arada bir ziyaretine gidiyorum. Aynısı Witcher 3’de bow DLC’sinde de olmuştu. CDPR karakterleri çok güzel şekillendiriyor gerçekten.

Bir de ölecek gibi oluyor bazı sahnelerde işte o zaman aklımaPanamgeliyor ölmeceğim diyorum :D.

Sony, Cyberpunk 2077'nin PS4 iadelerini tümüyle onaylayıp sonra oyunu PS Store'daki satıştan kaldırmış.

IMG_20201218_101850.jpg

Sony kısaca iade ediyorum ama PS4 için iade ediyorum daha da satmıyorum ne haliniz varsa görün demiş herkese. :D CD Project de kendini kurtarmak iade edin dedi ama görünüşe bakılırsa Sony yapımcı tarafa da tepkili.

Yeni konular

Geri
Yukarı