Cyberpunk 2077 hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Yeni gelecek dlc ve update 2.0 ile birlikte, oynamamış herkesin oynayıp iyi bir deneyim elde edeceğini düşünüyorum. Oyun şuan da ilk çıktığı kadar kötü bir durumda kesinlikle değil. Gelecek büyük update ile birlikte daha da iyi olacaktır

Yeni gelecek dlc ve update 2.0 ile birlikte, oynamamış herkesin oynayıp iyi bir deneyim elde edeceğini düşünüyorum. Oyun şuan da ilk çıktığı kadar kötü bir durumda kesinlikle değil. Gelecek büyük update ile birlikte daha da iyi olacaktır

Aksiyon macera oyunundan vaat ettikleri gibi aksiyon RPG oyununa dönüştürmedikleri sürece kolay kolay kötü imajı toparlayamazlar.

Aksiyon macera oyunundan vaat ettikleri gibi aksiyon RPG oyununa dönüştürmedikleri sürece kolay kolay kötü imajı toparlayamazlar.
Aksiyon RPG tanımından kastınız tam olarak nedir bilmiyorum ama Assasin's Creedlerin bile şuan da rpg olarak adlandırıldığı bir dönemde, Cyberpunk'ın sunduğu oynanış çeşitliliği ile iyi bir aksiyon rpg oyunu olduğunu düşünüyorum. Ha sonu hariç hikayeye yön verme yok oradaki eksiklik herkesin malumu zaten.

Aksiyon RPG tanımından kastınız tam olarak nedir bilmiyorum ama Assasin's Creedlerin bile şuan da rpg olarak adlandırıldığı bir dönemde, Cyberpunk'ın sunduğu oynanış çeşitliliği ile iyi bir aksiyon rpg oyunu olduğunu düşünüyorum. Ha sonu hariç hikayeye yön verme yok oradaki eksiklik herkesin malumu zaten.

Herkes öyle düşünmüyor işte dostum. Çoğu kişiye göre bir RPG oyunu bile değil Cyberpunk 2077. Bununla ilgili kavga bile etmiştim.

RPG tanımından kastınız tam olarak nedir bilmiyorum

Olması gerektiği gibi. Hikayenin ve karakterlerin gidişatına yaptığınız seçimler doğrultusunda yön verebilme özgürlüğüne sahip olmak. Dünyadaki varlıklar ile etkileşime girerken gerçekten rol yapabildiğinizi hissetmek. Olayları şekillendirmek işin özeti. 2077'de bu çok kısıtlı ki firma Action RPG tanımını oyun çıkmadan önce open world action shooter olarak değiştirmişti.

Gerçek bir RPG arıyorsanız gidip Dragon Age: Origins oynayın. Oynadıktan sonra günümüzdeki RPG diye çıkan oyunların %95'ine RPG demeyeceksiniz sonra.

Herkes öyle düşünmüyor işte dostum. Çoğu kişiye göre bir RPG oyunu bile değil Cyberpunk 2077. Bununla ilgili kavga bile etmiştim.
Kavga etmeye gerek yok 😂 Aksiyon-rpg oyun tanımı son dönemde çok muğlak ve kapsayıcı bir hal aldı. Karakter customization u olan ve ufak bir karakter geliştirme ekranı sunan oyunlara bile rpg deniyor şuanda. Bu oyunların rpg olarak kabul gördüğü bir dönemde cyberpunk tabi ki bir aksiyon rpg oyunudur. Oynanış çeşitliliği ve derinliği sunuyor. RPG oyun türü hikayeye yön vermekten ibaret bir tür olmaktan çıktı artık.

Oyunda RPG ögeleri var ancak adamlar vaadettiği RPG bu değildi seçimlerinizin sonuçları hep farklı olacak diyorlardı çıkan oyunla bunun alakası yok.

İlk çıktığında da bugları görmezden gelerek beğenmiştim, geçenlerde tekrar %100 bitirmek için başladım ve bitirdim. Tekrar beğendim. Bence çok iyi bi oyun.

Oyunda RPG ögeleri var ancak adamlar vaadettiği RPG bu değildi seçimlerinizin sonuçları hep farklı olacak diyorlardı çıkan oyunla bunun alakası yok.

Ben de bunu diyordum. Bir Fallout New Vegas'a bak bir de Cyberpunk'a aralarında dağlar kadar fark var ama vaat ettikleri oyun Fallout New Vegas gibi olması yönündeydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı