Cyberpunk 2077 hakkında

Monolova

Kilopat
Makaleler
3
Yer
4 duvar
Daha fazla  
Meslek
Bilgi sistemleri ve teknolojileri uzmanı
Oyunu gömenlerden önde gelen biri olduğumu iddia eden birisi olarak beklentilerimi karşılamadı diyebilirim kolaylıkla. Oyunu satın aldım, şu an iade ediyorum hatta.

Kaplamaların iyi olmadığını ve oyunun sadece ışıklandırma ve gölge kalitesine bağlı olduğu bariz ortada. Bu demektir ki Türkiye'nin yarısından fazlasında RX580 ve 5500XT kartlar olduğunu varsaysak bile bu oyunu rahat bir şekilde oynayamazlar. Nvidia kısmı biraz daha şanslı malum RTX var. Üzdü bu konuda. 1000 serisi dahil malum RTX mevcut değil.

Oyunun zorluğunu hard modda başlattım. Vuruş hissiyatı 0, amatör tiyatro gibi. Yüz animasyonları iyi değil fakat verilen emek ortada. Adamların can barı var, arcade oyunu gibi. İade sebebi resmen.
Hikaye olarak ilgi çekmemesi mümkün değil. Beklentilerimi düşük tutmuştum belki bu yüzden olabilir. Yayıncıları izlemek isteyenler için güzel bir bonus diyebilirim.

Arkadaşlar malum hype çok fazla olduğu için bu oyunu başyapıt kriterleri ile süzdüm. Bu oyun RDR 2 ve TLOU 2 gibi yapımlar ile aynı kulvarda yarışacak cinsten bir oyun değil. Meh değil, gerçekten iyi oyun. İlla bir şeye başyapıt demek istiyorsanız insanların yaptığı hype başyapıt seviyesinde.

Skyrim fanboyu olarak RPG seviyesi denk diyemem, çoğunluk kabul etse bile. Genel olarak oyundan memnun olduğumu söyleyebilirim. Ama kusura bakmayın, GOTY olacağını sanmıyorum. Fakat banko aday.

Benim asıl gıcıklığım oyun çıkmadan her oyunun üstüne koyan tayfaya idi. Canları ciğerleri hatta dinleri gibi savunuyorlar ve eleştiriye kapalı tutuyorlar. Çok ağır fanboylar tanıdım diyordum kendime CB 77 fanlarını görene dek. Vatan haini olarak çıkabilirdim o derece. Fanı olupta bekleyen ve heyecanlı olan arkadaşlara saygım sonsuz. Bu yazıma alındıysan onlardan birisin maalesef.

Crack takip sitesi Crackwatch bile oyunun DRM-FREE olduğunu, yapımcılara destek olunmasını söylüyor. Kimse bu oyunu almak zorunda değil. Alana aptal, almayana sefil muamelesi yapamazsınız, hakkınız yok.
Ben şahsen iade edip Steam Yılbaşı indirimlerinde değerlendirmeyi düşünüyorum. Para saçıcak durumda değilim maalesef. Çoğumuz değil eminim.
Bazı arkadaşlar yazın oynacağım, 1 ay sonra oynayacağım falan diyorlar, düşüncenize saygı duyuyorum ama gerçekten oynamak istiyorsanız beklemeyin. İlla satın almak istiyorsanız alın tabi ki. Ama zar zor biriktirip zaten koruması olmayan bir oyuna para vermeyin, nacizane fikrim.

Herkes kendi hayatının ve parasının padişahıdır. Ahkam kesmeye kimsenin hakkı yok bu konuda. Seviyorum hepinizi, iyi forumlar.

Ayrıca satın alıp aide etmek isteyen varsa dosyalar silinmiyor zaten. Bu sebeple dosya konumuna girip oynayabiliyorsunuz iade ettiğiniz halde. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben boşuna overrated demiyorum. Oyun hoş, bunu kabul ediyorum ama fazla beklenti her zaman bir şekilde olumsuz bir etki yaratıyor.
Oynar mıydım oynardım tabii ki 😊

Dedikleriniz doğru, benim anlamadığım ortalıkta ne kadar bu oyunu ilahlaştıran varsa bir o kadar da batıran var.

Özellikle Technopat da "Balon" konusu önde şuan. Önüne gelen açıyor.
İnada inat işte. Çok yücelttikleri için iki tarafta toxic oluyor.

Açık dünyası tam bi' Ubisoft açık dünyası ölü ruhsuz ışıklarla vs. göz boyama çabaları, karakterlerin yürüyüşleri, dönüşleri bile açıyla sanki. Hani yaşayan bir şehirde olacaktık, doğal olacaktı ben mi yanlış hatırlıyorum. Oyunun büyük ölçüde cilalanması lazım.

Yürüme efekti, o elin sallanması Totally Accurate Battlegrounds, Gang Beasts ile aynı. GOTY hak edecek bir oyun değil dediğiniz gibi. Ama Bir kaç ünlü kişi oyun böyle oyun şöyle dedi. Oyuncularda her halde kendilerini havalı sanıyorlar bilmiyorum. Bu düşünceyi destekledi. ''OO hajım baba oyunu alacak oynayacak. OYun müq bilion mu?'' Mesela.
Böyle düşünceye sahip arkadaşlar yüzünden oyunu eleştiremiyoruz da maalesef. 250TL hak etmiyor. 100' e düşerse alırım yoksa korsan indirir oynarım. Çok da umurumda değil.

