Cyberpunk 2077 İncelemesi

yaagzrmkc

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Öncelikle biraz geç kaldı fakat oyuna karşı oluşan gereksiz ön yargıyı yıkmak için yazıyorum bu incelemeyi. Sosyal'deki ilk incelemem. (Yüklediğim her SS bana ait, spoiler yememeniz için bazı bölümleri hatta çoğunu yüzeysel geçtim.)

OYNANIŞ (9/10):

Çok beğendim, gizli gidip arkadan Z bıçaklarıyla adamları kesmeyi, istediğim zaman pat diye dalıp etrafa sıkmayı, akıllı silahlar ile çatışmayı, ping hızlı hack özelliğini kullanarak düşmanların yerini görmeyi ve duvar arkasından kafalarına sıkmayı. Anlatabileceğim daha onlarca şey vardır.

Tabii ki yapay zeka oynanışı baltalıyor fakat tamamen engel değil.
Eki Görüntüle 1024230

YAPAY ZEKA (6/10)

Daha kötü yapay zekaya sahip oyunlar oynadım. Bence ortalama, ne iyi ne kötü. Oyunu oynama amacı açık dünyada dolaşmak olan varsa oyuna 0 bile verebilir ama benim açık dünyada pek işim olmadı, 70 saatlik oynama süremde 5-6 saat dolaştım.

HİKAYE (9/10):

Sunumu ve kendisi çok iyi, Keanu Reeves'in hikayeye daha çok dahil olmak istemesi üzerine bazı yerlerinde kopukluklar oluşmuş. Bu yüzden 1 puan kırdım.

1621074046716.png

ATMOSFER (10/10):

Atmosferi kitap olarak okutulmalı, görevdeyken dalıp şehri, etrafı izlediğim oldu. Özellikle Johhny Silverhand bölümleri. Oyuna girip sadece manzaraları izledim. 2077 yılına gittim.

1621074798246.png

GRAFİKLER (9/10):

Ultra 1080p'de DLSS'i fulleyip eşsiz manzaralarla karşılaştım. Her şey gerçek gibiydi ama bir noktaya kadar. Kaplama hataları bazen oluyor ve kısa süreliğine de olsa mahvediyor. Örneğin bol antep fıstıklı baklavanın içinden kıl çıkması gibi. Oynanışımı bozan bir bug olmadığı için az puan kırdım.

1621075088200.png

BUGLAR VE OPTİMİZASYON:

Evet, Cyberpunk 2077 buglu bir çıkış yaptı fakat geçen ay gelen 33GB'lik güncelleme ile neredeyse toparlandı, optimizasyon olarak da beni rahatsız eden bir şey olmadı.

GENEL PUAN:

8,6/10.

Oyunu elimdeki ürüne bakarak değerlendirdim ve bence doğru eleştiri bu şekilde yapılır.

Dosya Ekleri

• 1621073795967.png
    1621073795967.png
    2 MB · Görüntüleme: 172
Son düzenleme:
Cyberpunk 2077 bana göre bir baş yapıt. Oyun ilk çıktığı zaman da o kadar hata olsa bile hatalara çok takılmadığım için oyunu bitirdim. Hataların çoğu son güncelleme ile çözüldü.

Oyuna karşı çöp ifadelerini kullananların ise oyunu hiç oynamadığına yemin edebilirim ama kanıtlayamam.

Hocam ekran kartı olmadan mı oynadınız? Merak etim de.
Hayır. GeForce NOW ile oynadım, 1-2 hafta içinde idareten ekran kartı alacağız galiba. Buglar ve optimizasyon sıkıntısı hakkında daha net yorumlar yapabilirim. Oyun ilk çıktığında GeForce NOW'da bile bug doluydu, artık neredeyse yok.

Öncelikle biraz geç kaldı fakat oyuna karşı oluşan gereksiz ön yargıyı yıkmak için yazıyorum bu incelemeyi. Sosyal'deki ilk incelemem. (Yüklediğim her SS bana ait, spoiler yememeniz için bazı bölümleri hatta çoğunu yüzeysel geçtim.)

OYNANIŞ (9/10):

Çok beğendim, gizli gidip arkadan Z bıçaklarıyla adamları kesmeyi, istediğim zaman pat diye dalıp etrafa sıkmayı, akıllı silahlar ile çatışmayı, ping hızlı hack özelliğini kullanarak düşmanların yerini görmeyi ve duvar arkasından kafalarına sıkmayı. Anlatabileceğim daha onlarca şey vardır.

Tabii ki yapay zeka oynanışı baltalıyor fakat tamamen engel değil.
Eki Görüntüle 1024230

YAPAY ZEKA (6/10)

Daha kötü yapay zekaya sahip oyunlar oynadım. Bence ortalama, ne iyi ne kötü. Oyunu oynama amacı açık dünyada dolaşmak olan varsa oyuna 0 bile verebilir ama benim açık dünyada pek işim olmadı, 70 saatlik oynama süremde 5-6 saat dolaştım.

HİKAYE (9/10):

Sunumu ve kendisi çok iyi, Keanu Reeves'in hikayeye daha çok dahil olmak istemesi üzerine bazı yerlerinde kopukluklar oluşmuş. Bu yüzden 1 puan kırdım.

Eki Görüntüle 1024234

ATMOSFER (10/10):

Atmosferi kitap olarak okutulmalı, görevdeyken dalıp şehri, etrafı izlediğim oldu. Özellikle Johhny Silverhand bölümleri. Oyuna girip sadece manzaraları izledim. 2077 yılına gittim.

Eki Görüntüle 1024259

GRAFİKLER (9/10):

Ultra 1080p'de DLSS'i fulleyip eşsiz manzaralarla karşılaştım. Her şey gerçek gibiydi ama bir noktaya kadar. Kaplama hataları bazen oluyor ve kısa süreliğine de olsa mahvediyor. Örneğin bol antep fıstıklı baklavanın içinden kıl çıkması gibi. Oynanışımı bozan bir bug olmadığı için az puan kırdım.

Eki Görüntüle 1024271

BUGLAR VE OPTİMİZASYON:

Evet, Cyberpunk 2077 buglu bir çıkış yaptı fakat geçen ay gelen 33GB'lik güncelleme ile neredeyse toparlandı, optimizasyon olarak da beni rahatsız eden bir şey olmadı.

GENEL PUAN:

8,6/10.

Oyunu elimdeki ürüne bakarak değerlendirdim ve bence doğru eleştiri bu şekilde yapılır.
Elinize sağlık gayet güzel olmuş. Bu yılın ikinci yarısı yeni nesil konsollar içinde (tam optimizasyonlu ve kutulu olarak) çıkacakmış. Açıkçası oyunu ön sipariş vermiştim. Ön yüklemeyle yükleyip. Çıktığı gün oynadım. Pek fazla bugla karşılaşmadım (neredeyse hiç) o zaman bile. Şimdide yeni nesil konsollarda denemek için bekliyorum. Gayet güzel bir 4k 60 FPS perfonması göreceğimi düşünüyorum.

Geri
Yukarı