Cyberpunk 2077 PlayStation Store’a Geri Döndü

8 yıldır gelişmiyordu oyun zaten. Cyberpunk'ın asıl gelişimi 2016 yılında çıkan Witcher 3'ün Blood and Wine DLC'sinden sonra başladı. CDPR küçük stüdyo, aynı anda hem Witcher 3'ü hem ona 2 büyük DLC'yi hem de Cyberpunk'ı geliştiremezler.

Oyun mis gibi oyun. RDR2'nin veremediği şeyleri verdi bana. 2 kere bitirdim Cyberpunk'ı, RDR2'yi baygınlıktan 2 kere sildim.
Zevkler farklıdır Cyberpunk'u 3. Oynayısım her seferinde farkli yeni şeyler öğrendim detaylı oynayarak. RDR2'yi 2 kere indirdim Türkçe olmamasindan dolayi oyuna hep negatifdim. Ben Cyberpunk'u daha çok sevdim. Zevk meselesi kimisi Cyberpunk'u sevmez kimisi sever. Kimsenin de kimseye sen bu oyunu niye savunuyorsun, seviyorsun diye soramaz.

Dostum haklı durumuna düşmek için bütün tuşlara basmışsın resmen. :) Bak bir daha anlatıyorum iyi oku: Çizgisel oyunların dünyası kısıtlıdır. Bu sebeple optimizasyon yapmak, açık dünya oyunlarına göre daha kolaydır.
Dediğim şey tamamen bundan ibaretti. Yani bunu yazarak asla, CP2077 optimizasyon bakımından çok iyi veya RDR2 çizgisel bir oyun olduğunu kast etmiyorum. (Hala RDR2'ye nerede çizgisel bir oyun dediğimi anlamış değilim, şizofreni olduğundan şüphelendim.)
Çizgisel oyuna optimizasyon yapmak kolaydır demişsin RDR 2 çizgisel olmadığı halde optimizasyonuyla CBP77'yi 5'e katlayan bir oyun TLOU 2 çizgisel tabi daha iyi olur diyorsun ya hani. O yüzden RDR'yi örnek vermiş anlamak bu kadar zor olmamalı.

Zevkler farklıdır Cyberpunk'u 3. Oynayısım her seferinde farkli yeni şeyler öğrendim detaylı oynayarak. RDR2'yi 2 kere indirdim Türkçe olmamasindan dolayi oyuna hep negatifdim. Ben Cyberpunk'u daha çok sevdim. Zevk meselesi kimisi Cyberpunk'u sevmez kimisi sever. Kimsenin de kimseye sen bu oyunu niye savunuyorsun, seviyorsun diye soramaz.
Zevk işi farklı ürünü eleştirmek farklı. Ben RDR2 kötü, 5 para etmez, rezil oyun demem. RDR2'yi zerre sevmem, keyif almam ama bu oyunun kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmez. Aynı şekilde Cyberpunk'ı sevmiyor olabilirsin ama oyunun güzel olduğu gerçeğini değiştirmez. Kaliteli ürün. Mis gibi.

çizgisel tabi daha iyi olur diyorsun ya hani. O yüzden RDR'yi örnek vermiş anlamak bu kadar zor olmamalı.

TLOU 2'nin optimizasyonunun iyi olmasının sebebine sadece çizgisel olduğu için demedim. Çizgisel olması tabii ki de etken fakat TLOU 2'nin optimizasyonun iyi olmasının sebebi sadece PlayStation'a çıkması. Adamlar tek konsol için optimizasyon geliştiriyorlar, bi' zahmet iyi olsun.​

Umarım anlamışsındır artık.

Son düzenleme:
Zevk işi farklı ürünü eleştirmek farklı. Ben RDR2 kötü, 5 para etmez, rezil oyun demem. RDR2'yi zerre sevmem, keyif almam ama bu oyunun kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmez. Aynı şekilde Cyberpunk'ı sevmiyor olabilirsin ama oyunun güzel olduğu gerçeğini değiştirmez. Kaliteli ürün. Mis gibi.
Ben sevmiyorum demedim ki tekrar oku.

Yeni nesil güncellemesini bekleyin derim. Ben PC'de bitirdim. Şimdi Xbox Series X'te oynamak için bekliyorum.

Aynen yeni nesil güncellemesini ben de bekliyorum bakalım. Zaten oyunun 3 farklı bitirme opsiyonu varmış. DualSense'i de merak ediyorum umarım cortlamazlar yine :)

Yeni konular

Geri
Yukarı