Yürüme efekti, o elin sallanması Totally Accurate Battlegrounds, Gang Beasts ile aynı. GOTY hak edecek bir oyun değil dediğiniz gibi. Ama Bir kaç ünlü kişi oyun böyle oyun şöyle dedi. Oyuncularda her halde kendilerini havalı sanıyorlar bilmiyorum. Bu düşünceyi destekledi. ''OO hajım baba oyunu alacak oynayacak. OYun müq bilion mu?'' Mesela.
Böyle düşünceye sahip arkadaşlar yüzünden oyunu eleştiremiyoruz da maalesef. 250TL hak etmiyor. 100' e düşerse alırım yoksa korsan indirir oynarım. Çok da umurumda değil.
Birazdan girip ilk defa deneyeceğim. Valhalla ile geçirdiğim 99 saatin ardından üst düzey bir oyun gibi gelecek desene :D

Dedikleriniz doğru, benim anlamadığım ortalıkta ne kadar bu oyunu ilahlaştıran varsa bir o kadar da batıran var.

Özellikle Technopat da "Balon" konusu önde şuan. Önüne gelen açıyor.
Bu kadar overrated bir oyun beklentiyi karşılamayınca balon oluyor maalesef. Oyun kötü değil oynanabilir ama ilahlaştırılan bir oyun olduğunu görmezden gelemeyiz, biraz daha geç çıkıp cilalı hatalardan uzak çıksa daha iyi olmaz mıydı şimdi?

Oyunu gömenlerden önde gelen biri olduğumu İddia eden birisi olarak beklentilerimi karşılamadı diyebilirim kolaylıkla. Oyunu satın aldım, şu an iade ediyorum hatta.

Kaplamaların iyi olmadığını ve oyunun sadece ışıklandırma ve gölge kalitesine bağlı olduğu bariz ortada. Bu demektir ki Türkiye'nin yarısından fazlasında RX580 ve 5500XT kartlar olduğunu varsaysak bile bu oyunu rahat bir şekilde oynayamazlar. NVIDIA kısmı biraz daha şanslı malum RTX var. Üzdü bu konuda. 1000 serisi dahil malum RTX mevcut değil.

Oyunun zorluğunu hard modda başlattım. Vuruş hissiyatı 0, amatör tiyatro gibi. Yüz animasyonları iyi değil fakat verilen emek ortada. Adamların can barı var, arcade oyunu gibi. İade sebebi resmen.
Hikaye olarak ilgi çekmemesi mümkün değil. Beklentilerimi düşük tutmuştum belki bu yüzden olabilir. Yayıncıları izlemek isteyenler için güzel bir bonus diyebilirim.

Arkadaşlar malum hype çok fazla olduğu için bu oyunu başyapıt kriterleri ile süzdüm. Bu oyun RDR 2 ve TLOU 2 gibi yapımlar ile aynı kulvarda yarışacak cinsten bir oyun değil. Meh değil, gerçekten iyi oyun. İlla bir şeye başyapıt demek istiyorsanız insanların yaptığı hype başyapıt seviyesinde.

Skyrim fanboyu olarak RPG seviyesi denk diyemem, çoğunluk kabul etse bile. Genel olarak oyundan memnun olduğumu söyleyebilirim. Ama kusura bakmayın, GOTY olacağını sanmıyorum. Fakat banko aday.

Benim asıl gıcıklığım oyun çıkmadan her oyunun üstüne koyan tayfaya idi. Canları ciğerleri hatta dinleri gibi savunuyorlar ve eleştiriye kapalı tutuyorlar. Çok ağır fanboylar tanıdım diyordum kendime CB 77 fanlarını görene dek. Vatan haini olarak çıkabilirdim o derece. Fanı olupta bekleyen ve heyecanlı olan arkadaşlara saygım sonsuz. Bu yazıma alındıysan onlardan birisin maalesef.

Crack takip sitesi Crackwatch bile oyunun DRM-Free olduğunu, yapımcılara destek olunmasını söylüyor. Kimse bu oyunu almak zorunda değil. Alana aptal, almayana sefil muamelesi yapamazsınız, hakkınız yok.
Ben şahsen iade edip Steam Yılbaşı indirimlerinde değerlendirmeyi düşünüyorum. Para saçıcak durumda değilim maalesef. Çoğumuz değil eminim.
Bazı arkadaşlar yazın oynacağım, 1 ay sonra oynayacağım falan diyorlar, düşüncenize saygı duyuyorum ama gerçekten oynamak istiyorsanız beklemeyin. İlla satın almak istiyorsanız alın tabii ki. Ama zar zor biriktirip zaten koruması olmayan bir oyuna para vermeyin, nacizane fikrim?

Herkes kendi hayatının ve parasının padişahıdır. Ahkam kesmeye kimsenin hakkı yok bu konuda. Seviyorum hepinizi, iyi forumlar.

Ayrıca satın alıp AI'de etmek isteyen varsa dosyalar silinmiyor zaten. Bu sebeple dosya konumuna girip oynayabiliyorsunuz iade ettiğiniz halde. :D

Bana verin iade etmeyin (!) :D

Geri
Yukarı